2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa maszyn i urządzeń rolniczych dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. gen. Franciszka Kamińskiego w Karolewie w ramach unowocześnienia bazy dydaktycznej na potrzeby edukacji w zakresie rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań edukacyjnych zgodnych z podstawami programowymi
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa maszyn i urządzeń rolniczych dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. gen. Franciszka Kamińskiego w Karolewie w ramach unowocześnienia bazy dydaktycznej na potrzeby edukacji w zakresie rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań edukacyjnych zgodnych z podstawami programowymi Przedmiot zamówienia podzielony został na następujące części: Część nr 1 – dostawa ciągnika rolniczego oraz zestawu uprawowo-siewnego, Część nr 2 – dostawa urządzenia do pobierania próbek glebowych nabudowanego na pojeździe czterokołowym z nawigacją i modemem do dwukierunkowej wymiany danych, Część nr 3 – dostawa systemu zarządzania gospodarstwem, Część nr 4 – dostawa drona mapującego z kamerą multispectralną i akumulatorami wraz z oprogramowaniem do dwukierunkowej wymiany danych i tworzenia map zmiennego dawkowania pomiędzy dronem a innymi maszynami rolniczymi, Część nr 5 – dostawa sensora azotu, Część nr 6 – dostawa stacji pogodowej, Część nr 7 – dostawa symulatora automatycznego prowadzenia ciągnika, symulatora pracy opryskiwacza polowego sterowany poprzez ISOBUS, Część nr 8 – dostawa tabletu, Część nr 9 – dostawa odbiornika GNSS (smartantena) z modułem komunikacji Bluetooth, 38112100-4 Globalne systemy nawigacji i pozycjonowania (GPS lub równorzędne), 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera się w załączniku do SWZ – Wzorze umowy oraz w załączniku do niego – Opisie Przedmiotu Zamówienia każdej z części. Ofertę można składać w odniesieniu do wszystkich części zamówienia. 3) Zamówienie realizowane jest w ramach Porozumienia nr 0002-84040-OR1100008/25 z dnia 08.07.2025 r. o objęcie przedsięwzięcia wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego A 1.4.1 Inwestycje na rzecz dywersyfikacji i skracania łańcucha dostaw produktów rolnych i spożywczych oraz budowy odporności podmiotów uczestniczących w łańcuchu w obszarze: Wsparcie dla szkół rolniczych w zakresie unowocześnienia bazy dydaktycznej i demonstracyjnej na potrzeby edukacji w zakresie rolnictwa 4.0. 4) Zamawiający nie wymaga i nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 5) Zamawiający nie określa wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy pzp. 6) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy pzp. 7) Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy pzp. 8) Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia przez wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy pzp. 9) Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 10) Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu; Zamawiający nie przewiduje zaliczek. 11) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). Zamawiający nie dokonuje zastrzeżenia zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy pzp. Zamawiający nie żąda wskazania przez wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców (poza danymi wymaganymi w oświadczeniu z art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: A) Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), dalej jako ustawa lub ustawa pzp. B) Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). C) W pierwszej kolejności Zamawiający dokonana badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. D) Jeżeli wobec Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w Rozdziale 9 pkt 2) SWZ potwierdzających brak podstaw do wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych Wykonawców, a następnie dokonana kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. E) Zamawiający kontynuuje procedurę, o której mowa w pkt. 4 powyżej do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. 1) W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. 2) Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. 3) Postępowanie można wyszukać ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”). 4) Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. 5) Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. 6) Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych. 7) Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. 8) Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej: w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”). 9) Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913 oraz z 2021 r. poz. 1655) wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. 10) Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). 11) W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). 12) Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. 13) Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”. 14) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16000000 Landwirtschaftsmaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16700000 Traktoren, 38424000 Mess- und Steuergeräte, 38290000 Vermessungstechnische, hydrografische, ozeanografische und hydrologische Instrumente und Geräte, 72268000 Bereitstellung von Software, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge, 38127000 Wetterstationen, 34150000 Simulatoren, 30213200 Tablettcomputer, 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1
Beschreibung: Część nr 1 – dostawa ciągnika rolniczego oraz zestawu uprawowo-siewnego
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16700000 Traktoren
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2
Beschreibung: Część nr 2 – dostawa urządzenia do pobierania próbek glebowych nabudowanego na pojeździe czterokołowym z nawigacją i modemem do dwukierunkowej wymiany danych
Haupteinstufung (cpv): 38424000 Mess- und Steuergeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38290000 Vermessungstechnische, hydrografische, ozeanografische und hydrologische Instrumente und Geräte
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3
Beschreibung: Część nr 3 – dostawa systemu zarządzania gospodarstwem
Haupteinstufung (cpv): 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72268000 Bereitstellung von Software
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4
Beschreibung: Część nr 4 – dostawa drona mapującego z kamerą multispectralną i akumulatorami wraz z oprogramowaniem do dwukierunkowej wymiany danych i tworzenia map zmiennego dawkowania pomiędzy dronem a innymi maszynami rolniczymi
Haupteinstufung (cpv): 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 5
Beschreibung: Część nr 5 – dostawa sensora azotu
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 6
Beschreibung: Część nr 6 – dostawa stacji pogodowej
Haupteinstufung (cpv): 38127000 Wetterstationen
Los: LOT-0007
Titel: Część nr 7
Beschreibung: Część nr 7 – dostawa symulatora automatycznego prowadzenia ciągnika, symulatora pracy opryskiwacza polowego sterowany poprzez ISOBUS
Haupteinstufung (cpv): 34150000 Simulatoren
Los: LOT-0008
Titel: Część nr 8
Beschreibung: Część nr 8 – dostawa tabletu
Haupteinstufung (cpv): 30213200 Tablettcomputer
Los: LOT-0009
Titel: Część nr 9
Beschreibung: Część nr 9 – dostawa odbiornika GNSS (smartantena) z modułem komunikacji Bluetooth
Haupteinstufung (cpv): 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System)