See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie gminy Łabiszyn w latach 2026-2027
Beschreibung: 1)Przedmiot zamówienia jest: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie gminy Łabiszyn w latach 2026-2027 2)Zakres: a)Odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych: - z terenu nieruchomości zamieszkałych, -domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, - z nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne na terenie Gminy Łabiszyn, - z 77 koszy ulicznych o pojemnościach 60 l, zlokalizowanych na terenie Gminy Łabiszyn, wykaz koszy stanowi załącznik nr 5, Zamawiający dysponuje 77 koszami ulicznymi, które przekaże nieodpłatnie Wykonawcy celem użytkowania na czas realizacji przedmiotowego zamówienia; b)Odbiór odpadów komunalnych zebranych selektywnie: - z terenu nieruchomości zamieszkałych, -domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, - z nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne na terenie Gminy Łabiszyn, - z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK), usytuowanego na terenie miasta Łabiszyn przy ul. Przemysłowej; - ze specjalistycznych pojemników, przeznaczonych do selektywnej zbiórki przeterminowanych leków, usytuowanych w aptekach (3 apteki na terenie miasta przy ul. Szubińskiej 6 i ul. Powstańców Wielkopolskich 17, Poznańska 22a); - ze specjalistycznych pojemników, przeznaczonych do selektywnej zbiórki baterii usytuowanych w szkołach i placówkach oświatowych oraz obiektach użyteczności publicznej; c) Wyposażenie właścicieli nieruchomości zamieszkałych, niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne na terenie Gminy Łabiszyn oraz domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe w określone typy pojemników przeznaczonych do zbierania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, bez dodatkowej opłaty na czas realizacji przedmiotowego zamówienia. Wykonawca dostarczy urządzenia do zbierania odpadów komunalnych na nieruchomości nie później niż do dnia 31.12.2025 r. Urządzenia do gromadzenia odpadów (pojemniki) zostaną ustawione przez Wykonawcę w miejscach uzgodnionych z właścicielami nieruchomości. Na potwierdzenie dostarczenia pojemnika Wykonawca przedłoży zamawiającemu potwierdzenie od właściciela nieruchomości opatrzone datą dostarczenia i podpisem właściciela, bądź jego przedstawiciela. W przypadku niemożności spełnienia tego warunku z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, wskaże on zamawiającemu te przyczyny na piśmie i udokumentuje ich zaistnienie. Za dowód mogą być uznane wskazania urządzeń kontrolnych czas i przebieg tras pojazdów takich jak np. GPS ; d)Wyposażenie właścicieli nieruchomości zamieszkałych, niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne na terenie Gminy Łabiszyn oraz domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe w określone typy pojemników lub worków przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, bez dodatkowej opłaty na czas realizacji przedmiotowego zamówienia. Wykonawca dostarczy urządzenia do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na nieruchomości nie później niż do 31.12.2025 r. e)Wyposażenie w wyznaczonych przez Zamawiającego szkołach i placówkach oświatowych, obiektach użyteczności publicznej w pojemniki do selektywnego zbierania baterii o pojemności 20 l, wykaz pojemników stanowi załącznik nr 4; f) Wyposażenie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) usytuowanego na terenie miasta Łabiszyn przy ul. Przemysłowej, w pojemniki i kontenery do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych dla poszczególnych rodzajów odpadów, wykaz pojemników stanowi załącznik nr 6; g) Zagospodarowanie wszystkich zebranych odpadów komunalnych z terenu Gminy Łabiszyn. 3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisany został w Specyfikacji Warunków Zamówienia dostępnym na stronie prowadzonego postepowania – profil nabywcy.
Interne Kennung: IGM.271.11.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów
Beschreibung: a) Odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych: - z terenu nieruchomości zamieszkałych, -domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, - z nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne na terenie Gminy Łabiszyn, - z 77 koszy ulicznych o pojemnościach 60 l, zlokalizowanych na terenie Gminy Łabiszyn, wykaz koszy stanowi załącznik nr 5, Zamawiający dysponuje 77 koszami ulicznymi, które przekaże nieodpłatnie Wykonawcy celem użytkowania na czas realizacji przedmiotowego zamówienia; b) Odbiór odpadów komunalnych zebranych selektywnie: - z terenu nieruchomości zamieszkałych, -domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, - z nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne na terenie Gminy Łabiszyn, - z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK), usytuowanego na terenie miasta Łabiszyn przy ul. Przemysłowej; - ze specjalistycznych pojemników, przeznaczonych do selektywnej zbiórki przeterminowanych leków, usytuowanych w aptekach (3 apteki na terenie miasta przy ul. Szubińskiej 6 i ul. Powstańców Wielkopolskich 17, Poznańska 22a); - ze specjalistycznych pojemników, przeznaczonych do selektywnej zbiórki baterii usytuowanych w szkołach i placówkach oświatowych oraz obiektach użyteczności publicznej; c) Wyposażenie właścicieli nieruchomości zamieszkałych, niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne na terenie Gminy Łabiszyn oraz domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe w określone typy pojemników przeznaczonych do zbierania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, bez dodatkowej opłaty na czas realizacji przedmiotowego zamówienia. Wykonawca dostarczy urządzenia do zbierania odpadów komunalnych na nieruchomości nie później niż do dnia 31.12.2025 r. Urządzenia do gromadzenia odpadów (pojemniki) zostaną ustawione przez Wykonawcę w miejscach uzgodnionych z właścicielami nieruchomości. Na potwierdzenie dostarczenia pojemnika Wykonawca przedłoży zamawiającemu potwierdzenie od właściciela nieruchomości opatrzone datą dostarczenia i podpisem właściciela, bądź jego przedstawiciela. W przypadku niemożności spełnienia tego warunku z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, wskaże on zamawiającemu te przyczyny na piśmie i udokumentuje ich zaistnienie. Za dowód mogą być uznane wskazania urządzeń kontrolnych czas i przebieg tras pojazdów takich jak np. GPS ; d) Wyposażenie właścicieli nieruchomości zamieszkałych, niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne na terenie Gminy Łabiszyn oraz domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe w określone typy pojemników lub worków przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, bez dodatkowej opłaty na czas realizacji przedmiotowego zamówienia. Wykonawca dostarczy urządzenia do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na nieruchomości nie później niż do 31.12.2025 r. e) Wyposażenie w wyznaczonych przez Zamawiającego szkołach i placówkach oświatowych, obiektach użyteczności publicznej w pojemniki do selektywnego zbierania baterii o pojemności 20 l, wykaz pojemników stanowi załącznik nr 4; f) Wyposażenie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) usytuowanego na terenie miasta Łabiszyn przy ul. Przemysłowej, w pojemniki i kontenery do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych dla poszczególnych rodzajów odpadów, wykaz pojemników stanowi załącznik nr 6; g) Zagospodarowanie wszystkich zebranych odpadów komunalnych z terenu Gminy Łabiszyn.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje z możliwości skorzystanie z prawa opcji polegającym na: 1) zmniejszeniu zakresu usługi opisanym w przedmiocie zamówienia o okres maksymalnie 12 miesięcy. Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli z terminem obowiązywania po 3 miesiącach od dnia przesłania pisma w sposób wskazany w Umowie z Wykonawcą. Decyzję o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający podejmie w przypadku, kiedy realizacja dotychczasowa umowy będzie przebiegała w sposób nie budzący wątpliwości co do terminów i jakości proponowanych usług, a także jeżeli pierwotny zakres zamówienia, na dzień składania oświadczenia będzie spełniał wymagania Zamawiającego i nie będzie potrzeby modyfikacji ogólnego charakteru Umowy, w innym przypadku Zamawiający odstąpi od skorzystania z prawa opcji. 2) Zmniejszeniu zakresu zagospodarowania bioodpadów. Od dnia 1 lipca 2027 r. (jeżeli termin nie ulegnie zmianie) zgodnie z porozumieniem międzygminnym nr 3/2022 z dnia 28 kwietnia 2022 r. w sprawie przejęcia przez miasto Bydgoszcz zadania własnego gminy Łabiszyn z zakresu utrzymania czystości i porządku w gminie, polegającego na zagospodarowaniu bioodpadów. (Dz. Urz. Woj.-Kuj.-Pom. z 2022 poz. 2927) oraz aneksu 1/2024 z dnia 20 listopada 2024 r. (Dz. Urz. Woj.-Kuj.-Pom. z 2025 poz. 50) do porozumienia międzygminnego nr 3/2022, bioodpady z terenu Gminy Łabiszyn kierowane będą do MKUO ProNatura w celu przyjęcia i zagospodarowania bioodpadów w ilości nie mniej niż 200 Mg w roku. Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli z terminem obowiązywania po 1 miesiącu od dnia przesłania pisma w sposób wskazany w Umowie z Wykonawcą.