745977-2025 - Wettbewerb
Polen – Brennstoffe – Bezgotówkowa dostawa paliw płynnych do autobusów miejskiej komunikacji zbiorowej Miasta Otwocka
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bezgotówkowa dostawa paliw płynnych do autobusów miejskiej komunikacji zbiorowej Miasta Otwocka
Beschreibung: 3.1 Przedmiotem postepowania jest bezgotówkowa dostawa paliw płynnych do autobusów, których właścicielem jest Miasto Otwock. 3.2 Wykonawca zagwarantuje Zamawiającemu możliwość całodobowego zakupu paliwa na terenie Miasta Otwocka lub w odległości maksymalnie 5 km od granicy Miasta Otwocka. 3.3 Szczegółowy opis sposobu realizacji przedmiotu zamówienia polegać będzie zwłaszcza na: 1) Bieżącym tankowaniu autobusów Zamawiającego na stacji benzynowej Wykonawcy paliwem płynnym: - olej napędowy (ON) w ilości około 10 000 litrów miesięcznie - płyn oczyszczający spaliny AdBlue – w ilości około 500 litrów miesięcznie 2) W związku z tym, że ilość dostaw paliwa uzależniona jest od bieżących potrzeb Zamawiający zastrzega, iż ilość paliwa podana powyżej jest ilością szacunkową/ orientacyjną, podaną w celu obliczenia ceny oferty. Z uwagi na to, że ilość paliwa określona w powyższym punkcie może ulec zmianie, wynagrodzenie Wykonawcy płatne będzie wg. rzeczywistej ilości zakupionego paliwa. Niezrealizowanie przez Zamawiającego pełnego zakresu ilościowego nie będzie rodzić po stronie Wykonawcy roszczenia o jego wykonanie w pełnej wysokości. 3) Paliwa będą tankowane bezpośrednio do zbiorników pojazdów Zamawiającego na stacji paliw wybranego Wykonawcy, sukcesywnie w miarę potrzeb Zamawiającego. 4) Zakup paliwa odbywać się będzie w formie bezgotówkowej: a) na podstawie dokumentu WZ (z podaniem informacji o których mowa we wzorze umowy) lub b) przy użyciu kart elektronicznych – paliwowych kart identyfikacyjnych, zwanych dalej „kartami paliwowymi”. 4. Dostarczane paliwo płynne musi spełniać wymagania jakościowe określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1314 ze zm.). Wykonawca przedstawi na stacji paliw dokumenty i świadectwa jakościowe paliw na każde żądanie Zamawiającego. 5. Stacje paliw Wykonawcy muszą spełniać wymogi przewidziane przepisami dla stacji paliw zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 24 lipca 2023 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi dalekosiężne do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie (Dz. U. z 2023 r., poz. 1707 ze zm.). 6. Na czas realizacji przedmiotu umowy Wykonawca musi posiadać opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem umowy. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca niezwłocznie dostarczy do wglądu w/w dokument.
Interne Kennung: WZP.271.30.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Bezgotówkowa dostawa paliw płynnych do autobusów miejskiej komunikacji zbiorowej Miasta Otwocka.
Interne Kennung: Zadanie 1