751765-2023 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Mircze w roku 2024 – II postępowanie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Mircze w roku 2024 – II postępowanie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz innych prac z zakresu zagospodarowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Mircze w roku 2024. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz innych prac z zakresu zagospodarowania lasu wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ.Przedmiot zamówienia został podzielony na 7 części (pakiety).
Interne Kennung: ZG.270.21.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 3 – leśnictwo Tuczapy
Beschreibung: Prace dotyczące pozyskania i zrywki drewna, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, a także konserwacji i utrzymania szlaków związanych technologicznie z wykonywanymi pracami podczas pozyskania i zrywki drewna do wykonania w 2024 roku. Wartość zamówienia podstawowego (bez zamówień o których mowa w art.214 ust.1 pkt 7 PZP i maksymalnej wartości oraz kwota bez redukcji, a także bez materiałów dostarczonych przez zamawiającego) została wyszacowana na kwotę 958 803,80 PLN.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. Zamawiający informuje, że w niniejszym zamówieniu przewidziano realizację zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 PZP, w terminie 3 lata od realizacji zamówienia podstawowego.Wartość nie obejmuje zamówienia usług podobnych a także prawa opcji tj. dodatkowego zakresu rzeczowego obejmującego czynności analogiczne, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 3 – leśnictwo Tuczapy
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 4 – leśnictwo Dołhobyczów
Beschreibung: Prace dotyczące pozyskania i zrywki drewna, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, a także konserwacji i utrzymania szlaków związanych technologicznie z wykonywanymi pracami podczas pozyskania i zrywki drewna do wykonania w 2024 roku. Wartość zamówienia podstawowego (bez zamówień o których mowa w art.214 ust.1 pkt 7 PZP i maksymalnej wartości oraz kwota bez redukcji, a także bez materiałów dostarczonych przez zamawiającego) została wyszacowana na kwotę 1 828 460,30 PLN.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. Zamawiający informuje, że w niniejszym zamówieniu przewidziano realizację zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 PZP, w terminie 3 lata od realizacji zamówienia podstawowego.Wartość z pkt.II.2.6 nie obejmuje zamówienia usług podobnych a także prawa opcji tj. dodatkowego zakresu rzeczowego obejmującego czynności analogiczne, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 4 – leśnictwo Dołhobyczów
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 5 – leśnictwo Witków
Beschreibung: Prace dotyczące pozyskania i zrywki drewna, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, a także konserwacji i utrzymania szlaków związanych technologicznie z wykonywanymi pracami podczas pozyskania i zrywki drewna do wykonania w 2024 roku. Wartość zamówienia podstawowego (bez zamówień o których mowa w art.214 ust.1 pkt 7 PZP i maksymalnej wartości oraz kwota bez redukcji, a także bez materiałów dostarczonych przez zamawiającego) została wyszacowana na kwotę 1 197 270,83 PLN.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. Zamawiający informuje, że w niniejszym zamówieniu przewidziano realizację zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 PZP, w terminie 3 lata od realizacji zamówienia podstawowego.Wartość z pkt.II.2.6 nie obejmuje zamówienia usług podobnych a także prawa opcji tj. dodatkowego zakresu rzeczowego obejmującego czynności analogiczne, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 5 – leśnictwo Witków
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 6.1 – leśnictwo Telatyn – część wschodnia
Beschreibung: Prace dotyczące pozyskania i zrywki drewna, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, a także konserwacji i utrzymania szlaków związanych technologicznie z wykonywanymi pracami podczas pozyskania i zrywki drewna do wykonania w 2024 roku. Wartość zamówienia podstawowego (bez zamówień o których mowa w art.214 ust.1 pkt 7 PZP i maksymalnej wartości oraz kwota bez redukcji, a także bez materiałów dostarczonych przez zamawiającego) została wyszacowana na kwotę 582 219,16PLN.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. Zamawiający informuje, że w niniejszym zamówieniu przewidziano realizację zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 PZP, w terminie 3 lata od realizacji zamówienia podstawowego.Wartość z pkt.II.2.6 nie obejmuje zamówienia usług podobnych a także prawa opcji tj. dodatkowego zakresu rzeczowego obejmującego czynności analogiczne, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 6.1 – leśnictwo Telatyn – część wschodnia
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 6.2 – leśnictwo Telatyn – część zachodnia
Beschreibung: Prace dotyczące pozyskania i zrywki drewna, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, a także konserwacji i utrzymania szlaków związanych technologicznie z wykonywanymi pracami podczas pozyskania i zrywki drewna do wykonania w 2024 roku. Wartość zamówienia podstawowego (bez zamówień o których mowa w art.214 ust.1 pkt 7 PZP i maksymalnej wartości oraz kwota bez redukcji, a także bez materiałów dostarczonych przez zamawiającego) została wyszacowana na kwotę 1 098 957,66 PLN.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. Zamawiający informuje, że w niniejszym zamówieniu przewidziano realizację zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 PZP, w terminie 3 lata od realizacji zamówienia podstawowego.Wartość z pkt.II.2.6 nie obejmuje zamówienia usług podobnych a także prawa opcji tj. dodatkowego zakresu rzeczowego obejmującego czynności analogiczne, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 6.2 – leśnictwo Telatyn – część zachodnia
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 7.1 – leśnictwo Tarnoszyn
Beschreibung: Prace dotyczące pozyskania i zrywki drewna, hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, a także konserwacji i utrzymania szlaków związanych technologicznie z wykonywanymi pracami podczas pozyskania i zrywki drewna do wykonania w 2024 roku. Wartość zamówienia podstawowego (bez zamówień o których mowa w art.214 ust.1 pkt 7 PZP i maksymalnej wartości oraz kwota bez redukcji, a także bez materiałów dostarczonych przez zamawiającego) została wyszacowana na kwotę 1 186 296,63 PLN.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. Zamawiający informuje, że w niniejszym zamówieniu przewidziano realizację zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 PZP, w terminie 3 lata od realizacji zamówienia podstawowego.Wartość z pkt.II.2.6 nie obejmuje zamówienia usług podobnych a także prawa opcji tj. dodatkowego zakresu rzeczowego obejmującego czynności analogiczne, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 7.1 – leśnictwo Tarnoszyn
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7.2 – szkółka leśna Tarnoszyn
Beschreibung: Prace dotyczą wszelkich prac szkółkarskich wykonywanych w szkółce leśnej Tarnoszyn do wykonania w 2024 roku. Wartość zamówienia podstawowego (bez zamówień o których mowa w art.214 ust.1 pkt 7 PZP i maksymalnej wartości oraz kwota bez redukcji, a także bez materiałów dostarczonych przez zamawiającego) została wyszacowana na kwotę 446 753,25 PLN.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. Zamawiający informuje, że w niniejszym zamówieniu przewidziano realizację zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 PZP, w terminie 3 lata od realizacji zamówienia podstawowego.Wartość z pkt.II.2.6 nie obejmuje zamówienia usług podobnych a także prawa opcji tj. dodatkowego zakresu rzeczowego obejmującego czynności analogiczne, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet 7.2 – szkółka leśna Tarnoszyn
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung