See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ubezpieczenie interesów majątkowych m. st. Warszawy – Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg w latach 2026-2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie Zamawiającego w latach 2026-2027 w następującym zakresie: a) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, b) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, c) ubezpieczenie maszyn budowlanych od wszystkich ryzyk, d) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności oraz posiadanego mienia, e) ubezpieczenie floty pojazdów.
Vorherige Bekanntmachung: 553383-2025
Interne Kennung: DPZP/271/950/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Umowa ubezpieczenia może zostać przedłużona na jeden kolejny dwunastomiesięczny okres rozliczeniowy stosownie do następujących postanowień (prawo opcji): Przedłużenie umowy wejdzie w życie (na analogicznych warunkach na okres kolejnych 12 miesięcy), pod warunkiem, że Ubezpieczający najpóźniej w ciągu 14 dni od przedstawienia przez Ubezpieczyciela zestawienia szkodowości z niniejszej umowy, według stanu datowanego na ostatni dzień 21 miesiąca podstawowego okresu ubezpieczenia (t.j. na 30/09/2027), złoży Ubezpieczycielowi oświadczenie o zamiarze przedłużenia umowy. Oświadczenie należy złożyć w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Ubezpieczyciel ma prawo odmówić przedłużenia (w ciągu 14 dniu od otrzymania oświadczenia o zamiarze przedłużenia umowy) umowy ubezpieczenia na kolejne 12 miesięcy, następujące po upływie 24 miesięcznego podstawowego okresu ubezpieczenia, jeśli szkodowość, rozumiana jako stosunek wypłaconych odszkodowań, powiększonych o wysokość rezerw na szkody zgłoszone a niewypłacone, do składki zarobionej za podstawowy okres ubezpieczenia na koniec 21 miesiąca podstawowego okresu ubezpieczenia, przekroczy 60 %. Ubezpieczyciel jest zobowiązany przedstawić Ubezpieczającemu zestawienie szkodowości, o którym mowa w pkt. 4.1 w terminie do 15 dnia 22 miesiąca okresu obowiązywania Umowy. Prawo opcji należy stosować łącznie do „umowy ubezpieczenia mienia oraz odpowiedzialności cywilnej” oraz „umowy ubezpieczenia pojazdów”, zawartych w wyniku tego samego postępowania publicznego