749282-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kornowac
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kornowac
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kornowac oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów zebranych w PSZOK. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych w okresie realizacji zamówienia (Mg) 2000 (w tym około 350 odpady PSZOK)
Interne KennungRI.271.9.2025.SŻ
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1.Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.). 2. Wartość zamówienia jest większa niż równowartość 221 000 euro. 3. Postępowanie niniejsze prowadzi się pisemnie oraz w języku polskim. 4. Postępowanie, którego dotyczy niniejsza specyfikacja warunków zamówienia oznaczone jest nr RI.271.9.2025.SŻ Wykonawcy porozumiewając się z Zamawiającym powinni powoływać się na ten numer, a komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl oraz poczty elektronicznej zamowienia@kornowac.pl 5. Wymogi dotyczące zatrudnienia pracowników. Stosownie do postanowień zawartych w przepisie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający określa następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonywanie w ocenie Zamawiającego jest wykonywaniem pracy w rozumieniu przepisu art. 22 § 1 Kodeksu pracy, tj. wykonywaniem pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę: 1) obsługa bieżąca zgłoszeń właścicieli nieruchomości, w szczególności bieżąca aktualizacja wykazu obsługiwanych nieruchomości oraz pojemników, sporządzanie raportów i sprawozdań oraz rozliczeń; 2) obsługa pojazdów specjalistycznych służących do odbioru odpadów komunalnych. 6. Informacja o uprzedniej ocenie ofert zgodnie z art. 139 ustawy Pzp (procedura odwrócona). Na podstawie przepisu ustawy Zamawiający może najpierw dokonać oceny ofert, a następnie zbadać, czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 7. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z Wykonawcami: Sabina Żydek, tel. 32 430 10 37, e-mail: zamowienia@kornowac.pl Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulamin-serwisu oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych. Dokumenty elektroniczne1, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej: a. w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub b. jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”). Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 16 SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kornowac
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kornowac oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów zebranych w PSZOK. 2. W ramach przedmiotu zamówienia świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych będzie dotyczyło następujących frakcji odpadów: 1) odbieranych sprzed posesji zamieszkałych: a) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych; b) papieru; c) tworzyw sztucznych, odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, metali; d) szkła; e) bioodpadów, odpadów żużli; f) popiołów z budynków ogrzewanych paliwem stałym. 2) odbieranych z PSZOKu Kornowac: a) papier; b) metale; c) tworzywa sztuczne; d) szkło; e) odpady opakowaniowe wielomateriałowe; f) bioodpady; g) odpady niebezpieczne; h) przeterminowane leki i chemikalia; i) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; j) zużyte baterie i akumulatory; k) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; l) zużyte opony; m) meble i inne odpady wielkogabarytowe; n) odpady budowlane i rozbiórkowe; o) odpady tekstyliów i odzieży. Do odpadów budowlanych i rozbiórkowych, do których zastosowanie mają przepisy dotyczące postępowania z odpadami komunalnymi, które Zamawiający zamierza objąć niniejszym zamówieniem należą odpady o następujących kodach: 17 01 01 - odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, 17 01 02 - gruz ceglany 17 01 03 - odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia, 17 01 07 - zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06, 17 09 04 - zmieszane odpady z budów, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03, 17 06 04 – materiały izolacyjne inne niż wymienione w 17 06 01 i 17 06 03, Utrzymanie i obsługę PSZOK-u oraz wyposażenie w pojemniki zapewnia Zamawiający. Do zbierania odpadów w PSZOK-u przewiduje się wykorzystanie: - kontenery stalowe przeznaczone do zbierania frakcji gromadzonych w większych ilościach: 1 kontener o pojemności ok. 34m3, 1 kontener o pojemności 12 m3 (otwarty, z obniżaną burtą), 6 szt. kontenerów o pojemności 7 m3 (zamykane od góry, z klapami wrzutowymi lub pojedynczą klapą z podnośnikiem korbowym), 1 kontener o pojemności 4 m3 (zamykany od góry); - pojemniki z tworzywa sztucznego, zamykane klapą, przeznaczonych do zbierania frakcji gromadzonych w średnich ilościach - 7 szt. pojemników na 1,1 m3, 2 szt. pojemników na 0,24 m3, 3 szt. pojemników o pojemności 0,12m3; - pojemniki z tworzywa sztucznego o przeznaczeniu specjalnym: 1 szt. pojemnika specjalistycznego o pojemności min. 0,12 m3 do odbioru przeterminowanych leków, 1 szt. pojemnika specjalistycznego o pojemności min. 0,12 m3 do odbioru zużytych baterii i akumulatorów, 1 szt. pojemnika na odpady ostre wytworzone podczas iniekcji domowych (zużyte igły, strzykawki) o pojemności min. 20l oraz 1 szt. pojemnika specjalistycznego do odbioru lamp/żarówek typu świetlówki, o pojemności pozwalającej magazynować w całości świetlówki różnej długości - do 150 cm (min. wymiary wewnętrzne: 154x40x30 cm); - 3 szt. koszopalet (gitterbox) ładowność 1500 kg na odpady: Farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice oraz Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne - 6 szt. pojemników na rzeczy używane 40-48 l. 3. Przed przystąpieniem do złożenia oferty, w celu zapewnienia prawidłowego wykonywania usługi, Wykonawca może po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym przeprowadzić wizję na terenie PSZOK-u w zakresie rodzaju pojemników przeznaczonych do zbierania odpadów objętych niniejszym zamówieniem. Powyższe nie stanowi obowiązku Wykonawcy do odbycia wizji. 4. Podmiotem prowadzącym PSZOK jest Urząd Gminy Kornowac. Zamawiający dopuszcza zmianę liczby pojemników stanowiących wyposażenie PSZOK-u, a także rodzaju pojemników przeznaczonych na odpady niebezpieczne. 5. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych przeznaczona do odbioru i zagospodarowania w okresie realizacji zamówienia Rodzaj odpadu Szacunkowa ilość odpadów komunalnych w okresie realizacji zamówienia (Mg) 2000 (w tym około 350 odpady PSZOK) 6. W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje zastosowanie opcji, o której mowa w przepisie art. 441 ustawy Pzp. Szczegółowo skorzystanie z prawa opcji zostało ujęte we wzorze umowy. Maksymalny zakres opcji obejmuje 30 % wartości zamówienia. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w SOPZ
Optionen
Beschreibung der OptionenW ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje zastosowanie opcji, o której mowa w przepisie art. 441 ustawy Pzp. Szczegółowo skorzystanie z prawa opcji zostało ujęte we wzorze umowy. Maksymalny zakres opcji obejmuje 30 % wartości zamówienia