2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywny odbiór i zagospodarowanie ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór i zagospodarowanie ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych o kodzie 19 08 05 z oczyszczalni ścieków w Otwocku, ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 1 , 05-402 Otwock. Wykonawca zobowiązany będzie do zagospodarowania osadów ściekowych, przez co rozumie się załadunek na własne samochodowe środki transportowe bezpośrednio spod przenośnika, przewóz do miejsc odzysku bądź przetwarzania i poddanie odzyskowi bądź przetworzeniu z zachowaniem wymogów określonych Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz. U. z 2023, poz. 1587 z późn. zm.) 1. Osady ściekowe objęte przedmiotem zamówienia pochodzą z biologicznego procesu oczyszczania ścieków w otwockiej oczyszczalni. Osady te są ustabilizowane w procesie fermentacji metanowej, a następnie odwodnione mechanicznie. 1.1. Kod odpadu (ustabilizowane komunalne osady ściekowe) - 19 08 05, 1.2. Ilość osadów ściekowych do sukcesywnego wywozu – 25-30 Mg/d (ok. 7500 Mg/rok), 1.3. Zawartość suchej masy w osadzie - 20 - 25%, 1.4. Sposób zagospodarowania : odzysk metodą R3 1.5. Osady ściekowe wytworzone w oczyszczalni ścieków w Otwocku są poddawane badaniom z częstotliwością zgodą z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 6 lutego 2015 r. w sprawie stosowania komunalnych osadów ściekowych (Dz.U. z 2023, poz.23). Zamawiający dysponuje sprawozdaniami z badań osadu ściekowego, 1.6. Zamawiający zastrzega sobie prawo niewykorzystania całości zamówienia a Wykonawca nie będzie z tego tytułu zgłaszać wobec Zamawiającego jakichkolwiek roszczeń, 1.7. Zamawiający przewiduje możliwość zamówienia uzupełniającego do 50 % wartości przedmiotu zamówienia ze względu na niemożliwość przewidzenia warunków pogodowych, jak również z przyczyn niezależnych od Zamawiającego (np. awaria). 2. Każdy oferent jest zobowiązany do podania szczegółowego opisu metody odzysku lub przetwarzania z uwzględnieniem danych do oceny zgodności z obowiązującymi przepisami prawa. 3. Wykonawca musi przedstawić zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie odzysku lub przetwarzania osadów ściekowych. W zezwoleniu bezwzględnie muszą być zawarte następujące elementy: - rodzaj i ilość odpadów przewidzianych do odzysku lub przetworzenia w okresie jednego roku, - miejsce i sposób magazynowania odpadów, - warunki załadunku i transportu odpadów, - czas obowiązywania zezwolenia. 4. Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia aktualnej zmienionej decyzji w zakresie przetwarzania odpadów lub potwierdzenia złożenia wniosku o zmianę posiadanej decyzji zgodnie ze zmianą art. 14 ustawy z dnia 20.07.2018 r. o zmianie ustawy o odpadach i niektórych innych ustaw. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do poinformowania Zamawiającego o uzyskaniu decyzji odmownej. W takim przypadku Zamawiający uprawiony jest do odstąpienia od łączącej strony umowy. 5. W przypadku wywozu osadu do kompostowni Wykonawca przedstawi umowę z kompostownią na przyjmowanie odpadów z określoną ilością odpadów przeznaczonych do kompostowania lub przedstawi oświadczenie, że jest właścicielem kompostowni. Integralną częścią umowy jest decyzja kompostowni na odzysk metodą R3. 6. W przypadku wywozu osadów w celu rekultywacji na składowisko Wykonawca jest zobowiązany przedstawić umowę podpisaną z eksploatatorem składowiska na zastosowanie osadów do rekultywacji ww. składowiska z określeniem ilości osadów . Integralną częścią umowy jest decyzja na rekultywację. 7. Wykonawca jest zobowiązany przedstawić oświadczenie o planowanym sposobie odzysku bądź przetwarzaniu przedmiotowych osadów, zgodnie z posiadaną decyzją na odzysk lub przetwarzanie odpadów (złożone oświadczenie musi być spójne z przedstawioną decyzją). 8. Wykonawca zgodnie z Art. 27 pkt. 3 Ustawy o odpadach przejmuje pełną odpowiedzialność za gospodarowanie przedmiotowymi osadami. Odpowiedzialność ta rozpoczyna się od momentu załadunku osadów na środki transportowe w miejscu gromadzenia osadu na terenie oczyszczalni. 9. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania wpisu do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO). 10. Wykonawca zobowiązany jest posiadać zezwolenie na transport odpadów z uwzględnieniem ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych poprzez wpis do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO). 11. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić szczelny, zabezpieczony przed wypadaniem i niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, transport osadów ściekowych. 12. Wykonawca przy sukcesywnym wywozie bieżącego osadu ściekowego będzie podstawiał własne środki transportu typu wanna lub równoważne bezpośrednio pod taśmociąg w budynku odwadniania osadu (wymagana wizja lokalna). Osad bezpośrednio spod przenośnika będzie wywożony po zapełnieniu całej przestrzeni ładunkowej naczepy. Sukcesywnie należy podstawiać puste naczepy pod przenośnik z osadem. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić puste naczepy również na dni wolne od pracy (weekendy oraz święta). Nie dopuszcza się przestojów pracy instalacji odwadniania osadu z uwagi na brak wolnych naczep. Każdorazowo, bezpośrednio po usunięciu pełnej naczepy, musi zostać podstawiona pusta. 12.1. Określenie ilości wywożonych osadów ściekowych (Mg) będzie wykonywane na legalizowanej wadze wskazanej przez Zamawiającego, znajdującej się w odległości nie przekraczającej 500 m od miejsca załadunku naczep. Każdorazowe potwierdzenie ilości osadów ściekowych (kwit wagowy) będzie przekazywane Zamawiającemu. 13. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić listę pojazdów, które będą przeznaczone do wywozu osadów z terenu Oczyszczalni Ścieków w Otwocku wraz z podaniem dla każdego zestawu ciągnik siodłowy + naczepa numeru rejestracyjnego ciągnika i naczepy. 14. Termin wykonania usługi : 12 miesięcy od daty podpisania umowy. 15. Rozliczenie ilości wywożonych osadów ściekowych: (...)
Interne Kennung: OPWiK.271.30.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001