See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zabezpieczenie ratownicze na obiektach MOSiR Mielec w 2026 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zabezpieczenie ratownicze na obiektach MOSiR Mielec w 2026 r.: Część 1 – Zabezpieczenie ratownicze na basenach w hali sportowej MOSiR Mielec przy ul. Solskiego. Część 2 – Zabezpieczenie ratownicze na pływalni „Smoczka” MOSiR Mielec przy ul. Powstańców Warszawy. Część 3 – Zabezpieczenie ratownicze na basenach odkrytych MOSiR Mielec przy ul. Kusocińskiego.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 63 ust. 1 ustawa z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2019 poz. 2019 z późn. zm.)
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 75252000 Rettungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – Zabezpieczenie ratownicze na basenach w hali sportowej MOSiR Mielec przy ul. Solskiego.
Beschreibung: 1) Zabezpieczenie ratownicze poprzez dyżury 4 ratowników od poniedziałku do piątku oraz 4 ratowników w soboty, niedziele i święta w okresie 2 stycznia – 31 grudnia 2026 r.: a) poniedziałek – piątek w godz. 7:00 – 23:00 b) soboty, niedziela i święta w godz. 7:00 – 23:00 c) planowana przerwa technologiczna w dniach 01.08 – 31.08.2026 r. 2) Szacunkowa liczba roboczogodzin w danym okresie – około 16 962. 3) Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia przedmiotu zamówienia w zakresie ilościowym oraz ustanowienia innych dni, godzin dyżuru lub odwołania dyżuru, z powodów na które Zamawiający nie miał wpływu w szczególności z powodów ekonomicznych, sanitarnych, technicznych, atmosferycznych lub innych zdarzeń gdy nie będzie to leżało w interesie Zamawiającego – bez żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. 4) W skład zespołu basenów wchodzi: a) basen pływacki o wymiarach 25x20 m, b) basen szkoleniowy o wymiarach 20x8 m, c) basen rekreacyjny z brodzikiem i wannami z hydromasażem /kształt nieregularny/ o pow. 167m2. 5) Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: a) kompleksowego zabezpieczenia ratowniczego na terenie hali basenowej, b) udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej w godzinach otwarcia basenów, c) zapewnienie bezpieczeństwa osób korzystających basenów stosownie do obowiązujących przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (t. j. Dz. U. z 2020 r., poz. 350 ze zm.) wraz z aktami wykonawczymi, d) przestrzeganie analizy zagrożeń dla basenów, e) egzekwowania zapisów regulaminu obiektu, f) prowadzenia nadzoru w zakresie przestrzegania regulaminu basenów, g) zapewnienia osoby odpowiedzialnej ze strony Wykonawcy za kontrolę i nadzór prawidłowości realizacji powierzonego zadania, h) wyposażeniu ratowników w jednolite stroje – w przypadku braku wymaganego stroju niedopuszczenie ratownika do pełnienia dyżuru, i) prowadzenia podstawowej dokumentacji, w tym „Dziennika pracy ratowników”, poprzez czytelne wpisy dotyczące obsady dyżurów, dokonanych przeglądów i stanu technicznego urządzeń, przeprowadzonych akcji, incydentów zaistniałych w czasie dyżuru, j) sporządzanie comiesięcznych sprawozdań z przeprowadzonych kontroli i nadzoru, k) sporządzanie i przedstawianie comiesięcznego harmonogramu dyżurów wraz z wyznaczeniem osoby pełniącej funkcję kierownika zmiany w przypadku nieobecności ratownika MOSiR, l) zorganizowanie i przeprowadzenie co najmniej jednego doskonalenia zawodowego dla wszystkich ratowników pełniących dyżury na pływalni i sporządzenie sprawozdania z przeprowadzonego doskonalenia zawodowego, m) egzekwowania zakazu posiadania i używania na stanowisku ratowniczym telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych (w tym słuchawek) oraz czytania książek, gazet, czasopism itp. 6) Szczegółowy zakres obowiązków ratownika wodnego określa ustawa z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych / t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 656) wraz z aktami wykonawczymi /. 7) Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania osób wykonujących przedmiot zamówienia z analizą zagrożeń dla basenów w haki MOSIR Mielec przy ul. Solskiego i zobowiązania ich do jego przestrzegania. 8) Uwaga! Przed zawarciem umowy, Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia oświadczenia, iż dane osób skierowanych do realizacji przedmiotu zamówienia, nie są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym, zgodnie z wymogami art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz.U. 2020. 152.). Nieprzedłożenie oświadczenia, o którym mowa powyżej, najpóźniej w dniu wyznaczonym na zawarcie umowy traktowane będzie jako uchylenie się przez wybranego Wykonawcę od zawarcia umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 – Zabezpieczenie ratownicze na pływalni „Smoczka” MOSiR Mielec przy ul. Powstańców Warszawy.
Beschreibung: 1) Zabezpieczenie ratownicze poprzez dyżury 3 ratowników od poniedziałku do piątku oraz 3 ratowników w soboty, niedziele i święta w okresie 2 stycznia – 31 grudnia 2026 r.: a) poniedziałek – piątek w godz. 6:00 – 22:00 b) sobota, niedziela i święta w godz. 8:00 – 22:00 c) planowana przerwa technologiczna w dniach 01.07 – 31.07.2026 r. 2) Szacunkowa liczba roboczogodzin w danym okresie – około 12 720. 3) Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia przedmiotu zamówienia w zakresie ilościowym oraz ustanowienia innych dni, godzin dyżuru lub odwołania dyżuru, z powodów na które Zamawiający nie miał wpływu w szczególności z powodów ekonomicznych, sanitarnych, technicznych, atmosferycznych lub innych zdarzeń gdy nie będzie to leżało w interesie Zamawiającego – bez żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. 4) W skład zespołu basenów wchodzi: a) niecka sportowa o wymiarach 25x12,5 m, b) niecka rekreacyjna z trzema torami do nauki pływania. 5) Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: a) kompleksowego zabezpieczenia ratowniczego na obiekcie pływalni „Smoczka” MOSIR przy ul. Powstańców Warszawy w Mielcu, b) udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej w godzinach otwarcia obiektu, c) zapewnienie bezpieczeństwa osób korzystających z pływalni stosownie do obowiązujących przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 roku o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 656) wraz z aktami wykonawczymi, d) przestrzeganie „Audyt Bezpieczeństwa Pływalni rekreacyjnej „Smoczka” MOSIR w Mielcu”, e) prowadzenia nadzoru w zakresie przestrzegania przez osoby korzystające z pływalni regulaminu obiektu, f) zapewnienia osoby odpowiedzialnej ze strony Wykonawcy za kontrolę i nadzór prawidłowości realizacji powierzonego zadania, g) wyposażeniu ratowników w jednolite stroje – w przypadku braku wymaganego stroju niedopuszczenie ratownika do pełnienia dyżuru, h) prowadzenia podstawowej dokumentacji, w tym „Dziennika pracy ratowników”, poprzez czytelne wpisy dotyczące obsady dyżurów, dokonanych przeglądów i stanu technicznego urządzeń, przeprowadzonych akcji, incydentów zaistniałych w czasie dyżuru, i) sporządzanie comiesięcznych sprawozdań z przeprowadzonych kontroli i nadzoru, j) sporządzanie i przedstawianie comiesięcznego harmonogramu dyżurów wraz z wyznaczeniem osoby pełniącej funkcję kierownika zmiany w przypadku nieobecności ratownika MOSiR, k) zorganizowanie i przeprowadzenie co najmniej jednego doskonalenia zawodowego dla wszystkich ratowników pełniących dyżury na pływalni i sporządzenie sprawozdania z przeprowadzonego doskonalenia zawodowego, l) egzekwowania zakazu posiadania i używania na stanowisku ratowniczym telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych (w tym słuchawek) oraz czytania książek, gazet, czasopism itp. 6) Szczegółowy zakres obowiązków ratownika wodnego określa ustawa z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych / t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 656) wraz z aktami wykonawczymi /. 7) Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania osób wykonujących przedmiot zamówienia z zarządzeniem nr 2/2020 z dnia 17.01.2020 Dyrektora MOSIR Mielec w sprawie zasad bezpieczeństwa na pływalni w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mielcu przy ul. Powstańców Warszawy 2, stanowiącego Załącznik nr 1 i 2 i zobowiązania ich do jego przestrzegania. 8) Uwaga! Przed zawarciem umowy, Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia oświadczenia, iż dane osób skierowanych do realizacji przedmiotu zamówienia, nie są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym, zgodnie z wymogami art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz.U. 2020. 152.). Nieprzedłożenie oświadczenia, o którym mowa powyżej, najpóźniej w dniu wyznaczonym na zawarcie umowy traktowane będzie jako uchylenie się przez wybranego Wykonawcę od zawarcia umowy.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 – Zabezpieczenie ratownicze na basenach odkrytych MOSiR Mielec przy ul. Kusocińskiego.
Beschreibung: 1) Zabezpieczenie ratownicze poprzez dyżury 7 ratowników w okresie 14 czerwca – 14 września 2026 r.: a) poniedziałek – piątek w godz. 10:00 – 19:00 b) soboty, niedziela i święta w godz. 9:00 – 19:00 2) Szacunkowa liczba roboczogodzin w danym okresie – około 6 048. 3) Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia przedmiotu zamówienia w zakresie ilościowym oraz ustanowienia innych dni, godzin dyżuru lub odwołania dyżuru, z powodów na które Zamawiający nie miał wpływu w szczególności z powodów ekonomicznych, sanitarnych, technicznych, atmosferycznych lub innych zdarzeń gdy nie będzie to leżało w interesie Zamawiającego – bez żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. 4) W skład zespołu basenów wchodzi: a) basen pływacki o wymiarach 50x20 m, b) basen szkoleniowy o wymiarach 20x8 m ze zjeżdżalnią, c) basen rekreacyjny /kształt owalny/ o pow. 180m2, d) basen rekreacyjny /kształt nieregularny/ o pow. 450m2 z 3 zjeżdżalniami, e) brodzik dla dzieci o wymiarach 12x7 m. 5) Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: a) kompleksowego zabezpieczenia ratowniczego na terenie „Basenów odkrytych” MOSIR przy ul. Kusocińskiego w Mielcu, b) udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej w godzinach otwarcia „Basenów odkrytych”, c) wyposażenie obiektu w sprzęt medyczny i apteczkę zgodna z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 27 lutego 2012 r. w sprawie wymagań dotyczących wyposażenia wyznaczonych obszarów wodnych w sprzęt ratunkowy i pomocniczy, urządzenia sygnalizacyjne i ostrzegawcze oraz sprzęt medyczny, leki i artykuły sanitarne (dz. U. z dnia 27 lutego 2012r., poz 261 z póż. zmianami), d) zapewnienie bezpieczeństwa osób korzystających z „Basenów odkrytych” stosownie do obowiązujących przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (t. j. Dz. U. z 2020 r., poz. 350 ze zm.) wraz z aktami wykonawczymi, e) przestrzeganie „Analizy zagrożeń Kąpielisko letnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu ”, f) egzekwowania zapisów regulaminu obiektu, g) prowadzenia nadzoru w zakresie przestrzegania przez osoby korzystające z „Basenów odkrytych” regulaminu basenów, h) zapewnienia osoby odpowiedzialnej ze strony Wykonawcy za kontrolę i nadzór prawidłowości realizacji powierzonego zadania, i) wyposażenia ratowników w jednolite stroje (kolor wyróżniający się inny niż czerwony) – w przypadku braku wymaganego stroju niedopuszczenie ratownika do pełnienia dyżuru, j) prowadzenia podstawowej dokumentacji, w tym „Dziennika pracy ratowników”, poprzez czytelne wpisy dotyczące obsady dyżurów, dokonanych przeglądów i stanu technicznego urządzeń, przeprowadzonych akcji, incydentów zaistniałych w czasie dyżuru, k) zapewnienie środków łączności bezprzewodowej do komunikacji ratowników – krótkofalówki, l) zorganizowanie i przeprowadzenie co najmniej jednego doskonalenia zawodowego dla wszystkich ratowników pełniących dyżury na basenach odkrytych i sporządzenie sprawozdania z przeprowadzonego doskonalenia zawodowego, m) egzekwowania zakazu posiadania i używania na stanowisku ratowniczym telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych (w tym słuchawek) oraz czytania książek, gazet, czasopism itp. 6) Szczegółowy zakres obowiązków ratownika wodnego określa ustawa z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych / t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 656) wraz z aktami wykonawczymi /. 7) Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania osób wykonujących przedmiot zamówienia z zarządzeniem nr 16/2020 z dnia 04.06.2020 Dyrektora MOSIR Mielec w sprawie zasad bezpieczeństwa na basenach odkrytych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mielcu przy ul. Kusocińskiego, stanowiącego Załącznik nr 1 i 2 i zobowiązania ich do jego przestrzegania. 8) Uwaga! Przed zawarciem umowy, Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia oświadczenia, iż dane osób skierowanych do realizacji przedmiotu zamówienia, nie są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym, zgodnie z wymogami art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz.U. 2020. 152.). Nieprzedłożenie oświadczenia, o którym mowa powyżej, najpóźniej w dniu wyznaczonym na zawarcie umowy traktowane będzie jako uchylenie się przez wybranego Wykonawcę od zawarcia umowy.