2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonanie inwentaryzacji dendrologicznej pod kątem wytypowania drzew cennych przyrodniczo i poprawy bezpieczeństwa przechodniów na obszarze objętym projektem „EKOPARK zielona perła Śląska – podróż do bioróżnorodności””
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie inwentaryzacji dendrologicznej pod kątem wytypowania drzew cennych przyrodniczo i poprawy bezpieczeństwa przechodniów na obszarze 2. objętym projektem „EKOPARK zielona perła Śląska – podróż do bioróżnorodności””. Inwentaryzacja powinna zawierać kategoryzację drzew pod kątem stanu fitosanitarnego i bezpieczeństwa osób oraz mienia, ze wskazaniem drzew do przeprowadzenia dalszych badań specjalistycznych o charakterze instrumentalnym. 3. Zakres zlecenia jest dwuetapowy. Szczegółowy opis zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ wraz z załącznikami. 4. Dodatkowe warunki realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 2 do SWZ. 5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji. Zakres opcji został opisany w projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik nr 2 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 131068-2025
Interne Kennung: 10/PN/U/2025/RK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73200000 Beratung im Bereich Forschung und Entwicklung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie: a) inwentaryzacji drzew wzdłuż ciągów komunikacyjnych wskazanych przez Zamawiającego na powierzchni do 50% powierzchni wskazanej w zamówieniu podstawowym, b) sporządzenia operatu gospodarki drzewostanem proporcjonalnie do zwiększonej powierzchni, o której mowa w lit. a), c) wykonania dodatkowej rozszerzonej diagnostyki drzew do 50% ilości sztuk wskazanej w zamówieniu podstawowym. 2. Wykorzystanie prawa opcji nie jest obowiązkowe. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.