2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kill anlæg til SSI
Beschreibung: Statens Serum Institut planlægger et udbud af en kontrakt vedrørende indkøb af et Kill anlæg (EDS; effluent dekontamineringssystem). Koncernindkøb i Indenrigs- og Sundhedsministeriet er kontaktperson og udførende enhed i forbindelse med udbudsforretningen og nærværende markedsdialog. Der henvises til det vedlagte materiale for yderligere information.
Interne Kennung: Kill anlæg til SSI
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen, Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42996000 Maschinen zur Reinigung von Abwasser
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42924720 Dekontaminationseinrichtungen, 44610000 Tanks, Sammelbehälter, Container und Druckbehälter, 45232420 Bauarbeiten für Abwasserbeseitigungsanlagen, 45252100 Bau von Kläranlagen