75354-2025 - Wettbewerb
Polen – Röntgengeräte – Zakup aparatu RTG wraz z dostosowaniem i wyposażeniem pomieszczeń Pracowni Diagnostyki Obrazowej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen - Bauleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup aparatu RTG wraz z dostosowaniem i wyposażeniem pomieszczeń Pracowni Diagnostyki Obrazowej
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania jest zakup, dostawa, instalacja i uruchomienie specjalistycznej aparatury diagnostycznej - aparatu RTG wraz z dostosowaniem pomieszczeń Pracowni Diagnostyki Obrazowej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, minimalne wymagania, parametry techniczne, funkcjonalne i użytkowe, jakie spełniać muszą urządzenia i wyposażenie zawiera załącznik nr 1B do SWZ. Zakres robót budowlanych w celu adaptacji pomieszczenia oraz czynności niezbędne do instalacji i uruchomienia aparatu rentgenowskiego zawiera załącznik nr 1B do SWZ oraz dokumentacja projektowa, która stanowi załącznik nr 2 do niniejszej SWZ. Opis ten należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści SWZ, będącymi, np. wynikiem udzielonych wyjaśnień na zapytania Wykonawców. 3. W ramach niniejszego przedmiotu zamówienia należy uwzględnić szkolenie pracowników Zamawiającego obejmujące obsługę urządzeń i wyposażenia, konserwację etc. oraz wykonanie przez Wykonawcę zobowiązań wynikających z gwarancji jakości oraz rękojmi, w tym świadczenie usług serwisowych w okresie gwarancji. 4. Wykonawca jest zobowiązany współdziałać przy uzyskaniu decyzji właściwego organu o pozwoleniu na użytkowanie albo uzyskania oświadczenia właściwego organu, że nie zgłasza on sprzeciwu wobec przystąpienia do użytkowania (w zależności od wymagań prawnych). 5. Oferowane urządzenia i wyposażenie muszą być dopuszczone do obrotu i używania na terenie Polski zgodnie z postanowieniami obowiązujących przepisów prawa, w szczególności: - ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U. 2024 poz. 1620, z późn. zm.), - Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 5 listopada 2010 r. w sprawie sposobu klasyfikowania wyrobów medycznych (Dz.U. 2010 nr 215 poz. 1416, z późn. zm.), - Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych, zmiany dyrektywy 2001/83/WE, rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenie dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG. 6. Dostarczony sprzęt, wyposażenie i materiały muszą posiadać wszelkie wymagane prawem dokumenty, w szczególności aktualne deklaracje zgodności, certyfikaty, oznakowanie i dokumenty stwierdzające dopuszczenie do użytku na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie obowiązującymi przepisami prawa i normami, w tym przepisami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane, a także spełniać inne wymagania (normy, parametry), określone przez Zamawiającego w załączniku nr 1B do SWZ. Wszystkie urządzenia, materiały, wyposażenie, akcesoria etc. muszą spełniać wymagania stawiane dla materiałów stosowanych w obiektach użyteczności publicznej służby zdrowia. Na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest okazać wszelkie wymagane prawem dokumenty. 7. Oferowane urządzenia i wyposażenie muszą być fabrycznie nowe (rok produkcji nie wcześniej niż: 2024), nieużywane wcześniej przez innego użytkownika, pozbawione wszelkich wad fabrycznych i prawnych, a także sprawne oraz kompletne, tj. gotowe do użycia po zainstalowaniu zgodnie z ich przeznaczeniem bez dokonywania dodatkowych inwestycji, zakupów elementów i akcesoriów po stronie Zamawiającego. Żadne urządzenie i wyposażenie ani ich część składowa czy też wyposażenie, akcesoria etc. nie może być rekondycjonowane, a także wcześniej nie mogło służyć jako przedmiot wystaw bądź prezentacji. 8. Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia są zawarte w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz załącznikach.
Interne Kennung: 26.1.16.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej, wskazano w rozdziale 3 SWZ. 2. Informacja dla wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (np. Spółki cywilne/konsorcja) są zawarte w rozdziale 13 SWZ. 3. Opis sposobu przygotowania i składania ofert został określony w rozdziale 20 SWZ. 4. Opis sposobu obliczenia ceny został wskazany w rozdziale 22 SWZ. 5. Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert wskazano w pkt. 23 SWZ. Główne aspekty procedury zostały ujęte w Specyfikacji Warunków Zamówienia i załącznikach do niej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen, Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 33111800 Röntgendiagnosesystem, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 45000000 Bauarbeiten, 45215140 Bau von Krankenhauseinrichtungen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen