755222-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten – Udbud af dynamisk indkøbssystem for fjernvarmearbejder
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af dynamisk indkøbssystem for fjernvarmearbejder
BeschreibungForsyning Helsingør udbyder et dynamisk indkøbssystem for fjernvarmearbejder. Dette dynamiske indkøbssystem skal anvendes til at gennemføre konkrete indkøb på fjernvarmeprojekter til Forsyning Helsingør. Dette omfatter blandt andet opgaver som jord, -beton – og belægningsarbejder, rørarbejder, rørleverancer samt muffer. Dette dynamiske indkøbssystem indeholder to kategorier: • Kategori nr. 1: Projekter/opgaver som gennemføres som fagentrepriser. • Kategori nr. 2: Projekter/opgaver som gennemføres som hovedentrepriser. Der henvises i øvrigt til udbudsmaterialet for en mere detaljeret beskrivelse.
Interne Kennung542194
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen, 45000000 Bauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
TitelKategori 1: Projekter/opgaver som gennemføres som fagentrepriser
BeschreibungSe eksempler på opgaver/projekter i fagentreprise i udbudsbetingelserne.
Interne Kennung542196
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
LosLOT-0002
TitelKategori nr. 2: Projekter/opgaver som gennemføres som hovedentrepriser
Interne Kennung542197