See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaprojektowanie i wykonanie drogi S1 Kosztowy Bielsko Biała, Odcinek I/B węzeł „Kosztowy II” (z węzłem) – węzeł „Bieruń” (bez węzła)
Beschreibung: 1. Przedmiotowy odcinek zlokalizowany jest na terenie województwa śląskiego, w powiatach: mysłowickim i bieruńskolędzińskim, na terenie gmin: Mysłowice, Imielin, Lędziny i Bieruń. Zamówienie będzie realizowane w formule „Projektuj i Buduj”. Zakres przedmiotu zamówienia, obejmuje wykonanie wszystkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania drogi ekspresowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zarządzeniami Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawca wykona wszystkie niezbędne opracowania projektowe, uzyska w imieniu i na rzecz Zamawiającego konieczne opinie, warunki techniczne, wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, zezwolenia, decyzje i zgody niezbędne dla wykonania Kontraktu zgodnie z Wymaganiami Zamawiającego i Warunkami Kontraktu, wykonana roboty budowlane i uzyska w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzje o pozwoleniu na użytkowanie. Zgodnie z powyższym w ramach kontraktu Wykonawca będzie miał obowiązek zaprojektować i wykonać w szczególności: 1) drogę ekspresową S1; 2) węzły drogowe: Kosztowy II i Lędziny; 3) przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z drogą S1; 4) drogi inne niż droga ekspresowa S1, w tym: — zmiana przebiegu istniejących dróg, w celu przywrócenia naruszonych połączeń drogowych lub zapewnienia dojazdu do nieruchomości, — dodatkowe jezdnie, zlokalizowane w pasie drogowym drogi S1, — utwardzenie terenu na potrzeby utrzymania; 5) zatoki do kontroli pojazdów dla służb Policji i Inspekcji Transportu Drogowego; 6) budowę i/lub przebudowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, skrzyżowań drogi krajowej z linią kolejową; 7) przejazdy oraz wjazdy awaryjne na drogę S1; 8) obiekty inżynierskie; 9) system odwodnienia terenu, w tym urządzenia odwadniające korpus drogowy; 10) urządzenia ochrony środowiska; 11) infrastrukturę dla potrzeb obiektów przy drodze S1; 12) przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej; 13) wyburzenia budynków i obiektów budowlanych, rozbiórkę elementów dróg, przepustów i innych; 14) sieć teletechniczną na potrzeby Zamawiającego; 15) oświetlenie drogowe; 16) organizację ruchu i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego; 17) oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń melioracyjnych I odbiorników dla skutecznego odprowadzenia wody z pasa drogowego; 18) po zakończeniu pełna rekultywacja terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, plac budowy, drogi tymczasowe – wykonane na potrzeby budowy oraz wszelkich innych terenów przekształconych przez Wykonawcę; 19) wykonanie napraw w zakresie przywrócenia dróg, nieruchomości lub budynków użytkowanych lub uszkodzonych w skutek działań Wykonawcy do stanu technicznego nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy; 20) wznowienie/ustalenie/wydzielenie granic pasów drogowych dróg budowanych w ramach inwestycji, z uwzględnieniem ich projektowanej kategorii wraz z opracowaniem szkicu przebiegu granic tych pasów drogowych; 21) wszelkie roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań; 22) system zarządzania ruchem; 23) wzmocnienie podłoża gruntowego i zapewnienie stateczności skarp wykopów i nasypów w zakresie dostosowanym do warunków gruntowowodnych, z uwzględnieniem m.in. terenów górniczych.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45221000 Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71313000 Umwelttechnische Beratung, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71350000 Wissenschaftliche und technische Dienstleistungen im Ingenieurwesen, 71351910 Geologische Untersuchungen, 71352000 Untergrunduntersuchungen, 71354000 Kartografiedienste, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001