2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa zestawów jednorazowych do perfuzji serca wraz z dzierżawą urządzenia; DZPUCK.262.216.2025”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: „Dostawa zestawów jednorazowych do perfuzji serca wraz z dzierżawą urządzenia; DZPUCK.262.216.2025”
Interne Kennung: DZPUCK.262.216.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zastosował art. 138 ust. 2 pkt 2 do przeprowadzenia postępowania przetargowego skrócenie terminu składania ofert do 15 dni. W związku z pozyskaniem przez Zamawiającego dodatkowych środków finansowych z dotacji Ministerstwa Zdrowia (umowa nr 6/11/2025/102/135), przeznaczonych na realizację procedur przeszczepienia serca, zaistniała konieczność pilnego wszczęcia oraz zakończenia postępowania przetargowego. Pozyskane środki mają na celu zwiększenie liczby wykonywanych procedur przeszczepienia serca oraz poprawę dostępności świadczeń wysokospecjalistycznych w tym zakresie. Z uwagi na konieczność szybkiego wdrożenia i wykorzystania przyznanych środków w określonym terminie rozliczeniowym, niezbędne jest skrócenie standardowego terminu składania ofert. Przyspieszenie procesu umożliwi niezwłoczne zawarcie umowy z wykonawcą, co w konsekwencji pozwoli na terminową realizację zamówienia oraz pełne wykorzystanie przyznanej dotacji zgodnie z jej celem. Dodatkowo, mając na uwadze znaczenie społeczne i medyczne realizowanego przedsięwzięcia, polegającego na zwiększeniu liczby wykonywanych przeszczepień serca, uzasadnione jest zastosowanie skróconego terminu w celu zapewnienia ciągłości i efektywności świadczeń ratujących życie pacjentów oczekujących na zabieg. Wobec powyższego skrócenie terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu jest zasadne.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1
Beschreibung: Część 1 - zestawy do perfuzji serca wraz z dzierżawą urządzenia do perfuzji serca dla UCK WUM przez okres 12 miesięcy
Interne Kennung: 1