2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa ładowarki teleskopowej z platformą roboczą, lekkiego samochodu typu bus oraz pojazdu typu UTV z przyczepą transportową”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa: - ładowarki teleskopowej z platformą roboczą (Część nr 1), - lekkiego samochodu typu bus (Część nr 2), - pojazdu typu UTV z przyczepą transportową (Część nr 3). 2. Zamówienie finansowane jest ze środków pochodzących z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026. 3. Samochód (lekki samochodu typu bus) musi spełniać wymagania: 1) przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997r.„Prawo o ruchu drogowym” (Dz.U. z 2023 r. poz. 1047 z późn. zm.), wraz z przepisami wykonawczymi, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych. 2) Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143 poz. 1002, z 2010 r. poz. 553, z 2018 r. poz. 984 oraz z 2022r poz. 2282). 3) Rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. 2019 poz. 594). 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: PT.2370.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Niniejsze postępowanie realizowane jest w ramach naboru wniosków o dotację celową na realizację zadań w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026. Zamawiający niezwłocznie po uzyskaniu informacji o możliwości ubiegania się o dotację celową przystąpił do przygotowania stosownych dokumentów w celu złożenia wniosku o jej przyznanie. Jednocześnie zgodnie z uchwałą nr 72 Rady Ministrów w sprawie zatwierdzenia Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 warunkiem uznania poniesionych wydatków jako koszty kwalifikowane jest wykonanie oraz rozliczenie wskazanego powyżej zadania do końca bieżącego roku, tj. do 31 grudnia 2025 roku. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie wspomnianego zadania jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, tym nie mniej, zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Skrócenie terminu nie naruszy zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. W żaden sposób nie wpłynie również na zachwianie konkurencji, albowiem przygotowanie oferty jest procesem krótkotrwałym, niewymagającym długotrwałej i złożonej analizy dokumentacji przetargowej, tak jak jest to np. przy postępowaniu na roboty budowlane. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składnia ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie ww. zadań. Mając powyższe na uwadze, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako względy organizacyjne oraz ważny interes Zamawiającego, które to mieszczą się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp. Okoliczności te przy tym mają walor czynników o charakterze obiektywnym, co oznacza, że nie zależą w żaden sposób od Zamawiającego, a stwierdzenie ich istnienia i ich weryfikacja są możliwe. Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia, przygotowanie przez wykonawców oferty nie powinno być problemem, wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Niezależnie od powyższego, nawet, gdyby uznać, że rozpatrywane skrócenie terminu składania ofert wynika z przyczyn zależnych od Zamawiającego, to i tak pozostaje to bez żadnego wpływu na istnienie takiego uprawnienia po stronie Zamawiającego. Przepis zawarty w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp służy jedynie skróceniu terminu składania ofert w postepowaniu konkurencyjnym, a nie udzieleniu zamówienia w trybie niekonkurencyjnym.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144710 Lademaschinen auf Reifen, 34114000 Spezialfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: dostawa ładowarki teleskopowej z platformą roboczą
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa: ładowarki teleskopowej z platformą roboczą, 2. Zamówienie finansowane jest ze środków pochodzących z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 1
Los: LOT-0002
Titel: dostawa lekkiego samochodu typu bus
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa: lekkiego samochodu typu bus. 2. Zamówienie finansowane jest ze środków pochodzących z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026. 3. Samochód (lekki samochodu typu bus) musi spełniać wymagania: 1) przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997r.„Prawo o ruchu drogowym” (Dz.U. z 2023 r. poz. 1047 z późn. zm.), wraz z przepisami wykonawczymi, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych. 2) Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143 poz. 1002, z 2010 r. poz. 553, z 2018 r. poz. 984 oraz z 2022r poz. 2282). 3) Rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. 2019 poz. 594). 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 2
Los: LOT-0003
Titel: dostawa pojazdu typu UTV z przyczepą transportową
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa: pojazdu typu UTV z przyczepą transportową. 2. Zamówienie finansowane jest ze środków pochodzących z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 3