2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa specjalistycznych pojazdów medycznych – trzech ambulansów medycznych do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku w ramach realizacji Wojewódzkiego Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na rok 2025
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa specjalistycznych pojazdów medycznych – trzech ambulansów medycznych do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku w ramach realizacji Wojewódzkiego Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na rok 2025. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganymi parametrami, jak również zapotrzebowaniem ilościowym precyzuje załącznik nr 2 do SWZ – Formularz cenowy oraz załącznik nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający wyznaczył termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Zamawiający podejmując decyzję o skróceniu terminu składania ofert do 15 dni, kierował się szczególnymi okolicznościami związanymi z realizacją zamówienia współfinansowanego ze środków budżetu państwa w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025– 2026. Zgodnie z zasadami programu, zadania objęte wsparciem finansowym muszą zostać zrealizowane i rozliczone do końca 2025 roku. Oznacza to konieczność przeprowadzenia procedury przetargowej, zawarcia umowy oraz wykonania przedmiotu zamówienia w bardzo ograniczonych ramach czasowych. Z uwagi na wymogi rozliczeniowe, Zamawiający zobowiązany jest do zakończenia postępowania przetargowego w możliwie najkrótszym czasie, tak aby zapewnić możliwość terminowej realizacji zadania i wykorzystania przyznanych środków. Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni ma zatem charakter obiektywnie uzasadniony i wynika z konieczności zachowania ciągłości procesu inwestycyjnego, a także z obowiązku racjonalnego i terminowego wydatkowania środków publicznych. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że przedmiot zamówienia jest jednoznacznie i precyzyjnie opisany w SWZ, co umożliwia wykonawcom przygotowanie ofert w krótszym terminie bez ryzyka ograniczenia uczciwej konkurencji. Zamawiający uznał, że ustalony termin 15 dni jest wystarczający dla podmiotów posiadających doświadczenie w realizacji tego rodzaju zamówień do przygotowania kompletnej oferty, a jednocześnie pozwala na zachowanie niezbędnej dynamiki postępowania, co ma kluczowe znaczenie dla terminowego osiągnięcia efektów rzeczowych i finansowych projektu. W świetle powyższego, skrócenie terminu składania ofert do 15 dni jest działaniem uzasadnionym, proporcjonalnym oraz zgodnym z zasadami efektywnego zarządzania środkami publicznymi, a jego celem jest zapewnienie prawidłowej i terminowej realizacji zadania finansowanego w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114121 Krankenwagen
5. Los
Los: LOT-0001