See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dynamisk indkøbssystem for træer/ buske/stedsegrønt/stauder/løg/frø og udstyr der skal benyttes i den forbindelse
Beschreibung: Københavns Kommune udbyder i offentligt udbud et dynamisk indkøbssystem til indkøb af Træer og buske.Der udbydes ialt fem forskellige dynamiske indkøbssystemer, der skal benyttes ved indkøb af (udendørs) træer og planter til Københavns Kommune.De fem systemer er :1. Træer og buske og udstyr der skal benyttes i den forbindelse2. Stedsegrønt beplantning og udstyr der skal benyttes i den forbindelse3. Stauder og udstyr der skal benyttes i den forbindelse4. Løg og udstyr der skal benyttes i den forbindelse5. Frø og udstyr der skal benyttes i den forbindelse
Interne Kennung: 182893309
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03452000 Bäume
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03111000 Saatgut, 03121100 Lebende Pflanzen, Knollen, Wurzeln, Stecklinge und Pfropfreiser, 03451000 Pflanzen, 03451200 Blumenzwiebeln, 03451300 Sträucher
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Træer og buske samt udstyr hertil
Beschreibung: Her kan indkøbes træer og buske samt udstyr hertil. De krav der generelt skal efterleves fremgår af Bilag A Kontrakt( som er den de vil blive indgået i forbindelse med hvert køb)Bilag B KravspecifikationBilag FBilag GSamt den konkrete opfordringsskrivelse hvor de specifikke krav til det enkelte indkøb vil fremgå.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03121100 Lebende Pflanzen, Knollen, Wurzeln, Stecklinge und Pfropfreiser, 03451000 Pflanzen, 03451300 Sträucher
Los: LOT-0002
Titel: Stedsegrønt og udstyr hertil
Beschreibung: Her kan indkøbes stedsegrønt samt udstyr hertil.De krav der generelt skal efterleves fremgår af Bilag A Kontrakt( som er den de vil blive indgået i forbindelse med hvert køb)Bilag B KravspecifikationBilag FBilag GSamt den konkrete opfordringsskrivelse hvor de specifikke krav til det enkelte indkøb vil fremgå.
Los: LOT-0003
Titel: Stauder og udstyr hertil
Beschreibung: Her kan indkøbes stauder samt udstyr hertil.De krav der generelt skal efterleves fremgår af Bilag A Kontrakt( som er den de vil blive indgået i forbindelse med hvert køb)Bilag B KravspecifikationBilag FBilag GSamt den konkrete opfordringsskrivelse hvor de specifikke krav til det enkelte indkøb vil fremgå.
Haupteinstufung (cpv): 03121100 Lebende Pflanzen, Knollen, Wurzeln, Stecklinge und Pfropfreiser
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03451000 Pflanzen
Los: LOT-0004
Titel: Løg og udstyr hertil
Beschreibung: Her kan indkøbes løg samt udstyr hertil.De krav der generelt skal efterleves fremgår af Bilag A Kontrakt( som er den de vil blive indgået i forbindelse med hvert køb)Bilag B KravspecifikationBilag FBilag GSamt den konkrete opfordringsskrivelse hvor de specifikke krav til det enkelte indkøb vil fremgå.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03451200 Blumenzwiebeln
Los: LOT-0005
Titel: Frø og udstyr hertil
Beschreibung: Her kan indkøbes frø samt udstyr hertil.De krav der generelt skal efterleves fremgår af Bilag A Kontrakt( som er den de vil blive indgået i forbindelse med hvert køb)Bilag B KravspecifikationBilag FBilag GSamt den konkrete opfordringsskrivelse hvor de specifikke krav til det enkelte indkøb vil fremgå.
Haupteinstufung (cpv): 03111000 Saatgut