2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa soczewek zwijanych oraz materiałów do operacji zaćmy dla potrzeb Radomskiego Szpitala Specjalistycznego
Beschreibung: Zakup i dostawa soczewek zwijanych oraz materiałów do operacji zaćmy dla potrzeb Radomskiego Szpitala Specjalistycznego
Interne Kennung: SZP.260.P.69.2025.IP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Skrócenie terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu jest zasadne z uwagi na pilną potrzebę zapewnienia ciągłości realizowanych świadczeń zdrowotnych. W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym regularnie wykonywane są zabiegi usunięcia zaćmy, które stanowią jeden z najczęstszych i najbardziej efektywnych sposobów leczenia tego schorzenia, przywracając pacjentom pełną sprawność wzroku. Zabiegi te są przeprowadzane niemal codziennie, zgodnie z harmonogramem zabiegowym oraz zapotrzebowaniem zgłaszanym przez poradnię okulistyczną i oddziały szpitalne. Miesięcznie wykonywanych jest kilkadziesiąt operacji, co świadczy o wysokim zapotrzebowaniu na materiały zużywalne i soczewki wszczepialne. Obecnie kończą się zapasy niezbędnych materiałów do operacji zaćmy, w tym soczewek zwijanych i jednorazowych narzędzi chirurgicznych, które są niezbędne do bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu. Brak ich dostępności może skutkować koniecznością odwoływania lub przekładania operacji, co nie tylko narazi pacjentów na pogorszenie stanu zdrowia i dalsze pogłębianie się wady wzroku, ale również wydłuży kolejki oczekujących i zaburzy pracę oddziału okulistycznego. Zamówienie dotyczy asortymentu powszechnie dostępnego na rynku medycznym, stosowanego w standardowych procedurach operacyjnych. Skrócenie terminu składania ofert nie ograniczy w sposób istotny konkurencyjności postępowania, ponieważ potencjalni wykonawcy posiadają doświadczenie w realizacji podobnych zamówień i są w stanie przedstawić oferty w krótszym czasie.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33122000 Ophtalmologische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33731110 Intraokulare Linsen, 33692000 Arzneimittellösungen, 33141620 Sanitätspacks, 18930000 Säcke und Beutel, 33141411 Skalpelle und Klingen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 - Materiały, soczewki do operacji zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz z dzierżawą aparatu
Beschreibung: Materiały, soczewki do operacji zaćmy metodą fakoemulsyfikacji wraz z dzierżawą aparatu
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 - Kohezyjny preparat wiskoelastyczny
Beschreibung: Kohezyjny preparat wiskoelastyczny
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3 - Roztwór błękitu trypanu
Beschreibung: Roztwór błękitu trypanu