See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa mikroinstalacji fotowoltaicznej na budynku hali sportowej przy Gościńcu Cieszyn oraz na potrzeby Żłobka Miejskiego nr 1 w Cieszynie i Żłobka Miejskiego nr 2 w Cieszynie w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Poprawa efektywności energetycznej jednostek miejskich miasta Cieszyna poprzez budowę instalacji fotowoltaicznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest budowa mikroinstalacji fotowoltaicznych polegająca na dostawie i montażu wraz z uruchomieniem nowych instalacji fotowoltaicznych na wybranych obiektach użyteczności publicznej Gminy Cieszyn: 1. Budynek hali sportowej przy al. Jana Łyska 21 w Cieszynie, 2. Żłobek Miejski nr 1, ul. Księdza Jerzego Trzanowskiego 2 w Cieszynie, 3. Żłobek Miejski nr 2, ul. Stanisława Moniuszki 13 w Cieszynie Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych według ww. podziału.
Interne Kennung: ZPIF.271.1.17.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage, 45000000 Bauarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Budynek hali sportowej przy al. Jana Łyska 21 w Cieszynie
Beschreibung: Cześć I - zakres obejmuje: - budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy max. 39,6 kWp polegającej na dostawie wraz z montażem oraz uruchomieniem przedmiotowej instalacji fotowoltaicznej współpracującej z systemem magazynowania energii, posadowionej na dachu budynku hali sportowej zlokalizowanej przy alei Jana Łyska 21 w Cieszynie: - przygotowanie wniosku i skuteczne złożenie go do odpowiedniego Operatora Systemu Dystrybucji, - kompleksową dokumentację powykonawczą instalacji PV w wersji papierowej i na nośniku cyfrowym. - dostawę z montażem należy wykonać na podstawie przekazanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej określającej minimalne wymagania sporządzonej zgodnie z obowiązującymi przepisami stanowiącej załącznik nr 2 do SWZ pn. dokumentacja projektowa Hala Sportowa, biorąc pod uwagę erratę do dokumentacji projektowej. Wykonanie wymaganej dokumentacji integracyjnej. W celu umożliwienia prawidłowego podłączenia i konfiguracji komunikacji. Przekazanie dokumentacji technicznej urządzeń, w tym: - instrukcje instalacji i uruchomienia, schematy połączeń komunikacyjnych, informacje o zastosowanych kartach rozszerzeń, - pełną listę zmiennych komunikacyjnych, opis protokołu i adresacji zawierający: adres IP urządzenia, numer portu, numerację rejestrów, typy danych (16-bit, 32-bit, float), jednostki. Brak dokumentacji skutkuje uznaniem urządzenia za niekompatybilne z systemem do zarządzania energią. Szczegółowe wytyczne dla I części: 1) Warunki finansowe rozliczeń zostały zapisane we wzorze umowy. Wynagrodzenie płatne przelewem w terminie 21 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury po zakończeniu realizacji dostawy i montażu oraz uruchomienia instalacji w danej części przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza płatność faktur częściowych zgodnie z zapisami wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 10a do SWZ, 10b do SWZ, 10c do SWZ. 1) Wszystkie elementy instalacji/urządzeń, będące przedmiotem dostawy, muszą być fabrycznie nowe. Zamawiający wymaga, żeby panele fotowoltaiczne dostarczone na miejsce montażu miały datę produkcji nie starszą niż 1 rok od daty dostawy. 2) Na etapie realizacji wykonawca zobowiązany jest do współpracy z monterem urządzeń teletechnicznych, który zostanie wybrany w odrębnym postępowaniu przetargowym. 3) wykreślono 4) wykreślono 5) Trzecia awaria tego samego elementu/podzespołu urządzenia w okresie gwarancyjnym uprawnia Zamawiającego do żądania bezpłatnej wymiany przez Wykonawcę tego elementu/podzespołu urządzenia na nowe. 6) W przypadku, o którym mowa w punkcie (było 6)) winno być 5) okres gwarancji ulegnie nieodpłatnie przedłużeniu odpowiednio: 1) w przypadku naprawy – o okres wykonywania naprawy, 2) w przypadku dokonania wymiany – o okres równy okresowi gwarancji wskazanemu w ofercie. 7) Wykonawca zobowiązany jest (wliczając w cenę oferty koszt czynności oraz wykorzystanych materiałów eksploatacyjnych) przeprowadzać bezpłatny serwis urządzeń/instalacji w terminach wskazanych w gwarancji, od dnia podpisania protokołu odbioru instalacji przez zadeklarowany przez Wykonawcę okres gwarancyjny, by nie doszło do utraty gwarancji. 8) W przypadku gdy w opisie przedmiotu zamówienia zostały wskazane nazwy, znaki towarowe lub typy materiałów czy produktów lub normy, aprobaty, specyfikacje czy systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza oferowanie produktów równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od określonych w niniejszej SWZ. Ewentualne wskazane pochodzenie produktów, nazwy produktów oraz ich producentów mają na celu jedynie przybliżyć wymagania, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Za kryterium uznania bądź nieuznania przez Zamawiającego równoważności oferowanego produktu względem produktu wskazanego w SWZ uważa się przy tym cechy produktu opisane odpowiednio w dokumentach wskazanych w załączniku nr 2 do SWZ – dokumentacja projektowa. Zawarte tam opisy elementów zamówienia stanowią wyczerpujący katalog parametrów i charakterystyk, którym muszą odpowiadać oferowane produkty. 9) Zamawiający informuje, że gdziekolwiek w niniejszej SWZ opis przedmiotu zamówienia jest dokonany przy użyciu norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia należy przez to rozumieć wszelkie normy, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy odniesienia równoważne opisywanym. 10) W przypadku użycia w SWZ lub załącznikach odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową powinien założyć, że każdemu odniesieniu o którym mowa ustawie Prawo zamówień publicznych użytemu w dokumentacji projektowej towarzyszy wyraz „lub równoważne". 11) W przypadku, gdy w SWZ lub załącznikach zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Dalsza część znajduje się w SWZ.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Żłobek Miejski nr 1, ul. Księdza Jerzego Trzanowskiego 2 w Cieszynie
Beschreibung: 2) Część II - zakres obejmuje: - budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy max. (było 21,6 kWp) winno być 10,35 kWp polegającej na dostawie wraz z montażem oraz uruchomieniem przedmiotowej instalacji fotowoltaicznej zlokalizowanej na dachu budynku Żłobka Miejskiego nr 1 w Cieszynie, - przygotowanie wniosku i skuteczne złożenie go do odpowiedniego Operatora Systemu Dystrybucji, - wykonanie kompleksowej dokumentacji powykonawczej instalacji PV, - dostawę z montażem należy wykonać na podstawie zatwierdzonej i przekazanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej określającej minimalne wymagania sporządzonej zgodnie z wymaganiami obowiązujących przepisów załącznik nr 2 do SWZ pn. dokumentacja projektowa Żłobek 1, biorąc pod uwagę erratę do dokumentacji projektowej. Wykonanie wymaganej dokumentacji integracyjnej. W celu umożliwienia prawidłowego podłączenia i konfiguracji komunikacji. Przekazanie dokumentacji technicznej urządzeń, w tym: - instrukcje instalacji i uruchomienia, schematy połączeń komunikacyjnych, informacje o zastosowanych kartach rozszerzeń, - pełną listę zmiennych komunikacyjnych, opis protokołu i adresacji zawierający: adres IP urządzenia, numer portu, numerację rejestrów, typy danych (16-bit, 32-bit, float), jednostki. Brak dokumentacji skutkuje uznaniem urządzenia za niekompatybilne z systemem do zarządzania energią. Szczegółowe wytyczne dotyczące części zamówienia: 1) Warunki finansowe rozliczeń zostały zapisane we wzorze umowy. Wynagrodzenie płatne przelewem w terminie 21 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury po zakończeniu realizacji dostawy i montażu oraz uruchomienia instalacji w danej części przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza płatność faktur częściowych zgodnie z zapisami wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 10a do SWZ, 10b do SWZ, 10c do SWZ . 1) Wszystkie elementy instalacji/urządzeń, będące przedmiotem dostawy, muszą być fabrycznie nowe. Zamawiający wymaga, żeby panele fotowoltaiczne dostarczone na miejsce montażu miały datę produkcji nie starszą niż 1 rok od daty dostawy. 2) Na etapie realizacji wykonawca zobowiązany jest do współpracy z monterem urządzeń teletechnicznych, który zostanie wybrany w odrębnym postępowaniu przetargowym. 3) wykreślono 4) wykreślono 5) Trzecia awaria tego samego elementu/podzespołu urządzenia w okresie gwarancyjnym uprawnia Zamawiającego do żądania bezpłatnej wymiany przez Wykonawcę tego elementu/podzespołu urządzenia na nowe. 6) W przypadku, o którym mowa w punkcie (było 6)) winno być 5) okres gwarancji ulegnie nieodpłatnie przedłużeniu odpowiednio: 1) w przypadku naprawy – o okres wykonywania naprawy, 2) w przypadku dokonania wymiany – o okres równy okresowi gwarancji wskazanemu w ofercie. 7) Wykonawca zobowiązany jest (wliczając w cenę oferty koszt czynności oraz wykorzystanych materiałów eksploatacyjnych) przeprowadzać bezpłatny serwis urządzeń/instalacji w terminach wskazanych w gwarancji, od dnia podpisania protokołu odbioru instalacji przez zadeklarowany przez Wykonawcę okres gwarancyjny, by nie doszło do utraty gwarancji. 8) W przypadku gdy w opisie przedmiotu zamówienia zostały wskazane nazwy, znaki towarowe lub typy materiałów czy produktów lub normy, aprobaty, specyfikacje czy systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza oferowanie produktów równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od określonych w niniejszej SWZ. Ewentualne wskazane pochodzenie produktów, nazwy produktów oraz ich producentów mają na celu jedynie przybliżyć wymagania, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Za kryterium uznania bądź nieuznania przez Zamawiającego równoważności oferowanego produktu względem produktu wskazanego w SWZ uważa się przy tym cechy produktu opisane odpowiednio w dokumentach wskazanych w załączniku nr 2 do SWZ – dokumentacja projektowa. Zawarte tam opisy elementów zamówienia stanowią wyczerpujący katalog parametrów i charakterystyk, którym muszą odpowiadać oferowane produkty. 9) Zamawiający informuje, że gdziekolwiek w niniejszej SWZ opis przedmiotu zamówienia jest dokonany przy użyciu norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia należy przez to rozumieć wszelkie normy, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy odniesienia równoważne opisywanym. 10) W przypadku użycia w SWZ lub załącznikach odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową powinien założyć, że każdemu odniesieniu o którym mowa ustawie Prawo zamówień publicznych użytemu w dokumentacji projektowej towarzyszy wyraz „lub równoważne". 11) W przypadku, gdy w SWZ lub załącznikach zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Dalsze szczegółowe dane znajdują się w SWZ.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Żłobek Miejski nr 2, ul. Stanisława Moniuszki 13 w Cieszynie
Beschreibung: Cześć III - zakres pracy obejmuje: - budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy max. (było 10,35 kWp) winno być 21,6 kWp polegającej na dostawie wraz z montażem oraz uruchomieniem przedmiotowej instalacji fotowoltaicznej zlokalizowanej na dachu Żłobka Miejskiego nr 2 w Cieszynie - przygotowanie wniosku i skuteczne złożenie go do odpowiedniego Operatora Systemu Dystrybucji, - kompleksowa dokumentacja powykonawcza instalacji PV, - dostawę z montażem należy wykonać na podstawie zatwierdzonej i przekazanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej określającej minimalne wymagania sporządzonej zgodnie z wymaganiami obowiązujących przepisów załącznik nr 2 do SWZ pn. dokumentacja projektowa Żłobek 2, biorąc pod uwagę erratę do dokumentacji projektowej. Wykonanie wymaganej dokumentacji integracyjnej. W celu umożliwienia prawidłowego podłączenia i konfiguracji komunikacji. Przekazanie dokumentacji technicznej urządzeń, w tym: - instrukcje instalacji i uruchomienia, schematy połączeń komunikacyjnych, informacje o zastosowanych kartach rozszerzeń, - pełną listę zmiennych komunikacyjnych, opis protokołu i adresacji zawierający: adres IP urządzenia, numer portu, numerację rejestrów, typy danych (16-bit, 32-bit, float), jednostki. Brak dokumentacji skutkuje uznaniem urządzenia za niekompatybilne z systemem do zarządzania energią. Szczegółowe wytyczne dotyczące wszystkich trzech części: 1) Warunki finansowe rozliczeń zostały zapisane we wzorze umowy. Wynagrodzenie płatne przelewem w terminie 21 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury po zakończeniu realizacji dostawy i montażu oraz uruchomienia instalacji w danej części przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza płatność faktur częściowych zgodnie z zapisami wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 10a do SWZ, 10b do SWZ, 10c do SWZ. 1) Wszystkie elementy instalacji/urządzeń, będące przedmiotem dostawy, muszą być fabrycznie nowe. Zamawiający wymaga, żeby panele fotowoltaiczne dostarczone na miejsce montażu miały datę produkcji nie starszą niż 1 rok od daty dostawy. 2) Na etapie realizacji wykonawca zobowiązany jest do współpracy z monterem urządzeń teletechnicznych, który zostanie wybrany w odrębnym postępowaniu przetargowym. 3) wykreślono 4) wykreślono 5) Trzecia awaria tego samego elementu/podzespołu urządzenia w okresie gwarancyjnym uprawnia Zamawiającego do żądania bezpłatnej wymiany przez Wykonawcę tego elementu/podzespołu urządzenia na nowe. 6) W przypadku, o którym mowa w punkcie (było 6)) winno być 5) okres gwarancji ulegnie nieodpłatnie przedłużeniu odpowiednio: 1) w przypadku naprawy – o okres wykonywania naprawy, 2) w przypadku dokonania wymiany – o okres równy okresowi gwarancji wskazanemu w ofercie. 7) Wykonawca zobowiązany jest (wliczając w cenę oferty koszt czynności oraz wykorzystanych materiałów eksploatacyjnych) przeprowadzać bezpłatny serwis urządzeń/instalacji w terminach wskazanych w gwarancji, od dnia podpisania protokołu odbioru instalacji przez zadeklarowany przez Wykonawcę okres gwarancyjny, by nie doszło do utraty gwarancji. 8) W przypadku gdy w opisie przedmiotu zamówienia zostały wskazane nazwy, znaki towarowe lub typy materiałów czy produktów lub normy, aprobaty, specyfikacje czy systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza oferowanie produktów równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od określonych w niniejszej SWZ. Ewentualne wskazane pochodzenie produktów, nazwy produktów oraz ich producentów mają na celu jedynie przybliżyć wymagania, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Za kryterium uznania bądź nieuznania przez Zamawiającego równoważności oferowanego produktu względem produktu wskazanego w SWZ uważa się przy tym cechy produktu opisane odpowiednio w dokumentach wskazanych w załączniku nr 2 do SWZ – dokumentacja projektowa. Zawarte tam opisy elementów zamówienia stanowią wyczerpujący katalog parametrów i charakterystyk, którym muszą odpowiadać oferowane produkty. 9) Zamawiający informuje, że gdziekolwiek w niniejszej SWZ opis przedmiotu zamówienia jest dokonany przy użyciu norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia należy przez to rozumieć wszelkie normy, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy odniesienia równoważne opisywanym. 10) W przypadku użycia w SWZ lub załącznikach odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową powinien założyć, że każdemu odniesieniu o którym mowa ustawie Prawo zamówień publicznych użytemu w dokumentacji projektowej towarzyszy wyraz „lub równoważne". 11) W przypadku, gdy w SWZ lub załącznikach zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Dalsze szczegółowe informacje znajdują się w SWZ.
Interne Kennung: Część 3