2. Verfahren
Verfahren
Titel: Transport i zagospodarowanie bioodpadów z terenów zamieszkałych i niezamieszkałych z Gminy Rokietnica
Beschreibung: Przedmiot zamówienia został podzielony na dwa zadania: Zadanie I „ Transport i zagospodarowanie bioodpadów z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Rokietnica 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi: a) transportu, z siedziby Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. ul. Topolowa 6, 62-090 Rokietnica, b) zagospodarowania w okresie obowiązywania umowy, odebranych bioodpadów stanowiących odpady komunalne pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Rokietnica. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje bioodpady, kod odpadu: 20 02 01 (odpady ulegające biodegradacji) w ilości 3 280 Mg. Na to zadanie zostanie podpisana umowa z Gminą Rokietnica. Zadanie II „ Transport i Zagospodarowanie bioodpadów z nieruchomości niezamieszkałych i z PSZOK z terenu Gminy Rokietnica. 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi transportu z siedziby Zamawiającego oraz PSZOK Bytkowo bioodpadów o kodzie 20 02 01 w szacunkowej ilości około 500 Mg oraz ich zagospodarowania w okresie obowiązywania umowy, zebranych z pojemników w ramach prowadzenia zbiórki odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości niezamieszkałych oraz przyjętych luzem w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Bytkowie od mieszkańców z terenu gminy Rokietnica. Na to zadanie zostanie podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Bytkowie
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Gmina Rokietnica działa w niniejszym postępowaniu w imieniu własnym - Zadanie I – nieruchomości zamieszkałe oraz w imieniu i na rzecz Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Bytkowie ul. Topolowa , 62 - 090 Bytkowo Zadanie II – nieruchomości niezamieszkałe). Po wyborze najkorzystniejszej oferty Gmina Rokietnica i Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Bytkowie udzielą zamówienia publicznego, we własnym imieniu i na własną rzecz, zawierając w tym celu odrębne umowy. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: Przedmiot zamówienia składa się z dwóch zadań: Zadanie I „ Transport i zagospodarowanie bioodpadów z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Rokietnica 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi: a) transportu, z siedziby Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. ul. Topolowa 6, 62-090 Rokietnica, b) zagospodarowania w okresie obowiązywania umowy, odebranych bioodpadów stanowiących odpady komunalne pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Rokietnica. 2. Bioodpady/ bioodpady stanowiące odpady komunalne- rozumie się przez to ulegające biodegradacji odpady z ogrodów, odpady żywności i kuchenne z gospodarstw domowych (art. 3 ust. 1 Ustawy o odpadach z 14 grudnia 2012 r.). 3. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru zgromadzonych w siedzibie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. bioodpadów stanowiących odpady komunalne, a następnie do przetransportowania ich do Instalacji, gdzie zostaną zagospodarowane. Szacuje się konieczność transportu odpadów z siedziby Zamawiającego min. 1 raz w tygodniu. 4. Proces realizacji przedmiotu zamówienia obejmuje: a) zagospodarowanie bioodpadów, b) odpady podlegające zagospodarowaniu winny zostać zagospodarowane wyłącznie w instalacji w rozumieniu art. 30 ustawy o odpadach, którą dysponuje Wykonawca, dalej zwaną „Instalacją”, c) odbiór odpadów, objętych zamówieniem, własnym transportem z siedziby Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych sp. z o.o. , d) realizację obowiązków ewidencyjnych, sprawozdawczych i informacyjnych przez Wykonawcę. 5. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: Bioodpady, kod odpadu: 20 02 01 (odpady ulegające biodegradacji) w ilości 3 280 Mg. Przedstawiona wartość wskazuje jedynie szacunkową ilość odpadów. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić zagospodarowanie rzeczywistej ilości odpadów z posesji zamieszkałych z terenu Gminy Rokietnica w okresie realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający zastrzega, iż podane dane mają charakter szacunkowy, a ich ilość do odebrania może ostatecznie ulec zmianie (zmniejszeniu). Niezrealizowanie zamówienie w całości przez Zamawiającego, w przypadku zagospodarowania odpadów w mniejszej ilości niż ilość podana powyżej, nie może być podstawą do rozliczeń finansowych Wykonawcy, żądania wypłaty wynagrodzenia lub odszkodowania. Zgodnie z art. 433 pkt. 4 PZP Zamawiający informuje, że minimalna ilość odpadów do odebrania wynosić będzie 70% szacowanej ilości tj. 2296 Mg. 6. Ilekroć Zamawiający posługuje się kodem odpadów, należy przez to rozumieć kod zawarty w rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów. 7. Wykonawca zobowiązany jest do: a) zapewnienia, zgodnego z wymogami ustawy o odpadach zagospodarowania odpadów w procesach odzysku (R3) oraz uzyskanie minimum 90% odzysku/recyklingu przekazanych odpadów potwierdzone dokumentami DPO zgodnie z przepisami; Zamawiający wymaga, aby odpady zmagazynowane zostały przetworzone nie później niż w terminie 30 dni od dnia zakończenia miesiąca, w którym zostały przyjęte, co pozostanie bez wpływu na ceny jednostkowe określone w formularzu cenowym i umowie. Informacje o sposobie zagospodarowania tych odpadów należy przekazać w sprawozdaniu miesięcznym w ramach ostatniego miesiąca realizacji zamówienia. Za odpady przetworzone po terminach wskazanych w zdaniach poprzedzających Wykonawca nie otrzyma wynagrodzenia. b) postępowania z odpadami w sposób zgodny z hierarchią postępowania z odpadami; c) zapewnienia instalacji komunalnej/instalacji komunalnych posiadających moce przerobowe pozwalające na zagospodarowanie ilości odpadów objętych niniejszym zamówieniem. d) Wykonawca w terminie do 28 lutego 2027 r. za rok 2026, przekaże Zamawiającemu pisemną informację o osiągniętym poziomie odzysku odpadów objętych zamówieniem. 8. Zagospodarowania odpadów zbieranych w instalacjach odzysku odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach. Zadanie II „ Transport i Zagospodarowanie bioodpadów z nieruchomości niezamieszkałych i z PSZOK z terenu Gminy Rokietnica. 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi transportu z siedziby Zamawiającego oraz PSZOK Bytkowo bioodpadów o kodzie 20 02 01 w szacunkowej ilości około 500 Mg oraz ich zagospodarowania w okresie obowiązywania umowy, zebranych z pojemników w ramach prowadzenia zbiórki odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości niezamieszkałych oraz przyjętych luzem w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Bytkowie od mieszkańców z terenu gminy Rokietnica. 2. Bioodpady - rozumie się przez to ulegające biodegradacji odpady z ogrodów i parków, odpady żywności i kuchenne z gospodarstw domowych, gastronomii, w tym restauracji, stołówek oraz zakładów zbiorowego żywienia, biur, hurtowni i jednostek handlu detalicznego, a także podobne odpady z zakładów produkujących lub wprowadzających do obrotu żywność (art. 3 ust. 1 Ustawy o odpadach z 14 grudnia 2012 r.) 3. Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru zgromadzonych w siedzibie Zamawiającego odpadów komunalnych, a następnie do przetransportowania ich do Instalacji, gdzie zostaną zagospodarowane. Szacuje się konieczność transportu odpadów z siedziby Zamawiającego min. 1 raz na 2 tygodnie.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 Ustawy Prawo zamówień publicznych. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości zamówienia podstawowego. Chęć skorzystania z prawa opcji nie będzie wymagać zawarcia aneksu do umowy, odbywać się będzie w oparciu o skierowane do Wykonawcy w formie pisemnej zgłoszenie. W razie nieudzielenia zamówienia opcjonalnego Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu. Zamówienie opcjonalne realizowane będzie na zasadach przewidzianych dla zamówienia podstawowego. Maksymalna wartość opcji dla zamówienia wynosi 30% wartości podstawowej, pierwotnie określonej w umowie w sprawie zamówienia publicznego. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji Umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Zamówienie w ramach prawa opcji uruchamia się automatycznie po wykorzystaniu zamówienia podstawowego i nie wymaga jakichkolwiek działań ze strony Zamawiającego.