See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Posadzenie drzew wraz z dostawą oraz ich trzyletnią pielęgnacją na terenie pasów drogowych m.st. Warszawy oraz wzdłuż kanałów, potoków i stawów pozostających w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy”.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na posadzeniu drzew wraz z dostawą oraz ich trzyletnią pielęgnacją na terenie pasów drogowych m.st. Warszawy oraz wzdłuż kanałów, potoków i stawów pozostających w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy”. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo przedstawiony w opisie przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami do OPZ stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. Nazwy jakie Zamawiający nadał poszczególnym częściom zamówienia: Część 1 – dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Śródmieście (59 szt.); Część 2 – dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Żoliborz, Bielany (201 szt.); Część 3 – dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Wola, Bemowo (201 szt.); Część 4 – dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Mokotów (116 szt.); Część 5 – dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Ochota, Włochy, Ursus (69 szt.); Część 6 – dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Wilanów, Ursynów (181 szt.); Część 7 – dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Praga Północ, Targówek, Białołęka (215 szt.); Część 8 – dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Praga Południe, Wawer, Wesoła, Rembertów (164 szt.); Część 9 – dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew wzdłuż kanałów, potoków i stawów będących w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy (41 szt.); 3. Zamawiający, działając na podstawie art. 91 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, wprowadza ograniczenie możliwości składania ofert do maksymalnie 5 części spośród 9 objętych przedmiotem postępowania. Przedmiot zamówienia obejmuje usługi sadzenia i pielęgnacji drzew na terenach zieleni zlokalizowanych w różnych częściach miasta, co wiąże się z koniecznością zapewnienia odpowiedniego zaplecza technicznego, kadrowego i organizacyjnego dla sprawnego oraz terminowego świadczenia usług o charakterze powtarzalnym, sezonowym i wymagającym szczególnej staranności. Ograniczenie to zostało wprowadzone w celu zminimalizowania ryzyka niewykonania lub nienależytego wykonania zamówienia przez jednego wykonawcę, który mógłby złożyć ofertę na wszystkie części, nie posiadając faktycznie wystarczających zasobów do równoległego świadczenia usług w wielu lokalizacjach. W ocenie Zamawiającego, taki scenariusz mógłby skutkować opóźnieniami, obniżeniem jakości usług, a nawet koniecznością rozwiązania umowy. Wprowadzenie limitu liczby części, na które można składać ofertę, ma zatem na celu: • zabezpieczenie interesu publicznego poprzez zapewnienie terminowej i prawidłowej realizacji zamówienia, • zwiększenie konkurencyjności postępowania poprzez umożliwienie udziału większej liczbie wykonawców, • zmniejszenie ryzyka koncentracji zlecenia w rękach jednego podmiotu, który nie byłby w stanie realnie zrealizować całości zamówienia. Zamawiający informuje, że w przypadku złożenia oferty obejmującej więcej niż 5 części zamówienia, wszystkie oferty złożone przez danego wykonawcę zostaną odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, jako niezgodne z warunkami zamówienia. 4. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Przewiduje się zlecenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług o wartości równej 100% zamówienia podstawowego tj. 5 156 268,52 PLN netto przy założeniu, że: 1) Wynagrodzenie wykonawcy wskazane w ofercie dotyczącej zamówienia podobnego – będzie podlegało negocjacjom, 2) Wysokość zabezpieczenia należytego wykonania umowy – nie będzie podlegała negocjacjom, 3) Wysokość kar umownych – nie będzie podlegała negocjacjom, 4) Zamawiający zastrzega, że postanowienia umowy dotyczącej zamówienia podobnego mogą zostać dostosowane do aktualnie obowiązujących wzorów umów Zamawiającego dotyczących ogłaszanych postępowań oraz, że postanowienia umowy będą dostosowane do obowiązujących przepisów prawa, 5) Zamawiający zastrzega, że lokalizacja drzew do posadzenia w ramach zamówienia podobnego może dotyczyć innych dzielnic niż wskazane w zamówieniu podstawowym, z zastrzeżeniem, że sadzenie drzew będzie dotyczyć obszaru m.st. Warszawy.
Vorherige Bekanntmachung: 536699-2025
Interne Kennung: 60/PN/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie skrócenia terminu: Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1, ustawy Pzp nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach art. 138 ust. 2 ustawy Pzp: - jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający informuje, że termin składania ofert został skrócony z powodu pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, co wynika z określonych ram czasowych niezbędnych do realizacji nasadzeń drzew, które stanowią przedmiot niniejszego zamówienia. Nasadzenia muszą być wykonane w ściśle określonym, optymalnym biologicznie okresie wegetacyjnym. Z uwagi na zmiany klimatyczne okres ten jest skrócony i przypada na miesiące listopad-grudzień 2025 r. Zbyt późne rozpoczęcie prac może skutkować: • utrudnieniami w pozyskaniu niezbędnego materiału roślinnego (część gatunków może być niedostępna w szkółkach po określonym terminie), • brakiem możliwości ukorzenienia się roślin przed zimą, • osłabieniem roślin, które wpłynie na ich kondycję i przeżywalność, • naruszeniem zasad prawidłowej gospodarki ogrodniczej, • oraz ryzykiem niewykonania lub niepełnego wykonania zamówienia w terminie, co uniemożliwi rozliczenie umowy do końca roku budżetowego (grudzień 2025 r.). Z uwagi na sezonowy charakter przedmiotu zamówienia, termin jego realizacji nie może zostać przesunięty. Opóźnienie w rozpoczęciu prac skutkowałoby brakiem możliwości wykonania nasadzeń w wymaganych warunkach przyrodniczych i agrotechnicznych, co w efekcie prowadziłoby do nieosiągnięcia celów zamówienia. Skrócenie terminu wynika również z obowiązku realizacji decyzji administracyjnych zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody. Decyzje zostały nałożone na zamawiającego i związane są z wykonaniem nasadzeń zastępczych za usuwane drzewa w terminach wskazanych w przedmiotowych decyzjach, które w większości wskazują koniec 2025 roku. Niezrealizowanie zadania w terminie mogłoby prowadzić do powstania niekorzystnych dla zamawiającego skutków finansowych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1- Dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Śródmieście (59 szt.).
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na posadzeniu drzew wraz z dostawą oraz ich trzyletnią pielęgnacją na terenie pasów drogowych m.st. Warszawy oraz wzdłuż kanałów, potoków i stawów pozostających w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy”. Część 1 - dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Śródmieście (59 szt.).
Interne Kennung: 60/PN/2025- część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Żoliborz, Bielany (201 szt.).
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na posadzeniu drzew wraz z dostawą oraz ich trzyletnią pielęgnacją na terenie pasów drogowych m.st. Warszawy oraz wzdłuż kanałów, potoków i stawów pozostających w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy” Część 2 - dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Żoliborz, Bielany (201 szt.).
Interne Kennung: 60/PN/2025- część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - Dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Wola, Bemowo (201 szt.)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na posadzeniu drzew wraz z dostawą oraz ich trzyletnią pielęgnacją na terenie pasów drogowych m.st. Warszawy oraz wzdłuż kanałów, potoków i stawów pozostających w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy” Część 3 - dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Wola, Bemowo (201 szt.).
Interne Kennung: 60/PN/2025- część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 - Dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Mokotów (116 szt.).
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na posadzeniu drzew wraz z dostawą oraz ich trzyletnią pielęgnacją na terenie pasów drogowych m.st. Warszawy oraz wzdłuż kanałów, potoków i stawów pozostających w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy” Część 4 – dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Mokotów (116 szt.).
Interne Kennung: 60/PN/2025- część 4
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 - Dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Ochota, Włochy, Ursus (69 szt.).
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na posadzeniu drzew wraz z dostawą oraz ich trzyletnią pielęgnacją na terenie pasów drogowych m.st. Warszawy oraz wzdłuż kanałów, potoków i stawów pozostających w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy” Część 5 – dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Ochota, Włochy, Ursus (69 szt.).
Interne Kennung: 60/PN/2025- część 5
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 - Dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Wilanów, Ursynów (181 szt.).
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na posadzeniu drzew wraz z dostawą oraz ich trzyletnią pielęgnacją na terenie pasów drogowych m.st. Warszawy oraz wzdłuż kanałów, potoków i stawów pozostających w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy” Część 6 – dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Wilanów, Ursynów (181 szt.).
Interne Kennung: 60/PN/2025- część 6
Los: LOT-0007
Titel: Część 7 - Dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Praga Północ, Targówek, Białołęka (215 szt.).
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na posadzeniu drzew wraz z dostawą oraz ich trzyletnią pielęgnacją na terenie pasów drogowych m.st. Warszawy oraz wzdłuż kanałów, potoków i stawów pozostających w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy” Część 7 – dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Praga Północ, Targówek, Białołęka (215 szt.).
Interne Kennung: 60/PN/2025- część 7
Los: LOT-0008
Titel: Część 8 - Dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Praga Południe, Wawer, Wesoła, Rembertów (164 szt.).
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na posadzeniu drzew wraz z dostawą oraz ich trzyletnią pielęgnacją na terenie pasów drogowych m.st. Warszawy oraz wzdłuż kanałów, potoków i stawów pozostających w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy” Część 8 – dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew na terenie pasów drogowych na terenie dzielnicy Praga Południe, Wawer, Wesoła, Rembertów (164 szt.).
Interne Kennung: 60/PN/2025- część 8
Los: LOT-0009
Titel: Część 9 - Dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew wzdłuż kanałów, potoków i stawów będących w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy (41 szt.).
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na posadzeniu drzew wraz z dostawą oraz ich trzyletnią pielęgnacją na terenie pasów drogowych m.st. Warszawy oraz wzdłuż kanałów, potoków i stawów pozostających w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy” Część 9 – dostawa, sadzenie oraz 3-letnia pielęgnacja drzew wzdłuż kanałów, potoków i stawów będących w administrowaniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy (41 szt.).
Interne Kennung: 60/PN/2025- część 9