2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa rezerwacji i dostawy biletów lotniczych, komunikacji kolejowej, autobusowej i morskiej dla cudzoziemców deportowanych z terytorium RP oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej stanowiących ich eskortę lub asystę.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa rezerwacji i dostawy biletów lotniczych, komunikacji kolejowej, autobusowej i morskiej dla cudzoziemców deportowanych z terytorium RP oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej stanowiących ich eskortę lub asystę. Usługa rezerwacji i dostawy biletów dotyczy nw. kategorii osób: - cudzoziemcy, wobec których wydano decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu, - cudzoziemcy, którzy zostali zakwalifikowani do programu pomocy w dobrowolnym powrocie, - cudzoziemcy, wobec których wydano decyzję o przekazaniu do innego państwa członkowskiego UE, - funkcjonariuszy Straży Granicznej stanowiących eskortę lub asystę dla ww. kategorii cudzoziemców.
Interne Kennung: 17/FI/23
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Pozostałe podstawy wykluczenia: -art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, -art. 5k Rozporządzenia (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014. 2. Dokumenty wymagane przez Zamawiającego składane wraz z ofertą: 1) Formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ. 2) Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik. 3) Pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 4) Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy), z którego wynika, które usługi lub dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy. 5) Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 3. Zamawiający zażąda oświadczenia (JEDZ) wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 4. Ponadto Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, najwyżej ocenionego, do złożenia na potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania: a) informacja z Krajowego Rejestru Karnego b) oświadczenie Wykonawcy o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej c) odpis lub informacja z KRS lub z CEIDG d) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ 5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej: 1) zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument- wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 2) zamiast odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków wskazanych w SWZ, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy, lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Wymagania dotyczące terminu wystawienia dokumentów lub oświadczeń są analogiczne jak powyżej. 6. W zakresie nieuregulowanym SWZ, zastosowanie mają przepisy rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 03 sierpnia 2023 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy. 7. Ze względu na ograniczoną ilość znaków w formularzu ogłoszenia szczegółowe informacje zawarte są w SWZ zamieszczonej na Platformie SmartPZP: https://portal.smartpzp.pl/nwosg
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60400000 Luftverkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63500000 Dienstleistungen von Reisebüros und Reiseveranstaltern sowie Hilfstätigkeiten für Touristen, 60100000 Straßentransport/-beförderung, 60200000 Schienentransport/-beförderung, 60600000 Transport zu Wasser und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0003