2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi ochrony panelami antywłamaniowymi oraz systemem alarmowym z monitoringiem radiowym nieruchomości będącej w zasobie Oddziału Regionalnego AMW w Gdyni – ul. Śmidowicza 59A
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest całodobowa usługa ochrony w formie zabezpieczenia technicznego (system alarmowy radiowy oraz panele antywłamaniowe wraz z konserwacją) na nieruchomości będącej w zasobie Oddziału Regionalnego AMW w Gdyni znajdującej się w Gdyni przy ul. Śmidowicza 59A. Budynek jest objęty nadzorem konserwatora zabytków oraz wpisany gminnej ewidencji zabytków. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ
Interne Kennung: DZP-OG.2623.421.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W związku z prowadzonym postępowaniem na „Świadczenie usługi ochrony panelami antywłamaniowymi oraz systemem alarmowym z monitoringiem radiowym nieruchomości będącej w zasobie Oddziału Regionalnego AMW w Gdyni – ul. Śmidowicza 59A”, zwracamy się z prośbą o wyrażenie zgody na skrócenie terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust.2 pkt.2 ustawy PZP. Aktualnie usługa zabezpieczenia przedmiotowego budynku realizowana jest na podstawie obowiązującej umowy, zawartej do dnia 31 grudnia 2025 r. na podstawie wniosku zwolnionego, poza PZP. Po tym terminie, w przypadku braku możliwości wyboru wykonawcy w nowym postępowaniu, nie będzie zapewniona ciągłość świadczenia usługi. Budynek objęty postępowaniem znajduje się pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków, co nakłada na Zamawiającego obowiązek zapewnienia właściwego zabezpieczenia obiektu. Brak ciągłości usług od dnia 1 stycznia 2026 r. może skutkować jego dewastacją oraz narazić Zamawiającego na kary administracyjne ze strony organu nadzoru nad zabytkami. Ponadto budynek znajduje się w złym stanie technicznym. W przypadku pozostawienia go bez zabezpieczenia może on stanowić realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób postronnych oraz mienia. Dodatkowo, w związku ze zbliżającą się zmanią warunków pogodowych istnieje ryzyko, że budynek zostanie zajęty przez osoby bezdomne lub osoby poszukujące schronienia, co w konsekwencji mogłoby wymagać powtarzających się interwencji służb mundurowych. Z uwagi na powyższe należy uznać, że występuje pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a opóźnienie w wyborze wykonawcy doprowadziłoby do powstania istotnej szkody po stronie Zamawiającego. Mając na uwadze powyższą argumentację, a w szczególności konieczność zachowania ciągłości świadczenia usługi, ryzyko powstania szkód w obiekcie objętym ochroną konserwatorską oraz pilną potrzebę udzielenia zamówienia, zwracamy się prośbą o wyrażenie zgody na skrócenie terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składania ofert w odnośnym postępowaniu o udzieleniu zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia skrócenie terminu składania ofert o określoną ilość dni nie będzie powodować naruszenia zasady uczciwej konkurencji, równego traktowania Wykonawców i nie spowoduje ograniczenia liczby potencjalnych wykonawców, którzy faktycznie będą w stanie ubiegać się o udzielenie zamówienia oraz nie będzie preferować określonej grupy wykonawców zdolnych do złożenia oferty w skróconym terminie. Zamawiający nie dokonał automatycznego skrócenia „podstawowego” terminu ustawowego do terminu najkrótszego z dopuszczalnych, ale przeprowadził analizę, możliwościami potencjalnych wykonawców w zakresie należytego przygotowania i złożenia ofert, mając na uwadze stopień skomplikowania i trudności w przygotowaniu dokumentów na potrzeby postępowania dot. udzielenia danego zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001