746440-2023 - Wettbewerb
Dänemark – Batterien – Batterianlæg til Bornholms Spildevand A/S
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Batterianlæg til Bornholms Spildevand A/S
Beschreibung: Ved nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på batterianlæg med en samlet kapacitet på 1.1 MW fordelt på 7 grunde. Formålet er at styrke forsyningssikkerheden og gøre brug af batterierne til: 1) Optimering af egetforbrug 2) Arbitrage 3) Systemydelser <br>
Interne Kennung: 169451
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31440000 Batterien
5. Los
Los: LOT-0000
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31400000 Akkumulatoren und Batterien, 31127000 Notstromaggregat