2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w Gminie Żelechów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia będzie realizacja zadania p.n.: „Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w Gminie Żelechów”: Przedmiot zamówienia: 1) odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych, powstałych i zbieranych bezpośrednio z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Żelechów 2) wyposażenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych oraz odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych oddawanych do PSZOK przez mieszkańców Gminy Żelechów (zgodnie z ust. 5 załącznika nr 3 do SWZ); 3) Osiągnięcie poziomów określonych w art. 3b ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733). Przy realizacji przedmiotu zamówienia zastosowanie ma ustawa z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, obowiązująca uchwała Rady Miejskiej w Żelechowie w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów oraz obowiązująca uchwała Rady Miejskiej w Żelechowie w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Żelechów. 2. Podstawowe dane o Gminie oraz szacunkowy rozmiar zadania: 1) Powierzchnia Gminy Żelechów wynosi 8 739 ha, 2) Liczba mieszkańców gminy Żelechów (z ewidencji ludności) wynosi 8 055 osób w tym miasto Żelechów 3 792 osoby, część wiejska gminy Żelechów 4 263 osoby (stan na 01.08.2025 r.), 3) Gmina Żelechów składa się z miasta Żelechów oraz 18 sołectw: Zakrzówek, Kotłówka, Kalinów, Nowy Goniwilk, Stary Goniwilk, Łomnica, Huta Żelechowska, Wola Żelechowska, Gąsiory, Gózdek, Władysławów I, Władysławów II, Piastów, Sokolniki, Stefanów, Stary Kębłów, Nowy Kębłów, Janówek. Zestawienie danych ze złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (na dzień 01.08.2025 r.): Miasto Żelechów: - Ilość złożonych deklaracji - 1 128 szt. - Ilość osób wytwarzających odpady wynikająca z ww. deklaracji - 3 177 osób; -Ilość osób wytwarzająca bioodpady (brak zadeklarowanego przydomowego kompostownika) - 1358 (42,74 %). Część wiejska gminy Żelechów: - Ilość złożonych deklaracji - 1 183 szt. - Ilość osób wytwarzających odpady wynikająca z ww. deklaracji - 3 673 osoby; -Ilość osób wytwarzająca bioodpady (brak zadeklarowanego przydomowego kompostownika) – 130 osób (3,54 %).
Interne Kennung: WP.271.13.2025.MS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll
5. Los
Los: LOT-0001