2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vervanging dataloggers i.v.m. 2G netwerk en onderhoud en beheer watermonitoring
Beschreibung: De opdracht betreft het beheer en onderhoud van het watermonitoringssysteem van WBL, inclusief de vervanging van huidige dataloggers. Waterschapsbedrijf Limburg (WBL) maakt voor haar watermonitoring gebruik van dataloggers van het merk Sofrel van de fabrikant Lacroix. Deze draadloze dataloggers zijn gekoppeld aan opnemers (sensoren) die een unieke meetmethode hebben met daarbij een lange levensduur. Deze hardware is fysiek ondergronds geïnstalleerd in zeer agressieve omgevingen, (100% vochtig en H2S rijk). De communicatie van de dataloggers gebeurt middels een uniek communicatieprotocol van Lacroix-Sofrel, dat gekoppeld is aan de proces automatisering van WBL en daarmee geïmplementeerd is in de systemen van WBL. Het communicatieprotocol wordt niet aan derden verstrekt. Infra-Scada is de importeur voor Lacroix in de Benelux en heeft de kennis en expertise in huis om de installaties te kunnen leveren, installeren en te onderhouden evenals de data correct te presenteren, te analyseren, op te slaan, te waarborgen en te valideren. Infra-Scada garandeert hiermee de beschikbaarheid en kwaliteit van de data. Per 1 april 2025 komt het 2G netwerk in Nederland te vervallen. Dit betekent dat voor die tijd de dataloggers die nog gebruik maken van dit netwerk dienen worden te vervangen, dit zijn 120 stuks. Indien de dataloggers niet zouden worden vervangen door een nieuwere versie van het merk Sofrel, zou dit betekenen dat ook de opnemers, het communicatieprotocol en de koppeling aan de WBL database vervangen zou moeten worden. Dit zou leiden tot een aanzienlijke kostenstijging van ca. €325.000. Bovendien vraagt een dergelijke aanpassing van de installaties en de benodigde nieuwe implementatie veel personeelscapaciteit van WBL, die niet beschikbaar is. Voor de vervanging van de huidige dataloggers, de toekomstige levering en installatie van nieuwe dataloggers en opnemers alsmede het onderhoud van de installaties en de communicatie en databeheer heeft Waterschapsbedrijf Limburg gekozen voor de procedure van art. 2.32 - onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande aankondiging - en is voornemens een dienstverleningsovereenkomst af te sluiten met Infra-Scada B.V. te Harfsen omdat mededinging wegens technische redenen ontbreekt, nu er geen redelijk alternatief of substituut bestaat. De hoogte van genoemde aanzienlijke kostenstijging en de daarbij benodigde, niet beschikbare (en daardoor extern te betrekken) personeelscapaciteit zijn bijzondere omstandigheden die met zich brengen dat van een redelijk alternatief of substituut geen sprake is. Een procedure conform artikel 2.32 Aanbestedingswet 2012 is dan ook op z'n plaats. Om derde partijen echter de kans te geven hun vragen over en/of bezwaar tegen deze procedure kenbaar te maken alvorens de overeenkomst wordt gesloten, is gekozen voor een aankondiging op basis van artikel 4.16 Aanbestedingswet 2012. Dit geeft belanghebbenden 20 dagen de tijd om vragen en/of bezwaar via de berichtenmodule van TenderNed in te dienen. De waarde van de opdracht gedurende de initiële looptijd (4 jaar) is geraamd op € 350.000,- (excl. BTW). Er is de optie om de overeenkomst na de initiële looptijd met 1 jaar te verlengen, van deze optie kan WBL onbeperkt gebruik maken.
Interne Kennung: WBL-1492276785-2693
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90400000 Dienstleistungen in der Abwasserbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Vervanging dataloggers i.v.m. 2G netwerk en onderhoud en beheer watermonitoring.
Beschreibung: Waterschapsbedrijf Limburg (WBL) maakt voor haar watermonitoring gebruik van dataloggers van het merk Sofrel van de fabrikant Lacroix. Deze draadloze dataloggers zijn gekoppeld aan opnemers (sensoren) die een unieke meetmethode hebben met daarbij een lange levensduur. Deze hardware is fysiek ondergronds geïnstalleerd in zeer agressieve omgevingen, (100% vochtig en H2S rijk). De communicatie van de dataloggers gebeurt middels een uniek communicatieprotocol van Lacroix-Sofrel, dat gekoppeld is aan de proces automatisering van WBL en daarmee geïmplementeerd is in de systemen van WBL. Het communicatieprotocol wordt niet aan derden verstrekt. Infra-Scada is de importeur voor Lacroix in de Benelux en heeft de kennis en expertise in huis om de installaties te kunnen leveren, installeren en te onderhouden evenals de data correct te presenteren, te analyseren, op te slaan, te waarborgen en te valideren. Infra-Scada garandeert hiermee de beschikbaarheid en kwaliteit van de data. Per 1 april 2025 komt het 2G netwerk in Nederland te vervallen. Dit betekent dat voor die tijd de dataloggers die nog gebruik maken van dit netwerk dienen worden te vervangen, dit zijn 120 stuks. Indien de dataloggers niet zouden worden vervangen door een nieuwere versie van het merk Sofrel, zou dit betekenen dat ook de opnemers, het communicatieprotocol en de koppeling aan de WBL database vervangen zou moeten worden. Dit zou leiden tot een aanzienlijke kostenstijging van ca. €325.000. Bovendien vraagt een dergelijke aanpassing van de installaties en de benodigde nieuwe implementatie veel personeelscapaciteit van WBL, die niet beschikbaar is. Voor de vervanging van de huidige dataloggers, de toekomstige levering en installatie van nieuwe dataloggers en opnemers alsmede het onderhoud van de installaties en de communicatie en databeheer heeft Waterschapsbedrijf Limburg gekozen voor de procedure van art. 2.32 - onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande aankondiging - en is voornemens een dienstverleningsovereenkomst af te sluiten met Infra-Scada B.V. te Harfsen omdat mededinging wegens technische redenen ontbreekt, nu er geen redelijk alternatief of substituut bestaat. De hoogte van genoemde aanzienlijke kostenstijging en de daarbij benodigde, niet beschikbare (en daardoor extern te betrekken) personeelscapaciteit zijn bijzondere omstandigheden die met zich brengen dat van een redelijk alternatief of substituut geen sprake is. Een procedure conform artikel 2.32 Aanbestedingswet 2012 is dan ook op z'n plaats. Om derde partijen echter de kans te geven hun vragen over en/of bezwaar tegen deze procedure kenbaar te maken alvorens de overeenkomst wordt gesloten, is gekozen voor een aankondiging op basis van artikel 4.16 Aanbestedingswet 2012. Dit geeft belanghebbenden 20 dagen de tijd om vragen en/of bezwaar via de berichtenmodule van TenderNed in te dienen. De waarde van de opdracht gedurende de initiële looptijd (4 jaar) is geraamd op € 350.000,- (excl. BTW). Er is de optie om de overeenkomst na de initiële looptijd met 1 jaar te verlengen, van deze optie kan WBL onbeperkt gebruik maken.
Interne Kennung: 1
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42912330 Geräte zum Reinigen von Wasser