746164-2023 - Ergebnis
Dänemark – Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit – Udbud af grafisk og digital identitet til Hærvejen
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af grafisk og digital identitet til Hærvejen
Beschreibung: Den udbudte kontrakt omfatter levering og udvikling af: • Nyt visuelt udtryk for Hærvejen • Designguide • Design af analoge kort og guidebøger • Design og opsætning af powerpoint præsentation til Ordregiver • Design og udvikling af analogt hærvejspas • Website • App • Digital kortløsning Hærvejens fremtidige visuelle identitet skal være inspireret af og tydeligt formidle rutens historiske rødder, som en tusind år gammel færdselsvej for bønder, handlende, pilgrimme, studehandlere, konger og hære. ’Hær’ har ikke en militær betydning, men betyder mere ’hærskare’ i retning af alfar: her måtte alle færdes. Udbuddets omfang er yderligere beskrevet i udbudsmaterialets Bilag D_Leverancebeskrivelse. Der er en fast budgetramme på kr. 3.850.000 ekskl. moms for hele den udbudte kontrakt, som yderligere er opdelt i delbudgetter, som delleverancerne under kontrakten ikke må overskride. Tilbud der for hver delleverance, er dyrere end delbudgettet for delleverancen, vil således blive erklæret ukonditionsmæssige (uantagelige). Læs nærmere herom i udbudsmaterialets Bilag C_Udbudsbetingelser, pkt. 2.2. Ordregiver forbeholder sig ret til at træffe tildelingsbeslutning på grundlag af de indledende tilbud. Ordregiver har i henhold til udbudslovens § 49, stk. 2, vurderet, om kontrakten kan opdeles i delkontrakter, men har vurderet, at det er mest hensigtsmæssigt af både praktiske og økonomiske årsager at samle kontraktens opgaver til udførelse af én leverandør.
Interne Kennung: 198449
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72200000 Softwareprogrammierung und -beratung, 72230000 Entwicklung von kundenspezifischer Software, 72420000 Internet-Entwicklung
5. Los
Los: LOT-0000