See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przeprowadzenie szkoleń zawodowych dla uczniów w ramach projektu pn. „Kształtowanie Zawodowych Umiejętności: Rudzki Model Edukacji” – część 1
Beschreibung: Przeprowadzenie szkoleń zawodowych wraz z egzaminami (jeżeli dotyczy) dla uczestników/uczestniczek projektu „Kształtowanie Zawodowych Umiejętności: Rudzki Model Edukacji”. Szkolenia zawodowe dla uczniów/uczennic. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).
Vorherige Bekanntmachung: 412822-2025
Interne Kennung: AP.271.45.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: kurs z pomiarów instalacji elektrycznych
Beschreibung: Minimalny zakres tematyczny szkolenia: • Przepisy prawne i normy • Czasookresy wykonywania badań i pomiarów • Kwalifikacje osób wykonujących badania i pomiary • Bezpieczeństwo przy wykonywaniu prac kontrolno-pomiarowych • Ochrona przeciwporażeniowa w aspekcie różnych typów sieci źródeł zasilania • pomiary i badania w zakresie ochrony przed dotykiem bezpośrednim • Obwody bardzo niskich napięć • Pomiary i badania w zakresie ochrony przed dotykiem pośrednim • Pomiary ochrony uzupełniającej • Pomiary uziemień • Przyrządy i metody pomiarowe • Praktyczne wykonywanie badań i pomiarów • Sporządzanie protokołów i dokumentacji pomiarowej Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: AP.271.45.2025 - część 1
Los: LOT-0002
Titel: kurs administrowania system operacyjny LINUX
Beschreibung: Minimalny zakres tematyczny szkolenia: • Podstawowe informacje • Budowa systemu • Konfiguracja Linuxa • Instalacja usług serwerowych • Własny serwer pocztowy • Wirtual Private Network • Szybki start z CentOS Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: AP.271.45.2025 - część 2
Los: LOT-0003
Titel: kurs AUTOCAD stopień drugi
Beschreibung: Minimalny zakres tematyczny szkolenia: • Konfiguracja oraz dostosowanie interfejsu • Wybór obiektów • Praca na warstwach • Praca na obiektach AutoCada • Praca na blokach • Praca na odnośnikach zewnętrznych • Praca na arkuszach • Opisywanie, wymiarowanie, • Zaawansowane narzędzia wydruku • Tworzenie własnych rodzajów linii i kreskowań • Tworzenie gradientów Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: AP.271.45.2025 - część 3
Los: LOT-0004
Titel: kurs AUTOCAD stopień trzeci
Beschreibung: Minimalny zakres tematyczny szkolenia: • Model 2D a model 3D • Przestrzeń trójwymiarowa • Widoki rysunków trójwymiarowych • System współrzędnych 3D i system użytkownika • Regiony • Modele liniowe i powierzchniowe • Modele bryłowe • Generowanie rysunków dwuwymiarowych z obiektów bryłowych • Optymalizacja rysunków • Dodatkowe narzędzia edycyjne Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: AP.271.45.2025 - część 4
Los: LOT-0005
Titel: kurs kosztorysowanie w programie NORMA PRO
Beschreibung: Minimalny zakres tematyczny szkolenia: • Przepisy prawne stanowiące podstawę opracowania przedmiaru robót • Podstawy przedmiarowania i kosztorysowania • Dokumenty opisujące przedmiot zamówienia • Przedmiar robót • Obmiar robót • Obliczenia ilości robót w pozycji • Robota podstawowa ze wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych – systematyka i agregazja • Przedmiar robót opracowany na podstawie katalogów oraz analizy, kalkulacji indywidualnej • Omówienie elementów składowych przedmiaru robót • Omówienie przepisów prawnych stanowiących podstawę opracowania kosztorysu inwestorskiego i ofertowego • Metody opracowania kosztorysu • Zasada ustalania ceny jednostkowej • Zasady ustalania jednostkowych nakładów rzeczowych • Zasady ustalania cen czynników produkcji, publikacje cenowe • Omówienie elementów składowych kosztorysu inwestorskiego • Podstawowe informacje o programie • Obsługa programu do kosztorysowania wraz z opracowaniem przedmiarów i kosztorysów na programie • Przedmiar robót • Opracowanie kosztorysu – pozycje, normy, narzuty, cenniki, edycje i modyfikacje • Przygotowanie do wydruku • Dodatkowe funkcje programu Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: AP.271.45.2025 - część 5
Los: LOT-0006
Titel: kurs Programowanie sterowników logicznych SIEMENS SIMATIC S7-300/400 – kurs podstawowy
Beschreibung: Minimalny zakres tematyczny szkolenia: • Omówienie sterowników logicznych SIEMENS SIMATIC S7-300/400 • Budowa oraz różnice • Tryby pracy oraz obsługa jednostki centralnej • Oprogramowanie STEP7 do projektowania i programowania systemów SIMATIC S7-300 lub S7-400 • Języki programowania • Bity, bajty, słowa, podwójne słowa, markery • Struktura pamięci w sterowniku • Cykl programu sterownika PLC • Przerwania • Bloki danych, funkcyjne i organizacyjne • Podstawowe zasady programowania oraz rozkazy • Monitorowanie realizacji programu sterownika • Archiwizacja i przenoszenie projektu Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: AP.271.45.2025 - część 6
Los: LOT-0007
Titel: kurs programowania w języku C++
Beschreibung: Minimalny zakres tematyczny szkolenia: • Podstawowe pojęcia programowania (operacje WE/WY, przypisanie i obliczenia, instrukcja warunkowa, pętla) • Podstawy algorytmiki i implementacja elementarnych algorytmów w programie Flowgorithm • Zapoznanie ze środowiskiem Visual Studio, zakładanie nowego projektu • Uruchamianie i analiza kodu programów w C i C++ wygenerowanych na bazie algorytmów zapisanych w Flowgorithm • Struktura programu, komentarze, dołączenia plików nagłówkowych bibliotek (C/C++) • Definiowanie zmiennych i stałych, proste obliczenia i operacje WE/WY w C i w C++ • Instrukcje warunkowe (C/C++) i wyrażenia logiczne (C/C++) • Problemy dokładności numerycznej w programowaniu (C/C++) • Instrukcje iteracyjne i generowanie liczb losowych (C/C++) • Implementacja prostych algorytmów iteracyjnych (C/C++) • Przetwarzanie tablic jednowymiarowych (C/C++) • Podstawy debugowania kodu (C/C++) • Przetwarzanie łańcuchów znakowych (C/C++) • Korzystanie z narzędzi bibliotecznych do przetwarzania tablic (C) • Przetwarzanie tablic wielowymiarowych (C/C++) • Podział programu na funkcje (C/C++) • Sposoby komunikacji z funkcją (C/C++) • Zgłaszanie poprawności działania funkcji (C/C++) • Obsługa błędów i asercje (C/C++) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: AP.271.45.2025 - część 7
Los: LOT-0008
Titel: kurs z fotowoltaiki
Beschreibung: Minimalny zakres tematyczny szkolenia: • Ogólne założenia technologii • Podstawowe zasady działania ogniw fotowoltaicznych • Rodzajów instalacji fotowoltaicznych • Zastosowanie instalacji fotowoltaicznych w Polsce i na świecie • Przebieg procesu inwestycyjnego • Uwarunkowania prawno podatkowe fotowoltaiki w Polsce • Opłacalność inwestycji w fotowoltaikę • Źródła uzyskania dofinansowania na fotowoltaikę • Projektowania instalacji PV przy wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania • Szacowanie uzysku energetycznego • Analiza potencjalnych zysków finansowych • Szczegółowy przebieg procedury zawarcia umowy z zakładem energetycznym • Montaż systemów fotowoltaicznych typu on-grid i off-grid • Monitorowanie poziomu efektywności energetycznej instalacji fotowoltaicznej Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: AP.271.45.2025 - część 8