75436-2025 - Ergebnis
Tschechien – Bauarbeiten – Vzduchotechnika pro suterén hotelu Thermal
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vzduchotechnika pro suterén hotelu Thermal
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky je dodávka a montáž vzduchotechniky a práce s tím spojené v 1.PP hotelu Thermal v Karlových Varech. Obsah plnění: Pro potřeby větrání nově upravených prostor v 1.PP objektu hotelu Thermal Karlovy Vary je třeba instalovat novou vzduchotechnickou jednotku (viz PD v příloze této ZD). Jednotka bude umístěná ve stávající strojovně/výměníkové stanici v 1.PP. V rámci umístění nové jednotky VZT bude potřeba upravit i umístění jedné jednotky stávající (VZT pro velín, dílny, sklady). Součástí zakázky je přemístění stávající jednotky, vyřešení odvětrání prostor chemického skladu, dodávka a instalace nové jednotky, vyhotovení a instalace vzduchotechnického potrubí. Potrubí pro nově instalovanou jednotku (větrání nových prostor) bude vyvedeno tzv. "na patu" (koncový rozvod v nových prostorách bude zhotoven až po upřesnění jejich využití a není předmětem této zakázky), kde bude zakončeno protipožární klapkou. Navržen je standardní nízkotlaký systém VZT. U nově instalované jednotky bude zařízení nasávat vzduch na fasádě objektu přes stávající protidešťovou žaluzii. V jednotce je vzduch filtrován, předehříván na výměníku ZZT a tepelně upravován (ohříván či chlazen). Z jednotky je vyfukován do potrubí, kterým je dopravován na hranici nových prostor. VZT jednotka je v sestavě na přívodu filtr M5, systém ZZT (deskový křížový výměník zpětného získávání tepla), ventilátor, vodní ohřívač, vodní chladič, filtr F7. Na odtahu je umístěný filtr M5, výměník ZZT, ventilátor. Jednotka je dále vybavena uzavíracími klapkami na sání a tlumicími manžetami. Zařízení je navrženo s výkonovou rezervou pro případnou nepředpokládanou změnu dispozice. Znehodnocený vzduch je odváděn zpět do jednotky VZT. V jednotce je vzduch filtrován (filtr M5) a ventilátorem přes zpětné získávání tepla odváděn do společného výfukového kanálu a tím je vyfukován do venkovního prostoru. Odvodní potrubí je projekčně navrženo ve dvou alternativních trasách a konkrétní řešení bude upřesněno na stavbě po odhalení stavebních konstrukcí. K zamezení pronikání hluku ventilátorových soustrojí jsou do potrubních tras navrženy tlumiče hluku. Přívodní a odvodní potrubí jsou na hranici kasina zakončena požárními klapkami (provedení se servopohonem 230 V). Ovládání zařízení bude přes systém MaR. V rámci zakázky je řešena i úprava stávajícího zařízení VZT 129, kdy z důvodu instalace nové jednotky VZT, je třeba přemístit přívodní jednotku 129 a příslušně tomu upravit rozvody VZT dle výkresové části. Z důvodu demontáže rozvodů pro připravované casino došlo k tomu, že část zázemí hotelu vedle casina není větrána. Z tohoto důvodu je navržena nová potrubní trasa ze strojovny od zařízení 129 do prostoru zázemí, kde se napojí na stávající VZT rozvod a zajistí přívod vzduchu do této části. Odvod vzduchu ze skladu chemie a úpravny vody bude novým odvodním potrubním ventilátorem, který je navržen pod stropem ve strojovně vzduchotechniky. Výfuk znehodnoceného vzduchu je do výfukového kanálu strojovny v 1 PP. Ovládání zařízení bude přes systém MaR.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Vzduchotechnika pro suterén hotelu Thermal