2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywna dostawa paliw ciekłych do stacji paliw Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Siedlcach Sp. z o. o.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa paliw ciekłych do stacji paliw Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Siedlcach Sp. z o. o., położonej na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Starzyńskiego 20 w Siedlcach, na koszt i ryzyko wykonawcy, w formule CPT (Franco), tj.: 1) oleju napędowego, w zależności od temperatury otoczenia (okresu) odpowiednio: a) standardowego, b) o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych (zimowego); 2) benzyny bezołowiowej Pb 95. 2. Dostarczone paliwa powinny spełniać wymogi: 2.1. rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. poz. 1018 z późn. zm.), w szczególności określone w załącznikach do rozporządzenia; 2.2. normy PN-EN 590:2022-08 lub równoważnej – dla oleju napędowego; 2.3. normy PN-EN 228+A1:2017-06 lub równoważnej – dla benzyny bezołowiowej Pb95; 2.4. być czyste mikrobiologicznie i odporne w okresie całego roku na ewentualne skażenia mikrobiologiczne w zbiornikach i instalacjach stacji paliw. 3. Szacunkowa wielkość i przeznaczenie przedmiotu zamówienia: 1) olej napędowy: 3 200 000 litrów (3 200 m3), w tym: olej napędowy „zimowy”: ok. 120 000 litrów (120 m³); 2) benzyna bezołowiowa Pb 95: 100 000 litrów (100 m³). Podane ilości obejmują szacunkowe dwuletnie zapotrzebowanie zamawiającego na paliwo w czasie trwania umowy, które może ulec zwiększeniu bądź zmniejszeniu maksymalnie o 20% w odniesieniu do każdego rodzaju paliwa, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego. Rzeczywista wielkość zamówienia będzie wynikała z realizacji zamówienia, z zastrzeżeniem, że faktyczne zwiększenie/zmniejszenie wielkości zamówienia w stosunku do szacunkowych wielkości, określonych w ppkt 1) i 2) nie spowoduje zmiany żadnych warunków zamówienia, określonych w SWZ i zadeklarowanych przez wykonawcę w ofercie. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym warunki dokonywania zamówień, realizacji dostaw, kontroli ilości i jakości paliwa oraz warunki gwarancji i płatności zostały przestawione w rozdziale IV Specyfikacji Warunków Zamówienia. 5. Zamawiający wymaga, aby w oferowanym przedmiocie zamówienia, udział produktów w tym oprogramowania wykorzystywanego w wyposażeniu sieci telekomunikacyjnych pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE przekraczał 50%. Przez produkt pochodzący z danego państwa należy rozumieć produkt całkowicie uzyskany, tj. wyprodukowany w danym państwie. Oferta Wykonawcy, która nie spełni powyższego warunku zostanie odrzucona na podstawie art. 393 ust. 1 pkt 4 ustawy. 6. Rozwiązania równoważne: Wszędzie tam, gdzie w przedmiocie zamówienia wskazano znak towarowy, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, lub jeżeli przedmiot zamówienia opisano przez odniesienie do konkretnej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznej i systemów referencji technicznych ustanowionych przez europejskie organy normalizacyjne, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 ustawy, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, oznaczając takie wskazania lub odniesienia wyrażeniem „lub równoważny/e”. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdy wyrażenie „lub równoważny/e” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Przez „równoważność” zamawiający rozumie możliwość zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych właściwościach i jakości, parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych, itp. Podane w szczegółowym opisie nazwy własne producentów materiałów i urządzeń należy rozumieć jako minimalne wymagania jakościowe. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne, jakościowe, funkcjonalne, które będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą standardów określonych w opisie przedmiotu zamówienia. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania, zaś posługiwanie się nazwami producentów (produktów) ma wyłącznie charakter przykładowy. O ile zamawiający wskazuje w treści SWZ, w tym w opisie przedmiotu zamówienia, odniesienia do ustaw, rozporządzeń, regulaminów EKG ONZ, norm europejskich i polskich, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, należy przyjąć, że dotyczy to dokumentów w aktualnym, obowiązującym brzmieniu. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone przez zamawiającego. Wszelkie koszty wynikające z tych różnic ponosi Wykonawca. Wykonawca załącza również do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami. Wzór formularza ofertowego został opracowany przy założeniu, iż wykonawca nie będzie powoływał się na rozwiązania równoważne. W przypadku, gdy wykonawca będzie powoływał się na rozwiązania równoważne, zobowiązany jest odpowiednio zmodyfikować treść formularza lub dołączyć do formularza oferty „Oświadczenie dotyczące zastosowania urządzeń/materiałów równoważnych do wykazanych w dokumentach zamówienia”. Brak wskazania tych elementów będzie traktowane, jako wybór przez wykonawcę elementów opisanych w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 544164-2025
Interne Kennung: PT.2330.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132100 Bleifreies Benzin
5. Los
Los: LOT-0001