754922-2025 - Wettbewerb
Polen – Computernetze – ŚWIADCZENIE USŁUGI TRANSMISJI DANYCH W POSTACI BEZPIECZNEJ I DYSPOZYCYJNEJ SIECI DOSTĘPOWEJ WAN VPLS ZGODNEJ Z PROTOKOŁEM ETHERNET
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚWIADCZENIE USŁUGI TRANSMISJI DANYCH W POSTACI BEZPIECZNEJ I DYSPOZYCYJNEJ SIECI DOSTĘPOWEJ WAN VPLS ZGODNEJ Z PROTOKOŁEM ETHERNET
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi transmisji danych w postaci bezpiecznej i dyspozycyjnej sieci dostępowej WAN VPLS zgodnej z protokołem Ethernet, w zakresie i w sposób określony w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) oraz w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ. Przedmiot zamówienie obejmuje: usługę uruchomienia oraz utrzymania technicznego łączy: podstawowego i zapasowego pomiędzy sądami apelacji rzeszowskiej a centralną serwerownią znajdującą się w Oddziale Informatycznym Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie z siedzibą w Krośnie. Przedmiot zamówienia składa się z zamówienia podstawowego oraz zamówienia opcjonalnego dedykowanego dla dwóch grup sadów apelacji rzeszowskiej. Do grupy 1 należy Sąd Apelacyjny w Rzeszowie z siedzibą przy al. Piłsudskiego, Sąd Apelacyjny w Rzeszowie z siedzibą w Krośnie przy ul. Kletówki oraz Sąd Rejonowy w Nisku. Do grupy 2 należą wszystkie pozostałe 23 sądy apelacji rzeszowskiej. W ramach zamówienia podstawowego należy dostarczyć łącza światłowodowe dla 3 jednostek sądownictwa z grupy 1 oraz 23jednostek sądownictwa z grupy 2,które zostaną zrealizowane z minimalną przepustowością symetrycznych kanałów łączy dostępowych, odpowiednio:  grupa 1 – dwa niezależne łącza symetryczne (podstawowe i zapasowe) min. po 5 Gb/s,  grupa 2 – dwa niezależne łącza, z czego jedno łącze (podstawowe) symetryczne min. 1 Gb/s, oraz drugie łącze (zapasowe) symetryczne min 100 Mb/s. W ramach zamówienia opcjonalnego przewiduje się możliwość zwiększenia przepustowości odpowiednio dla grupy 1 z 5Gb/s do 10Gb/s oraz dla grupy 2 z 1Gb/s do 5 Gb/s – zgodnie z wymaganiami zawartymi w Załączniku nr 1 do SWZ.
Interne KennungOKAiZP.261.5.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72700000 Computernetze
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72400000 Internetdienste
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi transmisji danych w postaci bezpiecznej i dyspozycyjnej sieci dostępowej WAN VPLS zgodnej z protokołem Ethernet, w zakresie i w sposób określony w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) oraz w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ. Przedmiot zamówienie obejmuje: usługę uruchomienia oraz utrzymania technicznego łączy: podstawowego i zapasowego pomiędzy sądami apelacji rzeszowskiej a centralną serwerownią znajdującą się w Oddziale Informatycznym Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie z siedzibą w Krośnie. Przedmiot zamówienia składa się z zamówienia podstawowego oraz zamówienia opcjonalnego dedykowanego dla dwóch grup sadów apelacji rzeszowskiej. Do grupy 1 należy Sąd Apelacyjny w Rzeszowie z siedzibą przy al. Piłsudskiego, Sąd Apelacyjny w Rzeszowie z siedzibą w Krośnie przy ul. Kletówki oraz Sąd Rejonowy w Nisku. Do grupy 2 należą wszystkie pozostałe 23sądy apelacji rzeszowskiej. W ramach zamówienia podstawowego należy dostarczyć łącza światłowodowe dla 3 jednostek sądownictwa z grupy 1 oraz 23jednostek sądownictwa z grupy 2,które zostaną zrealizowane z minimalną przepustowością symetrycznych kanałów łączy dostępowych, odpowiednio:  grupa 1 – dwa niezależne łącza symetryczne (podstawowe i zapasowe) min. po 5 Gb/s,  grupa 2 – dwa niezależne łącza, z czego jedno łącze (podstawowe) symetryczne min. 1 Gb/s, oraz drugie łącze (zapasowe) symetryczne min 100 Mb/s. W ramach zamówienia opcjonalnego przewiduje się możliwość zwiększenia przepustowości odpowiednio dla grupy 1 z 5Gb/s do 10Gb/s oraz dla grupy 2 z 1Gb/s do 5 Gb/s – zgodnie z wymaganiami zawartymi w Załączniku nr 1 do SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na zasadach i trybie opisanym poniżej, a Wykonawca zobowiązany jest do jego realizacji na warunkach wynikających z umowy i jej załączników: 1) Zamawiający może z prawa opcji skorzystać w całości lub skorzystać w części; 2) zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego; 3) zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu pisemnego zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać i w jakim zakresie; 4) zawiadomienie, o którym mowa w pkt. 3 niniejszego paragrafu może zostać złożone Wykonawcy w terminie nie później niż na 120 dni przed upływem obowiązywania niniejszej umowy. Termin wykonania zamówienia objętego prawem opcji wynosi 90 dni od dnia otrzymania zawiadomienia przez Wykonawcę, jednak nie później niż do dnia obowiązywania niniejszej umowy. 5) zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Ceny jednostkowe objęte opcją będą wynikały z formularza ofertowego oraz będą niezmienne w całym okresie realizacji umowy; 6) przedmiot umowy w zakresie przysługującego Zamawiającemu prawa opcji obejmuje możliwość zwiększenia minimalnej przepustowości symetrycznych kanałów łączy dostępowych podstawowych i zapasowych dla wszystkich lokalizacji z Grupy 1 do wartości 10 Gb/s oraz łączy dostępowych podstawowych dla wszystkich lokalizacji z Grupy 2 do wartości 5 Gb/s – zgodnie z wymaganiami zawartymi w Załączniku nr 1 do SWZ. 7) Zamawiający zastrzega, że wskazana w pkt. 6 wielkość zamówienia objętego prawem opcji jest wielkością maksymalną, a ilość ta może ulec zmniejszeniu w zależności od potrzeb Zamawiającego w trakcie trwania umowy.