2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie projektu budowlano-wykonawczego oraz robót budowlano-montażowych według tego projektu dla zadania „GPZ Kowale -wymiana transformatorów WN/SN, wymiana sekcji nr 1 rozdzielnicy SN, modernizacja budynku stacji”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej budowlano-wykonawczej oraz robót budowlano-montażowych w formule zaprojektuj i wybuduj, na podstawie, której możliwa będzie realizacja budowy zarówno pod względem formalno-prawnym jak i technicznym oraz wykonanie robót zgodnie z tą dokumentacją projektową dla zadania „GPZ Kowale -Wymiana transformatorów WN/SN, wymiana sekcji nr 1 rozdzielnicy SN, modernizacja budynku stacji”. Zakres prac budowlano-montażowych obejmuje: 1.1. Wymianę dwóch istniejących transformatorów mocy WN/SN o mocy 16 MVA na dwie nowe jednostki o mocy 31,5 MVA każda. Transformatory stanowią dostawę Zamawiającego, 1.2. Wymianę sekcji 1 rozdzielnicy 15 kV w budynku stacji na rozdzielnicę okapturzoną, w izolacji powietrznej, w ustawieniu dwurzędowym, przyściennym 1.3. Przebudowę pomieszczenia rozdzielni 15 kV sekcji 1 na potrzeby posadowienia nowej rozdzielnicy SN, 1.4. Przebudowę budynku stacji w zakresie zamurowania okien w pomieszczeniach rozdzielni 15 kV sekcji 1 i 2, 1.5. Budowę konstrukcji wsporczych i fundamentów pod bramkę transformatorową umożliwiającą wjazd/wyjazd transformatorów z mis transformatorowych na drogę transportową, 1.6. Budowę oświetlenia zewnętrznego terenu stacji, 1.7. Budowę systemu monitoringu terenu stacji w postaci telewizji przemysłowej CCTV na terenie stacji. 2. Zamawiający, uwzględniając że zakończenie realizacji umowy nastąpi po dniu 01.01.2028 r., informuje, że na żadnym z Etapów zamówienia nie zaakceptuje żadnych urządzeń wykorzystujących fluorowane gazy cieplarniane o współczynniku globalnego ocieplenia równym 1 lub większym, ponieważ na dzień odbioru roboty budowlanej nie będzie mógł wprowadzić takiego urządzenia do użytku zgodnie z treścią art. 13 ust. 9 lit. a) i c) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/573 z dnia 7 lutego 2024 r. w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych, zmieniającego dyrektywę (UE) 2019/1937 i uchylającego rozporządzenie (UE) nr 517/2014 (https://eur-lex.europa.eu/eli/reg/2024/573/oj?locale=pl). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera program funkcjonalno-użytkowy stanowiący załącznik nr 14 do SWZ. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był wykonany zgodnie ze wskazanymi w niniejszej dokumentacji wytycznymi (załącznik nr 17 do SWZ) i instrukcjami oraz stanowiącymi załącznik do SWZ standardami (załącznik nr 18 do SWZ) i projektowanymi postanowieniami umowy (załącznik nr 15 do SWZ). 4. Zakres zamierzenia inwestycyjnego oraz kolejność realizacji prac: 4.1. Etap I – wykonanie dokumentacji projektowej budowlano-wykonawczej, zwanej również „Dokumentacją projektową” lub „Dokumentacją; 4.2. Etap II – realizacja robót budowlano-montażowych, składających się z: 4.2.1. Etapu II a – zakupu, dostawy i posadowienia rozdzielnicy SN na stanowisku oraz dokonanie prób pomontażowych. Przez posadowienie należy rozumieć: rozładunek i postawienie rozdzielnicy SN na stanowisku, co stanowi element przedmiotu zamówienia. 4.2.2. Etap II b – montażu transformatorów WN/SN (dostawa Zamawiającego) oraz rozdzielnicy SN oraz wykonania robót budowlano-montażowych. Przez montaż transformatorów należy rozumieć: podłączenie transformatorów do stanu docelowego nadającego się do załączenia go pod napięcie. 5. W ramach poszczególnych etapów zamówienia, Wykonawca dokona opracowania dokumentacji projektowej i wykonania robót budowlano-montażowych dla wymiany transformatorów WN/SN, wymiany sekcji nr 1 rozdzielnicy SN, modernizacji budynku stacji w stacji GPZ Kowale. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych z uwagi na fakt, iż zakres i charakter zamówienia wykluczają jego podział na części z przyczyn technicznych, organizacyjnych, ekonomicznych i celowościowych. Przedmiotowe zamówienie ma charakter specjalistyczny. Działania Wykonawcy w zakresie zadań określonych w zamówieniu są ze sobą ściśle powiązane. Ewentualny podział zamówienia na części spowodowałby nadmierne trudności techniczne związane z weryfikowaniem prawidłowości realizacji kilku zamówień, odrębne ich rozliczanie, odrębne odbiory, odrębne roszczenia gwarancyjne, rozwiązywanie problematycznych zagadnień pochodzących z różnych źródeł i zgłaszanych przez różne podmioty, pośredniczenie w rozwiązywaniu potencjalnych sporów pomiędzy Wykonawcami oraz ryzyko nienależytego wykonania przedmiotowego zamówienia, polegającego na braku koordynacji działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. Nie-rozdzielenie zadania przyczyni się do lepszej organizacji prac, sprawniejszej koordynacji nadzoru, a dodatkowo pozwoli otrzymać jedną gwarancję wykonania na całość robót. Zastosowany ewentualnie podział zamówienia na części nie zwiększyłby konkurencyjności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw – zakres zamówienia jest zakresem typowym, umożliwiającym złożenie oferty wykonawcom z grupy małych lub średnich przedsiębiorstw. Zgodnie z treścią motywu 78 Dyrektywy 2014/24/UE, Instytucja zamawiająca powinna mieć obowiązek rozważenia celowości podziału zamówień na części, jednocześnie zachowując swobodę autonomicznego podejmowania decyzji na każdej podstawie, jaką uzna za stosowną, nie podlegając nadzorowi administracyjnemu ani sądowemu. 7. Przedmiotowe zamówienie stanowi część większego projektu, którego realizacja została podzielona na oddzielne postępowania zachowując wybór trybu postępowania dla łącznej wartość innych podobnych zamówień. Zamawiający dokonał więc już podziału na części wyodrębniając podobne zamówienia dla różnych lokalizacji.
Interne Kennung: P/3/0013/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45222000 Oberbauarbeiten, außer Brücken, Tunneln, Schächten und Unterführungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45520000 Vermietung von Maschinen für Erdbewegungen mit Bedienungspersonal, 45510000 Vermietung von Kranen mit Bedienungspersonal, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45100000 Baureifmachung, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45236000 Oberbauarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45236000 Oberbauarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45442000 Auftrag von Schutzanstrichen, 51000000 Installation (außer Software), 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen, 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen, 51110000 Installation von elektrischen Einrichtungen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71340000 Von Ingenieuren erbrachte Verbundleistungen, 71340000 Von Ingenieuren erbrachte Verbundleistungen, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen, 71350000 Wissenschaftliche und technische Dienstleistungen im Ingenieurwesen, 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45400000 Baufertigstellung, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej budowlano-wykonawczej oraz robót budowlano-montażowych w formule zaprojektuj i wybuduj, na podstawie, której możliwa będzie realizacja budowy zarówno pod względem formalno-prawnym jak i technicznym oraz wykonanie robót zgodnie z tą dokumentacją projektową dla zadania „GPZ Kowale -Wymiana transformatorów WN/SN, wymiana sekcji nr 1 rozdzielnicy SN, modernizacja budynku stacji”. Zakres prac budowlano-montażowych obejmuje: 1.1. Wymianę dwóch istniejących transformatorów mocy WN/SN o mocy 16 MVA na dwie nowe jednostki o mocy 31,5 MVA każda. Transformatory stanowią dostawę Zamawiającego, 1.2. Wymianę sekcji 1 rozdzielnicy 15 kV w budynku stacji na rozdzielnicę okapturzoną, w izolacji powietrznej, w ustawieniu dwurzędowym, przyściennym 1.3. Przebudowę pomieszczenia rozdzielni 15 kV sekcji 1 na potrzeby posadowienia nowej rozdzielnicy SN, 1.4. Przebudowę budynku stacji w zakresie zamurowania okien w pomieszczeniach rozdzielni 15 kV sekcji 1 i 2, 1.5. Budowę konstrukcji wsporczych i fundamentów pod bramkę transformatorową umożliwiającą wjazd/wyjazd transformatorów z mis transformatorowych na drogę transportową, 1.6. Budowę oświetlenia zewnętrznego terenu stacji, 1.7. Budowę systemu monitoringu terenu stacji w postaci telewizji przemysłowej CCTV na terenie stacji. 2. Zamawiający, uwzględniając że zakończenie realizacji umowy nastąpi po dniu 01.01.2028 r., informuje, że na żadnym z Etapów zamówienia nie zaakceptuje żadnych urządzeń wykorzystujących fluorowane gazy cieplarniane o współczynniku globalnego ocieplenia równym 1 lub większym, ponieważ na dzień odbioru roboty budowlanej nie będzie mógł wprowadzić takiego urządzenia do użytku zgodnie z treścią art. 13 ust. 9 lit. a) i c) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/573 z dnia 7 lutego 2024 r. w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych, zmieniającego dyrektywę (UE) 2019/1937 i uchylającego rozporządzenie (UE) nr 517/2014 (https://eur-lex.europa.eu/eli/reg/2024/573/oj?locale=pl). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera program funkcjonalno-użytkowy stanowiący załącznik nr 14 do SWZ. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był wykonany zgodnie ze wskazanymi w niniejszej dokumentacji wytycznymi (załącznik nr 17 do SWZ) i instrukcjami oraz stanowiącymi załącznik do SWZ stan-dardami (załącznik nr 18 do SWZ) i projektowanymi postanowieniami umowy (załącznik nr 15 do SWZ). 4. Zakres zamierzenia inwestycyjnego oraz kolejność realizacji prac: 4.1. Etap I – wykonanie dokumentacji projektowej budowlano-wykonawczej, zwanej również „Dokumentacją projektową” lub „Dokumentacją; 4.2. Etap II – realizacja robót budowlano-montażowych, składających się z: 4.2.1. Etapu II a – zakupu, dostawy i posadowienia rozdzielnicy SN na stanowisku oraz dokonanie prób pomontażowych. Przez posadowienie należy rozumieć: rozładunek i postawienie rozdzielnicy SN na stanowisku, co stanowi element przedmiotu zamówienia. 4.2.2. Etap II b – montażu transformatorów WN/SN (dostawa Zamawiającego) oraz rozdzielnicy SN oraz wykonania robót budowlano-montażowych Przez montaż transformatorów należy rozumieć: podłączenie transformatorów do stanu docelowego nadającego się do załączenia go pod napięcie. 5. W ramach poszczególnych etapów zamówienia, Wykonawca dokona opracowania dokumentacji projektowej i wykonania robót budowlano-montażowych dla wymiany transformatorów WN/SN, wymiany sekcji nr 1 rozdzielnicy SN, modernizacji budynku stacji w stacji GPZ Kowale. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych z uwagi na fakt, iż zakres i charakter zamówienia wykluczają jego podział na części z przyczyn technicznych, organizacyjnych, ekonomicznych i celowościowych. Przedmiotowe zamówienie ma charakter specjalistyczny. Działania Wykonawcy w zakresie zadań określonych w zamówieniu są ze sobą ściśle powiązane. Ewentualny podział zamówienia na części spowodowałby nadmierne trudności techniczne związane z weryfikowaniem prawidłowości realizacji kilku zamówień, odrębne ich rozliczanie, odrębne odbiory, odrębne roszczenia gwarancyjne, rozwiązywanie problematycznych zagadnień pochodzących z różnych źródeł i zgłaszanych przez różne podmioty, pośredniczenie w rozwiązywaniu potencjalnych sporów pomiędzy Wykonawcami oraz ryzyko nienależytego wykonania przedmiotowego zamówienia, polegającego na braku koordynacji działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. Nie-rozdzielenie zadania przyczyni się do lepszej organizacji prac, sprawniejszej koordynacji nadzoru, a dodatkowo pozwoli otrzymać jedną gwarancję wykonania na całość robót. Zastosowany ewentualnie podział zamówienia na części nie zwiększyłby konkurencyjności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw – zakres zamówienia jest zakresem typowym, umożliwiającym złożenie oferty wykonawcom z grupy małych lub średnich przedsiębiorstw. Zgodnie z treścią motywu 78 Dyrektywy 2014/24/UE, Instytucja zamawiająca powinna mieć obowiązek rozważenia celowości podziału zamówień na części, jednocześnie zachowując swobodę autonomicznego podejmowania decyzji na każdej podstawie, jaką uzna za stosowną, nie podlegając nadzorowi administracyjnemu ani sądowemu. 7. Przedmiotowe zamówienie stanowi część większego projektu, którego realizacja została podzielona na oddzielne postępowania zachowując wybór trybu postępowania dla łącznej wartość innych podobnych zamówień. Zamawiający dokonał więc już podziału na części wyodrębniając podobne zamówienia dla różnych lokalizacji.
Haupteinstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 51000000 Installation (außer Software), 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45510000 Vermietung von Kranen mit Bedienungspersonal, 45520000 Vermietung von Maschinen für Erdbewegungen mit Bedienungspersonal, 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen, 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71340000 Von Ingenieuren erbrachte Verbundleistungen, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen, 71350000 Wissenschaftliche und technische Dienstleistungen im Ingenieurwesen, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45222000 Oberbauarbeiten, außer Brücken, Tunneln, Schächten und Unterführungen, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45236000 Oberbauarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 45442000 Auftrag von Schutzanstrichen, 51110000 Installation von elektrischen Einrichtungen, 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71354000 Kartografiedienste, 71355000 Vermessungsarbeiten, 71356000 Dienstleistungen im technischen Bereich, 71520000 Bauaufsicht, 71510000 Standortbegehung, 71540000 Bauverwaltungsleistungen, 71352000 Untergrunduntersuchungen