See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej dla obiektów PWiK Sp. z o.o. na okres od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla obiektów Zamawiającego położonych na terenie gmin: Wodzisław Śl., Radlin, Rydułtowy, Gorzyce, Marklowice i Gaszowice w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r., w szacunkowej ilości 3 209,188 MWh. 2) Szczegółowe zapotrzebowanie określa załącznik nr 5 do SWZ. Podane ilości mają charakter szacunkowy, ustalony na podstawie historycznego poboru i służą jedynie do wyliczenia wartości zamówienia. Zamawiający gwarantuje, że minimalna łączna ilość zużycia nie będzie mniejsza niż 60% wolumenu wskazanego w załączniku nr 5. 3) Sprzedaż energii odbywać się będzie za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej lokalnego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD). Wykonawca, najpóźniej w dniu zawarcia umowy, musi posiadać ważną generalną umowę dystrybucyjną z OSD, umożliwiającą sprzedaż energii do wszystkich punktów poboru Zamawiającego. 4) Rozliczenia będą dokonywane na podstawie wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych, według cen jednostkowych dla poszczególnych punktów poboru, zgodnie z faktycznym zużyciem, powiększonym o miesięczną opłatę handlową określoną w ofercie Wykonawcy. Okres rozliczeniowy musi być zgodny z okresem rozliczeniowym OSD. 5) Zamawiający posiada tytuł prawny do dysponowania wszystkimi obiektami wskazanymi w załączniku nr 5 do SWZ. 6) Zamawiający zawrze jedną umowę sprzedaży obejmującą wszystkie punkty poboru, przy czym: -dopuszcza się zawarcie umowy kompleksowej (sprzedaż i dystrybucja), - dopuszcza się podpisanie umowy korespondencyjnie lub elektronicznie (z użyciem podpisu elektronicznego). 7) Wykonawca samodzielnie wypowie obowiązujące umowy kompleksowe lub sprzedaży energii ze skutkiem na 31.12.2025 r. Wykonawca w imieniu Zamawiającego zawrze nowe umowy dystrybucyjne tam, gdzie jest to wymagane (np. po dotychczasowych umowach kompleksowych albo w przypadku umów dystrybucyjnych zawartych na czas określony). 8) Zamawiający nie posiada umów ani aneksów promocyjnych. 9) Kupowana energia przeznaczona będzie wyłącznie na potrzeby własne. Zamawiający jest odbiorcą końcowym w rozumieniu ustawy o podatku akcyzowym oraz posiada status wytwórcy w rozumieniu ustawy o odnawialnych źródłach energii dla wybranych punktów poboru (energia zużywana wyłącznie na potrzeby własne, bez sprzedaży). 10) Zamawiający przewiduje możliwość zmniejszenia liczby punktów poboru energii wskazanych w załączniku nr 5 do SWZ, z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.
Interne Kennung: ZP/2025/3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Niniejsze zamówienie sektorowe zostanie udzielone w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 376 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 poz. 1320 ze zm.) zwanej dalej ustawą. Wartość zamówienia przekracza progi unijne określone w art. 3 ustawy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 3 209,19