2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości do 3 000 000zł
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 3 000 000 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu gminy na rok 2025. Wymagania jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia: 1. Postanowienia w zakresie postawienia środków do dyspozycji Zamawiającego. Wykonawca stawia do dyspozycji kredytobiorcy środki w okresie od dnia podpisania umowy (nie wcześniej jednak niż po ustanowieniu przez Zamawiającego prawnego zabezpieczenia kredytu) do dnia 31.12.2025 r. 2. Postanowienia w zakresie uruchomień. 1) Kredyt będzie uruchomiony w ciągu trzech dni roboczych od dnia złożenia dyspozycji. 2) Wypłata środków z kredytu będzie następować na rachunek gminy Gogolin. 3) Do obliczenia ceny oferowanej należy przyjąć uruchomienie kredytu w dniu 15 grudnia 2025 r. 3. Postanowienia w zakresie spłat. Spłaty rat kapitałowych dokonane będą w terminach: 20 marca 2031 roku w wysokości raty 600 000 zł; 20 marca 2032 roku w wysokości raty 600 000zł; 20 marca 2033 roku w wysokości raty 600 000zł; 20 marca 2034 roku w wysokości raty 600 000zł; 20 marca 2035 roku w wysokości raty 600 000zł. Spłata odsetek od zaciągniętego kredytu następować będzie w okresach miesięcznych, do 10 dnia każdego miesiąca z dochodów bieżących Gminy Gogolin – podatek od nieruchomości. Wykonawca będzie zobowiązany przekazywać informację Zamawiającemu w zakresie wysokości spłaty odsetek nie później niż na 5 dni roboczych przed umownym terminem spłaty. W przypadku gdy termin spłaty odsetek lub kapitału przypada w dniu wolnym od pracy, przyjmuje się, iż termin zapłaty jest zachowany, gdy środki zostały zaksięgowane na rachunku kredytu pierwszego dnia roboczego po terminie płatności. Stopa procentowa dla danego okresu odsetkowego będzie ustalona w oparciu o stawkę WIBOR 1M z ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego każdy okres odsetkowy, powiększoną o marżę banku. Stawkę WIBOR 1M (do obliczenia ceny ofertowej), należy przyjąć z dnia 04.11.2025 r. (4,50%) Marża Wykonawcy jest stała w całym okresie kredytowania. Pierwszy okres odsetkowy liczony jest od daty uruchomienia kredytu i kończy się ostatniego dnia danego miesiąca. Spłata odsetek nastąpi do 10 dnia następnego miesiąca, po zakończeniu okresu odsetkowego. Do wyliczenia odsetek przyjmuje się, że rok ma 365 dni. 4. Oprocentowanie: Kwota wykorzystanego kredytu będzie oprocentowana w stosunku rocznym wg zmiennej stopy procentowej. 5. Opłaty i prowizje bankowe. Bank nie będzie pobierał innych opłat i prowizji z tytułu udzielenia, obsługi i spłaty kredytu, w tym przedterminowej spłaty kredytu, niż określona w pkt 4 stopa procentowa. 6. Pozostałe postanowienia. Zastrzega się możliwość niewykorzystania pełnej kwoty kredytu. Zastrzega się możliwość wcześniejszej spłaty kredytu w całości lub w części, po uprzednim pisemnym poinformowaniu Wykonawcy. W przypadku niepełnego wykorzystania kredytu, harmonogram spłat zostanie zmieniony proporcjonalnie, bez zmiany okresu spłaty. Spłata kredytu zabezpieczona będzie wekslem in blanco wraz z deklaracją wekslową. W przypadku gdy stawka bazowa jest ujemna, to przyjmuje się stawkę bazową na poziomie 0,00%.
Interne Kennung: WPS.IV.271.13.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001