749032-2023 - Wettbewerb
Polen – Reinigungsdienste – Świadczenie usług porządkowo - czystościowych wewnątrz i na zewnątrz budynków, będących w użytkowaniu Prokuratury Okręgowej w Łodzi i podległych jej jednostek organizacyjnych.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług porządkowo - czystościowych wewnątrz i na zewnątrz budynków, będących w użytkowaniu Prokuratury Okręgowej w Łodzi i podległych jej jednostek organizacyjnych.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest „Świadczenie usług porządkowo - czystościowych wewnątrz i na zewnątrz budynków, będących w użytkowaniu Prokuratury Okręgowej w Łodzi i podległych jej jednostek organizacyjnych”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w: Załączniku nr 1 – Opis przedmiotu zamówienia, Załączniku nr 2 – Wzór umowy, Załączniku nr 3 – Formularz ofertowy.
Interne Kennung: 3026-7.261.9.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90911300 Fensterreinigung, 90914000 Parkplatzreinigung, 90919100 Reinigung von Büroausstattung, 90919200 Büroreinigung, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 39830000 Reinigungsmittel, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77342000 Heckenschnitt
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Świadczenie usług porządkowo - czystościowych wewnątrz i na zewnątrz budynków, będących w użytkowaniu Prokuratury Okręgowej w Łodzi i podległych jej jednostek organizacyjnych”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w: Załączniku nr 1 – Opis przedmiotu zamówienia, Załączniku nr 2 – Wzór umowy, Załączniku nr 3 – Formularz ofertowy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Zwiększenie przedmiotu zamówienia nastąpi w przypadku zmian organizacyjnych skutkujących zwiększeniem powierzchni zewnętrznych lub wewnętrznych wymagających wykonania usług. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia usług objętych prawem opcji. 2. W trakcie obowiązywania Umowy Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji również na wypadek, gdy wynagrodzenie, o którym mowa w załączniku nr 2 – Wzór umowy, przewidziane dla Wykonawcy, będzie miało zostać wykorzystane przed terminem końcowym realizacji umowy, o którym mowa w § 15 ust. 1 Wzoru umowy. 3. W ramach prawa opcji Zamawiający zwiększy wynagrodzenie, o którym mowa w § 7 ust. 1 projektu umowy, o maksymalnie 10%. 4. Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem, a nie obowiązkiem Zamawiającego, a Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5. Warunkiem skorzystania z zamówienia w ramach prawa opcji jest złożenie pisemnego oświadczenia woli przez Zamawiającego o skorzystaniu z tego prawa, w którym Zamawiający ustali wysokość podwyższenia wartości umowy. Oświadczenie takie jest dla Wykonawcy wiążące. Brak pisemnego oświadczenia woli ze strony Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji nie może stanowić podstaw do realizacji zamówienia opcjonalnego przez Wykonawcę. 6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość etapowej (tj. jednokrotnej lub wielokrotnej) realizacji zamówienia w ramach prawa opcji, której wartość łączna nie może przekroczyć wysokości maksymalnej, jak również skorzystania z tego prawa w niepełnym zakresie, w zależności od potrzeb Zamawiającego.