2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbierania i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Trzcianka od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i mieszanych w 2026 r.
Beschreibung: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych (w tym: odbieranie, załadunek, transport, przekazanie do miejsca unieszkodliwiania i odzysku odpadów wraz z uiszczaniem opłat w miejscu przekazania odpadów) z terenu gminy Trzcianka od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i mieszanych tzn. nieruchomości stanowiących w części nieruchomość zamieszkałą, a w części niezamieszkałą tj. nieruchomości zamieszkałe, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania, w zależności od potrzeb, z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego), o którym mowa w art. 441 Ustawy Pzp. 1. Skorzystanie z prawa opcji będzie polegało na tożsamym realizowaniu zadań, o których mowa w opisie przedmiotu zamówienia, w terminie od 1.07.2026 r. do 31.12.2026 r., poprzez złożenie jednostronnego oświadczenia Zamawiającego w formie pisemnej. 2. Zamawiający ma prawo skorzystania z prawa opcji przez okres 5 miesięcy od dnia podpisania umowy. 3. Brak stosownego oświadczenia świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego. 4. Wykonawcy zobowiązani są do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i projekcie umowy. 5. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca zobowiązany jest do stosowania takich samych cen jednostkowych, jak wskazane w ofercie. 6. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.