2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa 2 sztuk ambulansów medycznych typu B wraz z noszami
Beschreibung: 1. Dostawa ambulansów medycznych typu B w ilości 2 sztuk wraz z wyposażeniem każdego ambulansu w postaci noszy głównych i transportera noszy głównych. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 2. Nazwa i kod Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 34114121-3 – Karetki 33192160 -1 Nosze 3.Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy; w takim przypadku Wykonawca jest zobowiązany do wskazania w ofercie tej części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz do podania firmy (nazwy) podwykonawców, o ile są mu wiadome na tym etapie – Załącznik nr 7 do SWZ. 4. Termin i forma płatności –na podstawie wystawionych faktur VAT przelewem na konto Wykonawcy wskazane w fakturze VAT, w terminie 30 dni liczonych od daty doręczenia faktury VAT Zamawiającemu. Podstawą do wystawienia przez Wykonawcę faktury VAT i żądania zapłaty ceny jest podpisanie protokołu odbioru przedmiotu umowy stwierdzającego wykonanie umowy zgodnie z jej warunkami, bez jakichkolwiek zastrzeżeń; protokół ten stanowi załącznik do faktury. 5. Przedmiotowe środki dowodowe składane przez wszystkich Wykonawców wraz z ofertą: 1. Na potwierdzenie, że oferowane ambulanse spełniają określone w SWZ wymagania, Zamawiający żąda złożenia następujących przedmiotowych środków dowodowych: 1) dokument potwierdzający dane techniczne ambulansu (z instrukcji obsługi, książki pojazdu folderu fabrycznego lub zmierzone przez Wykonawcę) dotyczące w szczególności: - długości, szerokości, wysokości przedziału pacjenta, wysokości przejścia pomiędzy kabiną kierowcy a przedziałem pacjenta; oraz opis i fotografie, lub folder zabudowy ambulansu jaka będzie zastosowana przez Wykonawcę; 2) opis, dane techniczne noszy, transportera noszy oraz mocowania (lawety) w szczególności: - fotografia lub folder noszy, transportera oraz systemu mocowania noszy (lawety), jakie będą zastosowane w oferowanym ambulansie; - marka, typ, model, waga, średnica kółek, podstawowe funkcjonalności, jeżeli nie ma ich w folderze; - marka, typ, model systemu mocowania noszy (lawety); 3) kopia z aktualnego świadectwa homologacji lub świadectwa zgodności WE, albo innego równoważnego dokumentu (bez załączników) dla oferowanego skompletowanego ambulansu sanitarnego (Świadectwo homologacji typu WE o którym mowa w art. 2 pkt. 74 lub Świadectwo zgodności WE, o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt. 3) ustawy z dnia 20.06.1997 r. – Prawo o ruchu drogowym; 4) certyfikat lub deklaracja zgodności potwierdzająca zgodność oferowanego ambulansu z aktualną wersją normy: PN-EN 1789 lub równoważną, dla skompletowanego ambulansu; 5) certyfikat lub deklaracja zgodności potwierdzająca zgodność oferowanego kompletu noszy wraz z mocowaniem z aktualną wersją normy: PN-EN 1865 lub równoważną; Zamawiający zastrzega, iż zgodnie z art. 107 Pzp: 1. Jeżeli zamawiający żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych, wykonawca składa je wraz z ofertą. 2. Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, o ile przewidział to w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia. 3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 4. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. Zgodnie z art. 257 Ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia stanowi dostawę pojazdów, w których wykonano kompleksową adaptację, zabudowę medyczną i wyposażono w specjalistyczny sprzęt. Dzielenie tego zamówienia na części ze względów technicznych, jak i organizacyjnych spowodowałoby nadmierne trudności przy jego realizacji, a także mogłoby zagrozić terminowemu wykonaniu zamówienia. Zamówienie ma charakter jednorodny, a tym samym z przyczyn organizacyjnych i ekonomicznych powinno być realizowane przez jednego Wykonawcę. Zamówienie należy zrealizować w terminie: nie później niż do dnia 10.12.2025 r. z uwagi na uzasadnioną obiektywnie przyczynę, a mianowicie ograniczony okres finansowania. Zamawiający stara się o uzyskanie na realizację przedmiotu zamówienia środków z budżetu, które muszą zostać wykorzystane i rozliczone w bieżącym roku budżetowym.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: 1. Zamawiający na podstawie art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych dokonuje skrócenia terminu składania ofert z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia publicznego. Głównym powodem skrócenia terminu składania ofert jest zapewnienie utrzymania wysokiego poziomu gotowości zespołów Państwowego Ratownictwa Medycznego. Skrócenie terminu jest spowodowane koniecznością rozliczenia środków pochodzących z dotacji celowej, której wykorzystanie i rozliczenie musi nastąpić w ściśle określonym, nieprzekraczalnym terminie. Niedochowanie tych terminów skutkowałoby ryzykiem utraty przyznanych środków finansowych lub koniecznością ich zwrotu. Wobec powyższych okoliczności, Zamawiający uznaje skrócenie terminu składania ofert za w pełni uzasadnione i konieczne z punktu widzenia interesu publicznego, bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców regionu oraz zasadności wykorzystania środków publicznych. Zastosowanie procedury przyspieszonej nie wynika z zaniedbań Zamawiającego, ani też z jego subiektywnego przekonania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114121 Krankenwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192160 Tragbahren
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Dostawa ambulansów medycznych typu B w ilości 2 sztuk wraz z wyposażeniem każdego ambulansu w postaci noszy głównych i transportera noszy głównych. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.