2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indsamling af mad- og restaffald i Holstebro, Lemvig, Skive og Struer Kommuner
Beschreibung: Indsamling af mad- og restaffald i delte og udelte beholdere.Udbuddet er opdelt i 4 delaftaler, én pr. kommune.Opgaven omfatter indsamling af rest- og madaffald fra én- og flerfamiliehuse, sommerhuse, boligforeninger, kommunale institutioner samt erhverv.Opgaven omfatter følgende ydelser: Indsamling af madaffald og restaffald i 2-. 3- og 4-hjulede beholdere. Udlevering af poser til madaffald. Udlevering af meddelelsessedler/hængere. Indsamling af poser med batterier på beholderlåg. Registrering af driftsinformationer. Supplerende ydelser herunder bestilte ekstratømninger.
Interne Kennung: A281275mr
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud iht. udbudsloven.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 Holstebro
Beschreibung: Indsamling af madaffald og restaffald i Holstebro Kommune.Antal beholdere omfattet af opgaven ca. 26.170.
Interne Kennung: 267448120-0
Optionen:
Beschreibung der Optionen: For delaftale 1 er der en obligatorisk option vedr. permanent ændring af modtageanlægget. Optionen vægter 25%. Der er en valgfri option vedr. pris på 100% el-drevet køretøjer. Prisen på optionen er således ikke en del af evalueringen.
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 Lemvig
Beschreibung: Indsamling af madaffald og restaffald i Lemvig Kommune.Antal beholdere omfattet af opgaven ca. 12.810.
Interne Kennung: 267452900-1
Beschreibung der Optionen: Der er en valgfri option vedr. pris på 100% el-drevet køretøjer. Prisen på optionen er således ikke en del af evalueringen.
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3 Skive
Beschreibung: Indsamling af madaffald og restaffald i Skive Kommune.Antal beholdere omfattet af opgaven ca. 21.260.
Interne Kennung: 2674531563-2
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4 Struer
Beschreibung: Indsamling af madaffald og restaffald i Skive Kommune.Antal beholdere omfattet af opgaven ca. 10.790.
Interne Kennung: 267453694-3
Beschreibung der Optionen: For delaftale 4 er der en obligatorisk option vedr. permanent ændring af modtageanlægget. Optionen vægter 25%. Der er en valgfri option vedr. pris på 100% el-drevet køretøjer. Prisen på optionen er således ikke en del af evalueringen.