747020-2023 - Wettbewerb
Dänemark – Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten – Rammeaftale om nedrivning af ejendomme på Vestkystlinjen
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammeaftale om nedrivning af ejendomme på Vestkystlinjen
Beschreibung: Udbuddet omhandler entreprenørarbejde til nedrivning af ejendomme og bygninger, som er erhvervet i forbindelse med den nye 400 kV-luftledning i Vestjylland. Luftledningen etableres fra Holstebro til den dansk-tyske grænse (400 kV Endrup-Idomlund og 400 kV Endrup-Grænsen)
Interne Kennung: 22/04657
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111100 Abbrucharbeiten
5. Los
Los: LOT-0000