See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af revisionsydelser
Beschreibung: Udbuddet omfatter de revisionsydelser, som fremgår af bilag 1. DTU´s opgavebeskrivelse. Den forventede omsætning på Aftalen er kr. 8.000.000 Den maksimale omsætning på Aftalen er kr. 10.000.000 Den forventede omsætning på Aftalen er beregnet på baggrund af tidligere forbrug med de forud-sætninger, der kendes på udbudstidspunktet. Den maksimale omsætning på Aftalen er fastsat til 25 % højere end den forventede omsætning på Aftalen. Dette skyldes, at der kan forekomme ændringer i DTU´s fremtidige behov/aktivitetsniveau.
Interne Kennung: 9620
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79212000 Betriebsprüfung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79200000 Dienstleistungen im Bereich Rechnungslegung und -prüfung sowie Steuerwesen, 79210000 Rechnungslegung und -prüfung
5. Los
Los: LOT-0000