2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ballum Dige
Beschreibung: Denne entreprise benævnt ”Ballum Dige” omfatter overordnet forstærkning med klæg og sand af det eksisterende Ballum Dige – gældende på strækningen fra Rømø Dæmningen og sydpå til Vesterende. Dertil også udgravning og tildannelse af søområde, ifm. indvinding af de til diget benyttede sand- og klægforekomster.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45243300 Bau von Seedeichen
5. Los
Los: LOT-0003
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45243300 Bau von Seedeichen