746876-2023 - Wettbewerb
Dänemark – Betrieb von Kantinen – Kantinedrift - Ejerforeningen Alsion
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kantinedrift - Ejerforeningen Alsion
Beschreibung: Udbuddet omfatter drift af kantine/cafe på Alsion i Sønderborg. Det daglige potentielle kundeunderlag er ca. 1.300 studerende og ca. 300 medarbejdere fra Ejerforeningens Alsions medlemsvirksomheder. Opgaven omfatter produktion og salg til studerende og ansatte. Udover drift af kantine/cafe for studerende og ansatte omfatter opgaven levering af rekvisitionssalg til Ejerforeningens Alsions medlemsvirksomheder samt til eksterne som holder møder/konferencer på Alsion.
Interne Kennung: 2023/32
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres i henhold til Udbudslovens afsnit 3 (LOV nr. 1564 af 15/12/2015 med senere ændringer). Der anvendes udbudsformen offentligt udbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55512000 Betrieb von Kantinen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Der er af ordregiver efterspurgt priser på diverse tilkøbsydelser/optioner. Dette fremgår af udbudsmaterialet.