2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór (transport) i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, szaletów miejskich oraz cmentarzy komunalnych przy ul. Białej 3 oraz ul. Droga Męczenników Majdanka 71
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór (transport) i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, szaletów miejskich oraz cmentarzy komunalnych przy ulicy Białej 3 oraz ul. Droga Męczenników Majdanka 71. 3.2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 5 części: 3.2.1. Część 1: odpady segregowane : Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie wskazanych w opisie zamówienia odpadów segregowanych z miejskiego PSZOK zlokalizowanego w Lublinie przy ul. Metalurgicznej 13k w następującym zakresie: opakowania ze szkła, papier i tektura, tworzywa sztuczne i opakowania z tworzyw sztucznych, tekstylia, odzież, metale, 3.2.2. Część 2: odpady niebezpieczne: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie wskazanych w opisie zamówienia odpadów segregowanych z miejskiego PSZOK zlokalizowanego w Lublinie przy ul. ul. Metalurgicznej 13k w następującym zakresie: Opakowania zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi, Środki ochrony roślin (I i II klasa toksyczności), Lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć, Leki cytotoksyczne i cytostatyczne, Leki inne niż wymienione w 20 01 31, Rozpuszczalniki, Oleje i tłuszcze inne niż jadalne, Farby, tusze, kleje i żywice zawierające substancje niebezpieczne, Baterie i akumulatory (różne typy), Inne niewymienione frakcje zbierane selektywnie (igły, strzykawki, ampułki 3.2.3. Część 3: odpady inne: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie wskazanych w opisie zamówienia odpadów segregowanych z miejskiego PSZOK zlokalizowanego w Lublinie przy ul. ul. Metalurgicznej 13k w następującym zakresie: Zużyte opony, Meble i inne odpady wielkogabarytowe, Zmieszane odpady budowlane i rozbiórkowe, ceglane i gruz 3.2.4. Część 4: Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodach 20 03 01 z szaletów miejskich wraz dostarczeniem pojemników 3.2.5. Część 5 : Przedmiotem zamówienia jest usługa zbierania a następnie wywozu i zagospodarowania i/lub utylizacji zebranych zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów nieulegających biodegradacji z terenu cmentarzy komunalnych przy ul. Droga Męczenników Majdanka 71 i ul. Białej 3 w Lublinie, zgodnie z obowiązującymi przepisami wraz z podstawieniem odpowiednich pojemników na odpady 3.3. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu realizacji zamówienia zawarte są w TOM II SWZ Opis przedmiotu zamówienia oraz TOM III SWZ Projektowane postanowienia Umowne. 3.4. Ilości odpadów skazane w TOM II SWZ oraz Formularzach wyceny dla części nr 1 do 5 są ilościami szacunkami, które Zamawiający przyjął dla porównania cen złożonych ofert. Rzeczywista ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania może ulec zmianie. Zamawiający informuje jednak, że ilość odpadów każdego rodzaju będzie nie mniejsza w okresie świadczenia umowy niż 50% ilości szacunkowej.
Interne Kennung: ZP/PN/02/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych: 4.3.1. informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2, 4 Pzp sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, 4.3.2. oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 1616), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 5 do Tomu I SWZ 4.3.3. oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp. w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania dotyczący art. 108 ust. 1 pkt. 3 – 6 oraz art. 109 ust. 1 pkt 5,7-10 Pzp – załącznik nr 9 do Tomu I SWZ 4.3.4. oświadczenia o braku podstaw wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5k rozporządzenia 833/2014 – załącznik nr 3 do Tomu I SWZ 4.3.5. odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy pzp. 4.3.6. zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie to składa każdy z Wykonawców; 4.3.7. zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie to składa każdy z Wykonawców;
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odpady segregowalne
Beschreibung: 3.2.Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie wskazanych w opisie zamówienia odpadów segregowanych z miejskiego PSZOK zlokalizowanego w Lublinie przy ul. Metalurgicznej 13k w następującym zakresie: opakowania ze szkła, papier i tektura, tworzywa sztuczne i opakowania z tworzyw sztucznych, tekstylia, odzież, metale. 3.3. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu realizacji zamówienia zawarte są w TOM II SWZ Opis przedmiotu zamówienia oraz TOM III SWZ Projektowane postanowienia Umowne. 3.4. Ilości odpadów skazane w TOM II SWZ oraz Formularzach wyceny dla części nr 1 do 5 są ilościami szacunkami, które Zamawiający przyjął dla porównania cen złożonych ofert. Rzeczywista ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania może ulec zmianie. Zamawiający informuje jednak, że ilość odpadów każdego rodzaju będzie nie mniejsza w okresie świadczenia umowy niż 50% ilości szacunkowej.
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3.5. Zamawiający w zakresie każdej z części zamówienia przewiduje prawo opcji, w ramach którego zakres zamówienia (ilości odpadów każdego rodzaju oraz odbieranych pojemników) może zostać zwiększony o nie więcej niż 50%, po wykorzystaniu zakresu podstawowego. 3.6. Zamawiający przewiduje obowiązek zatrudnienia na Umowę o pracę, szczegółowe informacje zawarto w TOM III SWZ Projektowane postanowienia Umowne dla każdej cześci oddzielnie. 3.7. Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem a nie obowiązkiem Zamawiającego. Nieskorzystanie z tego prawa nie skutkuje powstaniem jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy względem Zamawiającego. 3.7.1. Prawo opcji zostanie wykorzystane w sytuacji, gdy wolumen świadczenia wykonawcy przekroczy zakres podstawowy w okresie obowiązywania umowy. Okolicznościami uzasadniającymi skorzystanie z prawa opcji będą: 3.7.1.1. zwiększona w stosunku do planowanego ilość odpadów zgromadzona w miejscach z których powinny być odbierane; 3.7.1.2. rozszerzenie zakresu działania zamawiającego powodujące powstanie nowych źródeł gromadzenia odpadów.
Los: LOT-0002
Titel: odpady niebezpieczne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie wskazanych w opisie zamówienia odpadów segregowanych z miejskiego PSZOK zlokalizowanego w Lublinie przy ul. ul. Metalurgicznej 13k w następującym zakresie: Opakowania zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi, Środki ochrony roślin (I i II klasa toksyczności), Lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć, Leki cytotoksyczne i cytostatyczne, Leki inne niż wymienione w 20 01 31, Rozpuszczalniki, Oleje i tłuszcze inne niż jadalne, Farby, tusze, kleje i żywice zawierające substancje niebezpieczne, Baterie i akumulatory (różne typy), Inne niewymienione frakcje zbierane selektywnie (igły, strzykawki, ampułki. 3.3. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu realizacji zamówienia zawarte są w TOM II SWZ Opis przedmiotu zamówienia oraz TOM III SWZ Projektowane postanowienia Umowne. 3.4. Ilości odpadów skazane w TOM II SWZ oraz Formularzach wyceny dla części nr 1 do 5 są ilościami szacunkami, które Zamawiający przyjął dla porównania cen złożonych ofert. Rzeczywista ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania może ulec zmianie. Zamawiający informuje jednak, że ilość odpadów każdego rodzaju będzie nie mniejsza w okresie świadczenia umowy niż 50% ilości szacunkowej
Interne Kennung: Część2
Los: LOT-0003
Titel: odpady inne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie wskazanych w opisie zamówienia odpadów segregowanych z miejskiego PSZOK zlokalizowanego w Lublinie przy ul. ul. Metalurgicznej 13k w następującym zakresie: Zużyte opony, Meble i inne odpady wielkogabarytowe, Zmieszane odpady budowlane i rozbiórkowe, ceglane i gruz 3.3. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu realizacji zamówienia zawarte są w TOM II SWZ Opis przedmiotu zamówienia oraz TOM III SWZ Projektowane postanowienia Umowne. 3.4. Ilości odpadów skazane w TOM II SWZ oraz Formularzach wyceny dla części nr 1 do 5 są ilościami szacunkami, które Zamawiający przyjął dla porównania cen złożonych ofert. Rzeczywista ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania może ulec zmianie. Zamawiający informuje jednak, że ilość odpadów każdego rodzaju będzie nie mniejsza w okresie świadczenia umowy niż 50% ilości szacunkowej
Interne Kennung: Część3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 Szalety
Beschreibung: 3.1.Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodach 20 03 01 z szaletów miejskich wraz dostarczeniem pojemników. 3.3. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu realizacji zamówienia zawarte są w TOM II SWZ Opis przedmiotu zamówienia oraz TOM III SWZ Projektowane postanowienia Umowne. 3.4. Ilości odpadów skazane w TOM II SWZ oraz Formularzach wyceny dla części nr 1 do 5 są ilościami szacunkami, które Zamawiający przyjął dla porównania cen złożonych ofert. Rzeczywista ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania może ulec zmianie. Zamawiający informuje jednak, że ilość odpadów każdego rodzaju będzie nie mniejsza w okresie świadczenia umowy niż 50% ilości szacunkowej.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Cmentarze
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa zbierania a następnie wywozu i zagospodarowania i/lub utylizacji zebranych zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów nieulegających biodegradacji z terenu cmentarzy komunalnych przy ul. Droga Męczenników Majdanka 71 i ul. Białej 3 w Lublinie, zgodnie z obowiązującymi przepisami wraz z podstawieniem odpowiednich pojemników na odpady 3.3. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu realizacji zamówienia zawarte są w TOM II SWZ Opis przedmiotu zamówienia oraz TOM III SWZ Projektowane postanowienia Umowne. 3.4. Ilości odpadów skazane w TOM II SWZ oraz Formularzach wyceny dla części nr 1 do 5 są ilościami szacunkami, które Zamawiający przyjął dla porównania cen złożonych ofert. Rzeczywista ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania może ulec zmianie. Zamawiający informuje jednak, że ilość odpadów każdego rodzaju będzie nie mniejsza w okresie świadczenia umowy niż 50% ilości szacunkowej.
Interne Kennung: Część5
Beschreibung der Optionen: 3.5. Zamawiający w zakresie każdej z części zamówienia przewiduje prawo opcji, w ramach którego zakres zamówienia (ilości odpadów każdego rodzaju oraz odbieranych pojemników) może zostać zwiększony o nie więcej niż 50%, po wykorzystaniu zakresu podstawowego. 3.6. Zamawiający przewiduje obowiązek zatrudnienia na Umowę o pracę, szczegółowe informacje zawarto w TOM III SWZ Projektowane postanowienia Umowne dla każdej cześci oddzielnie. 3.7. Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem a nie obowiązkiem Zamawiającego. Nieskorzystanie z tego prawa nie skutkuje powstaniem jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy względem Zamawiającego. 3.7.1. Prawo opcji zostanie wykorzystane w sytuacji, gdy wolumen świadczenia wykonawcy przekroczy zakres podstawowy w okresie obowiązywania umowy. Okolicznościami uzasadniającymi skorzystanie z prawa opcji będą: 3.7.1.1. zwiększona w stosunku do planowanego ilość odpadów zgromadzona w miejscach z których powinny być odbierane; 3.7.1.2. rozszerzenie zakresu działania zamawiającego powodujące powstanie nowych źródeł gromadzenia odpadów