2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa dwóch fabrycznie nowych pojazdów ciężarowych z zabudową śmieciarki na podstawie umowy leasingu operacyjnego.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch fabrycznie nowych pojazdów ciężarowych z zabudową śmieciarki na podstawie umowy leasingu operacyjnego. Zgodnych z opisem przedmiotu zamówienia stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: MK.271.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Miejskie Usługi Komunalne Sp. z o.o. w Skarżysku – Kamiennej posiada w swojej flocie śmieciarki, które są stare i bardzo awaryjne. Naprawy są skomplikowane i długotrwałe, co bezpośrednio zagraża regularności odbioru odpadów, a jednocześnie generuje bardzo wysokie koszty związane z ich naprawą, jak również z najmem śmieciarek od innych firm na czas naprawy awarii w śmieciarkach. Stare pojazdy (śmieciarki) generują również podwyższone koszty związane z większym zużyciem paliwa. Pilny zakup ma zapobiec paraliżowi oraz dużym opóźnieniom. Zakup śmieciarek w leasingu pozwalana korzystanie z pojazdów bez konieczności ponoszenia jednorazowego dużego wydatku inwestycyjnego, co jest kluczowe dla zachowania płynności finansowej spółki. Rata leasingowa i opłata wstępna są w całości kosztem uzyskania przychodu, co obniża podstawę opodatkowania. Podatek Vat jest doliczany do każdej raty, a nie płacony z góry za cały pojazd, co ułatwia odliczenie i optymalizuje przepływy pieniężne. Procedury leasingowe są zazwyczaj szybsze i mniej skomplikowane niż uzyskanie kredytu inwestycyjnego. W sytuacji pilnej potrzeby,jaką jest systematyczny i kompleksowy odbiór odpadów od mieszkańców gminy Skarżysko-Kamienna z terenu 5 osiedli oraz podmiotów gospodarczych, z którymi spółka ma podpisane umowy - czas jest kluczowym i jednym z ważniejszych czynników dla zachowania ciągłości świadczonych usług oraz uniknięcia kar finansowych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144511 Müllfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144510 Fahrzeuge für Abfall, 66114000 Finanzierungs-Leasing
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa dwóch fabrycznie nowych pojazdów ciężarowych z zabudową śmieciarki na podstawie umowy leasingu operacyjnego