2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa usługa sprzątania dla Sądu Rejonowego w Rzeszowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi sprzątania i utrzymywania w czystości budynku oraz terenu wokół budynku Sądu Rejonowego w Rzeszowie przy ul. gen. J. Kustronia 4, pomieszczenia archiwalnego zlokalizowanego w Rzeszowie ul. Reja 7 a także Ośrodków Kuratorskich mieszczących się przy ul. Fircowskiego 1, ul. Hetmańskiej 15, Okulickiego 13 A i ul. Lwowskiej 6 w Rzeszowie oraz I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej w sprawach karnych i II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej w sprawach rodzinnych i nieletnich w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej 6. 2. Wykonawca będzie realizować zamówienie w terminie od dnia podpisania umowy jednak nie wcześniej niż 02.01.2026r. przez okres 24 miesięcy lub w terminie późniejszym z uwagi na przesunięcie się terminu zakończenia postępowania. 3. Nazwa i kod zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): Przedmiot główny: 90910000-9 Usługi sprzątania Przedmioty dodatkowe: 90911200-8 Usługi sprzątania budynków 90919200-4 Usługi sprzątania biur 90620000-9 Usługi odśnieżania 90914000-7 Usługi sprzątania parkingów
Interne Kennung: G.261.11.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi sprzątania i utrzymywania w czystości budynku oraz terenu wokół budynku Sądu Rejonowego w Rzeszowie przy ul. gen. J. Kustronia 4, pomieszczenia archiwalnego zlokalizowanego w Rzeszowie ul. Reja 7 a także Ośrodków Kuratorskich mieszczących się przy ul. Fircowskiego 1, ul. Hetmańskiej 15, Okulickiego 13 A i ul. Lwowskiej 6 w Rzeszowie oraz I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej w sprawach karnych i II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej w sprawach rodzinnych i nieletnich w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej 6. 2. Wykonawca będzie realizować zamówienie w terminie od dnia podpisania umowy jednak nie wcześniej niż 02.01.2026r. przez okres 24 miesięcy lub w terminie późniejszym z uwagi na przesunięcie się terminu zakończenia postępowania. 3. Nazwa i kod zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): Przedmiot główny: 90910000-9 Usługi sprzątania Przedmioty dodatkowe: 90911200-8 Usługi sprzątania budynków 90919200-4 Usługi sprzątania biur 90620000-9 Usługi odśnieżania 90914000-7 Usługi sprzątania parkingów 4. Wykonawca jest związany ofertą 90 dni tj. do dnia 08.03.2026r. 5. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji. 6. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 7. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy ustala się w wysokości 3 % ceny ofertowej (brutto). 8. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9. Oferta oraz dokumenty składane wraz z ofertą: 1) Formularz ofertowy załącznik nr 2. Za obowiązującą przyjmuje się treść Formularza ofertowego sporządzonego wg wzoru stanowiącego Załącznik Nr 2 do SWZ podpisanego prawidłowo, zgodnie z reprezentacją. 2) Oświadczenie JEDZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienia przez Wykonawców, w/w oświadczenie składa każdy z Wykonawców. Ponadto do oferty należy załączyć: Jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa powyżej (ofertę składa pełnomocnik) - pełnomocnictwo potwierdzające umocowanie do reprezentowania Wykonawcy. 3) Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (spółki cywilne / konsorcja). 4) Oświadczenie własne Wykonawcy w zakresie braku podstaw wykluczenia, o których mowa w: a) w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514); b) w art. 5k ust. 1 rozporządzenia rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/20147 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniem Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE L 229 z 31.07.2014 z p. zm.). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie składa każdy z Wykonawców. W przypadku polegania przez Wykonawcę za zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, Wykonawca składa także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby. 5) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, o którym mowa w art. 117 ust.4 ustawy Pzp, z którego będzie wynikać, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy. 6) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego swoje zasoby - jeżeli dotyczy. 10. Zamawiający będzie oceniał ważne niepodlegające odrzuceniu oferty według następujących kryteriów: Cena - 60% Kryterium społeczne – ilość zatrudnionych osób niepełnosprawnych - 40%