Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77311000 Pflegearbeiten für Ziergärten und Parks, 77340000 Baum- und Heckenschnitt
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Med henvisningen til pkt. 13 i kontraktsmaterialet, har Ordregiver mulighed for at forlænge prøveperioden med 2 måneder. Nærværende betingelser findes i Bilag A, pkt. 13.2. Der indgår diverse optionspriser i udbudsmaterialet, herunder bl.a. optionstimepriser og forskellige ydelser. De konkrete optionspriser findes i Bilag B.
Erfüllungsort
Postanschrift: A. C. Illums Vej 11