747224-2023 - Wettbewerb
Polen – Verwaltung in der Forstwirtschaft – Wykonanie usług z zakresu urządzenia lasu w Nadleśnictwach: Czarna Białostocka, Supraśl, Olecko
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usług z zakresu urządzenia lasu w Nadleśnictwach: Czarna Białostocka, Supraśl, Olecko
Beschreibung: Przedmiot zamówienia to: 1. Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu wraz z opracowaniem prognozy oddziaływania projektu planu urządzenia lasu na środowisko w Nadleśnictwie Czarna Białostocka, 2. Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu wraz z opracowaniem prognozy oddziaływania projektu planu urządzenia lasu na środowisko w Nadleśnictwie Supraśl, 3. Sporządzenie opracowania siedliskowego w Nadleśnictwie Olecko. Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia zawierają załączniki nr: 1.1, 1.2, 1.3 do Specyfikacji Warunków Zamówienia
Interne Kennung: EZ.270.15.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu w Nadleśnictwie Czarna Białostocka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie opracowania projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Czarna Białostocka wraz z opracowaniem prognozy oddziaływania tego projektu na środowisko. Dokumenty, które powstaną w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia stanowić będą własność Skarbu Państwa – Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe. Zakres przedmiotu zamówienia: Wykonanie prac urządzania lasu dla nadleśnictwa wg danych: Powierzchnia ogółem 26107 ha, Lasy razem 25610 ha, Grunty zalesione 24717 ha, Grunty niezalesione 248 ha, Grunty związane z gosp. leśną 645 ha Grunty nieleśne 497 ha. Plan urządzenia lasu sporządza się na dzień 1.01.2026 r. zastrzega się możliwość zmian (+/-) do 100 ha powierzchni opracowania, która może być wynikiem weryfikacji ewidencji gruntów, obrotu nieruchomościami (zamian, kupna/sprzedaży), przeniesienia lub wygaszenia zarządu w trakcie wykonywania prac urządzeniowych - co jednak pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. Grunty przeznaczone do zalesienia winny być zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, tylko takie będą ujęte w planie urządzenia lasu. Grunty Nadleśnictwa Czarna Białostocka znajdują się w Województwie Podlaskim (100%). Nadleśnictwo posiada opracowanie siedliskowe, które należy wykorzystać do prac urządzeniowych. W ramach prac przygotowawczych należy nanieść granice wydzieleń siedliskowych na szkic terenowy. Inwentaryzacja lasu (prace przygotowawcze, opis taksacyjny lasu, inwentaryzacja zasobów drzewnych, opracowanie wyników inwentaryzacji, w tym opisów, map, tabel i wykazów oraz zebranie danych uzupełniających inwentaryzację). Inwentaryzacja zasobów drzewnych – stratyfikację grup drzewostanów wykonać po sporządzeniu nowych opisów taksacyjnych. Określić zadania gospodarcze dla nadleśnictwa. Sporządzić elaborat dla leśniczych (wyciąg z opisania ogólnego, Programu Ochrony Przyrody – dane dotyczące leśnictwa oraz Prognozy). Sporządzić elaborat - opisania ogólnego dla nadleśnictwa wraz z kompletem map. Dokonać aktualizacji programu ochrony przyrody oraz wykonać mapy walorów przyrodniczo–kulturowych nadleśnictwa w skali 1:50 000. Wykonać aktualizację leśnej mapy numerycznej spełniające standardy określone w Zarządzeniu Nr 55 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 21 listopada 2011 r. w sprawie Instrukcji Urządzania Lasu oraz Zarządzeniu Nr 83 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 listopada 2012 r. w sprawie w sprawie korekty Instrukcji Urządzania Lasu stanowiącej załącznik do Zarządzenia nr 55 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 21 listopada 2011 r. Sporządzić prognozę oddziaływania projektu planu urządzenia lasu na środowisko na podstawie art. 46 ust. 2 i 3 w związku z art. 51 ust. 2, 52 ust. 2 oraz 53 ustawy z dnia 3.10.2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku. Prognozę należy wykonać w 3 egz. wraz z mapami w wersji elektronicznej. Całość przekazać jako wydruk oraz na nośniku elektronicznym USB. Zarejestrować gatunki oraz siedliska przyrodnicze oraz ich granice występowania dla których, wyznaczono obszar Natura 2000 – opis i lokalizacja siedlisk przyrodniczych Natura 2000. W trakcie realizacji zamówienia należy wykonać rozdział w elaboracie pod tytułem „Podstawowe założenia polityki zagospodarowania przestrzennego regionu, dotyczące gospodarki leśnej i ochrony przyrody, z uwzględnieniem regionalnych strategii rozwoju oraz regionalnych programów ochrony środowiska”. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA ORAZ HARMONOGRAM POSTĘPU PRAC ZAWIERA ZAŁĄCZNIK NR 1.1 DO SWZ.
Interne Kennung: EZ.270.15.2023/1
Los: LOT-0002
Titel: Sporządzenie projektu planu urządzenia lasu w Nadleśnictwie Supraśl
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie opracowania projektu planu urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Supraśl wraz z opracowaniem prognozy oddziaływania tego projektu na środowisko. Dokumenty, które powstaną w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia stanowić będą własność Skarbu Państwa – Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe. Zakres przedmiotu zamówienia: Wykonanie prac urządzania lasu dla nadleśnictwa wg danych: Powierzchnia ogółem 17479 ha, Lasy razem 17092 ha, Grunty zalesione 16410 ha, Grunty niezalesione 186 ha, Grunty związane z gosp. leśną 492 ha Grunty nieleśne 387 ha. Plan urządzenia lasu sporządza się na dzień 1.01.2026 r. zastrzega się możliwość zmian (+/-) do 100 ha powierzchni opracowania, która może być wynikiem weryfikacji ewidencji gruntów, obrotu nieruchomościami (zamian, kupna/sprzedaży), przeniesienia lub wygaszenia zarządu w trakcie wykonywania prac urządzeniowych - co jednak pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. Grunty przeznaczone do zalesienia winny być zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, tylko takie będą ujęte w planie urządzenia lasu. Grunty Nadleśnictwa Supraśl znajdują się w Województwie Podlaskim (100%). Nadleśnictwo jest w trakcie wykonywania opracowania siedliskowego, które należy wykorzystać do prac urządzeniowych. W ramach prac przygotowawczych należy nanieść granice wydzieleń siedliskowych na szkic terenowy. Inwentaryzacja lasu (prace przygotowawcze, opis taksacyjny lasu, inwentaryzacja zasobów drzewnych, opracowanie wyników inwentaryzacji, w tym opisów, map, tabel i wykazów oraz zebranie danych uzupełniających inwentaryzację). Inwentaryzacja zasobów drzewnych – stratyfikację grup drzewostanów wykonać po sporządzeniu nowych opisów taksacyjnych. Określić zadania gospodarcze dla nadleśnictwa. Sporządzić elaborat dla leśniczych (wyciąg z opisania ogólnego, Programu Ochrony Przyrody – dane dotyczące leśnictwa oraz Prognozy). Sporządzić elaborat - opisania ogólnego dla nadleśnictwa wraz z kompletem map. Dokonać aktualizacji programu ochrony przyrody oraz wykonać mapy walorów przyrodniczo–kulturowych nadleśnictwa w skali 1:50 000. Wykonać aktualizację leśnej mapy numerycznej spełniające standardy określone w Zarządzeniu Nr 55 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 21 listopada 2011 r. w sprawie Instrukcji Urządzania Lasu oraz Zarządzeniu Nr 83 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 listopada 2012 r. w sprawie w sprawie korekty Instrukcji Urządzania Lasu stanowiącej załącznik do Zarządzenia nr 55 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 21 listopada 2011 r. Sporządzić prognozę oddziaływania projektu planu urządzenia lasu na środowisko na podstawie art. 46 ust. 2 i 3 w związku z art. 51 ust. 2, 52 ust. 2 oraz 53 ustawy z dnia 3.10.2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku. Prognozę należy wykonać w 3 egz. wraz z mapami w wersji elektronicznej. Całość przekazać jako wydruk oraz na nośniku elektronicznym USB. Zarejestrować gatunki oraz siedliska przyrodnicze oraz ich granice występowania dla których, wyznaczono obszar Natura 2000 – opis i lokalizacja siedlisk przyrodniczych Natura 2000. W trakcie realizacji zamówienia należy wykonać rozdział w elaboracie pod tytułem „Podstawowe założenia polityki zagospodarowania przestrzennego regionu, dotyczące gospodarki leśnej i ochrony przyrody, z uwzględnieniem regionalnych strategii rozwoju oraz regionalnych programów ochrony środowiska”. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA ORAZ HARMONOGRAM POSTĘPU PRAC ZAWIERA ZAŁĄCZNIK NR 1.2 DO SWZ.
Interne Kennung: EZ.270.15.2023/2
Los: LOT-0003
Titel: Sporządzenie opracowania siedliskowego w Nadleśnictwie Olecko
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie „Sporządzenia opracowania siedliskowego dla Nadleśnictwa Olecko wg stanu na 31.12.2025 r.” jako prace przygotowawcze do projektu planu urządzenia lasu. Obiektem prac siedliskowych są grunty będące w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe – Nadleśnictwa Olecko. Wskazany obszar obejmuje grunty leśne położone w Nadleśnictwie Olecko o powierzchni 18543 ha. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany (+/-) do 100 ha powierzchni opracowania w trakcie wykonywania przedmiotowych prac, wynikającej ze zmian stanu posiadania nadleśnictwa, co jednak pozostanie bez wpływu ma wysokość wynagrodzenia. Zakres i wymagania: Charakterystyka siedlisk – tom I: Dokumentację siedliskową sporządzić należy dla całego nadleśnictwa. Opracowanie to powinno być w formie wydruku, w twardej oprawie i zawierać następujące zagadnienia i materiały: charakterystykę wybranych elementów środowiska przyrodniczego nadleśnictwa z uwzględnieniem warunków siedliskowych, geologicznych, klimatycznych, hydrologicznych, regionalizacji przyrodniczoleśnej, fizyczno-geograficznej, geobotanicznej oraz uwarunkowań historycznych gospodarki leśnej; charakterystykę gleb w tym szczegółowy opis typów i podtypów gleb oraz próchnic leśnych; charakterystykę typów siedliskowych lasu z uwzględnieniem wariantów wilgotnościowych; zagadnienia związane z siedliskowym indeksem glebowym (SIG); charakterystykę stanu siedlisk; charakterystykę zbiorowisk roślinnych; charakterystykę gatunków drzew i krzewów – w tym ich rolę lasotwórczą; zasady renaturalizacji siedlisk w tym m.in. propozycja działań regradacyjnych w odniesieniu do siedlisk odbiegających od stanu naturalnego, zagrożenia wywołane zmianą stosunków wodnych; ocenę stanu ochrony siedlisk przyrodniczych będących przedmiotem ochrony obszaru Natura 2000; ogólne wytyczne do planowania urządzeniowo-hodowlanego w tym propozycje składu gatunkowego odnowień w nawiązaniu do typów siedliskowych oraz zbiorowisk roślinnych.; wykaz literatury wykorzystanej do opracowania elaboratu. Opisy powierzchni typologicznych – tom II: zawiera opisy powierzchni typologicznych wzorcowych i podstawowych, skrócone opisy powierzchni pomocniczych oraz wykaz skrótów użytych w opisach kart powierzchni typologicznych. Materiały kartograficzne w wersji cyfrowej i analogowej; Materiały bazodanowe (sporządzić bazę geometryczną siedlisk); Dokumentacja zdjęciowa z powierzchni typologicznych. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA ORAZ HARMONOGRAM POSTĘPU PRAC ZAWIERA ZAŁĄCZNIK NR 1.3 DO SWZ.
Interne Kennung: EZ.270.15.2023/3