Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66510000 Versicherungen, 66520000 Altersvorsorge
Verlängerung
Maximale Verlängerungen: 2
Weitere Informationen zur Verlängerung: Pensionsaftalens er gældende i 3 år, fra 1. april 2026 til 31. marts 2029 (ordinær aftaleperiode). TV 2 kan forlænge aftalen i op til 2 gange med 1 år (optionsår), således den samlede aftalevarighed er maksimalt 5 år.
Allgemeine Informationen