See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kvælstofprognose
Beschreibung: LBST er ifølge gødskningslovens § 15 forpligtet til at udarbejde en årlig kvælstofprognose, der korrigerer en jordbrugsvirksomheds samlede kvote for kvælstof i henhold til jordens aktuelle indhold af plantetilgængeligt kvælstof.
Interne Kennung: 23-8332-000001
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90721100 Landschaftsschutz
5. Los
Los: LOT-0000