2. Verfahren
Verfahren
Titel: USŁUGI KONSERWACJI I NAPRAWY SYSTEMÓW ALARMOWYCH W LATACH 2026-2029
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są: Usługi konserwacji i naprawy systemów alarmowych tj.: kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu, telewizji przemysłowej zgodnie z obowiązującymi przepisami w obiektach wojskowych (aktualnie „Wymagania eksploatacyjno-techniczne dla XIX grupy SpW – Systemy i urządzenia specjalistyczne do ochrony obiektów” z dnia 8 maja 2020r.) wraz z późniejszymi zmianami, opisem przedmiotu zamówienia, projektem umowy, wymogami określonymi w dokumentacji powykonawczej, warunkach gwarancji i instrukcjach producentów, a także konserwacja i serwis bramki wejściowej DF Express Alluser, pulpitu sterowniczego bramki wejściowej DF Express Alluser oraz systemów depozytorów kluczy zgodnie z wymogami określonymi w dokumentacji powykonawczej i instrukcji producenta, zamontowanych w kompleksach administrowanych przez 11WOG. Konserwacja systemów i urządzeń ma zagwarantować ich całodobową pełną i niezawodną pracę i utrzymanie w stałej sprawności eksploatacyjnej
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: 11 Wojskowy Oddział Gospodarczy musi zapewnić bezpieczeństwo jednostkom i instytucjom wojskowym będącym w rejonie odpowiedzialności, a sprawność systemów i urządzeń specjalistycznych do ochrony obiektów jest niezbędna do jej zapewnienia. W trakcie opracowywania dokumentacji przetargowej zostały wszczęte postępowania odwoławcze przed Krajową Izbą Odwoławczą w sprawach o sygn. KIO 4079/25 i 3991/25. Postępowania te obejmowały kwestie faktyczne i prawne tożsame z kwestiami występującymi w przedmiotowym postępowaniu. Rozstrzygnięcie wskazanych spraw miało zatem wpływ na decyzje podejmowane w przedmiotowym postępowaniu. Przedłużające się postępowanie przed KIO, a także postawienie przez wyższych przełożonych pilnych ponadplanowych zadań związanych z formowaniem nowopowstałych jednostek wojskowych spowodowały konieczność skrócenia terminu składania wniosków i ofert. Ponadto pełne zatwierdzenie wniosku przez Pion Głównego Księgowego wymagało przyjęcia przez Radę Ministrów projektu ustawy budżetowej na 2026 rok. Termin składania ofert na „Usługi konserwacji i naprawy systemów alarmowych w latach 2026-2029” został skrócony z uwagi na to, że utrzymanie w sprawności systemów alarmowych jest kluczowym, strategicznym elementem ochrony kompleksów wojskowych i należy zachować ciągłość trwania umowy, która kończy się w dniu 31.12.2025 r. Mając na uwadze termin obowiązywania aktualnej umowy, uzasadnione jest skrócenie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz ofert przez potencjalnych wykonawców do 10 dni zgodnie z art. 411 ust. 7 i 16 ustawy Pzp
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50660000 Reparatur und Wartung von militärischen EDV-Systemen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz.U. 2024.1320 z późn.zm.). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu do 25% wartości zamówienia podstawowego, w sytuacji wyczerpania kwoty, przeznaczonej na realizację zamówienia podstawowego o której mowa w § 8 ust. 1 umowy. Termin uruchomienia prawa opcji nastąpi w trakcje trwania umowy tj. do dnia 31.12.2029 r., realizacja prawa opcji do dnia 30.06.2030 r. 2. Chęć skorzystania z prawa opcji nie będzie wymagać zawarcia aneksu do nn. umowy, odbywać się będzie w oparciu o skierowane do Wykonawcy w formie pisemnej zgłoszenie oraz poprzez formularze zamówienia. 3. Prawo opcji, o którym mowa w ust. 1. wykonywane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe. 4. Zamawiający zastrzega sobie, iż część zamówienia, określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Wykonanie opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak wykonania zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego